Magra Mahsen girişleri

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Aynı yerden bahsediyorsak . Girişi dışarda aradınmı hiç bu alan içinde dışarda boşluk yakalıyamadınmı . mağra içinde çalışılan yer bu çıkıntılar diye tabir etmiştik . acaba yanıldıkmı hani kırmaya çalışmıştın .
cıkıntı dediğin memeler demi?
yok o cıkıntıların arkası boş değil boşluk alamadım. Karşısı ise konuda geçtiği gibi. Zaten diğer yönler değil .

Boşluk var oda kesin var girişmi yoksa yan duvarmı bilemedim, yada kısmet değil olmuyor işte.

Dün hemen hemen net ölçü aldım rahat 3, 5 metre var.

Dısardada aradım şüpheli yerler var ama mesafe çok fazla 20-30 metre gibi. Dışarıya zemin etütü yapacam.

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Her yer aynı değil tabiki ama benzerinden bahsetmiştim silah veya büyük sığınak gibi yada büyük paralarda girişi dışarda gördüm silah veya erzak deposu olarak kullanılmışta olabilir kapak tünel oda sistemi odalar tünel ile büyük kayaların altında oluyor üstüne baksan kayada birtek işaret göremezsin . Birinde oval taş kapak birinde bildiğin demir kapakla karşılaştım bu silah deposu olan yer boş çıktı . tarihe ve bölgeye değinirsem anca ozaman bana hak verirsin buda mümkün değil yer ifşa olur :200:Fakat diyeri duruyor beklemek gerek bekliyorum .

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Her yer aynı değil tabiki ama benzerinden bahsetmiştim silah veya büyük sığınak gibi yada büyük paralarda girişi dışarda gördüm silah veya erzak deposu olarak kullanılmışta olabilir kapak tünel oda sistemi odalar tünel ile büyük kayaların altında oluyor üstüne baksan kayada birtek işaret göremezsin . Birinde oval taş kapak birinde bildiğin demir kapakla karşılaştım bu silah deposu olan yer boş çıktı . tarihe ve bölgeye değinirsem anca ozaman bana hak verirsin buda mümkün değil yer ifşa olur :200:Fakat diyeri duruyor beklemek gerek bekliyorum .
Buda sanırım direk odaya değil tünelle bağlanıyor. Ama ))) tünel full kaya ile doldurulmuş gibi hemde tek kapak gibi ama ard arda kapaklar gibi. Çünkü bir blok kaya yok olunca benzeri ardından geliyor. Yada doğal duvar ama sonuçta odaya gidiyor. Her neyse böyle konu acmayla aydınlanacak bir şey değil gibi. Hepimiz kolaycılıgı seçiyoruz galiba )))) calışıp göreceğiz.

Son düzenleme: