Manika Ciftligi hakkında

megamoon

Member
Her zaman derim eşkiya işi kafa kirdırtır.o yuzden bulasmak istemem bile..genelde cogunun hikayesini okudum inceledim genelde hep ayni isaretler 3 5 asagi yukari ayni bilgiler.ama nedense bu isaretleri bulani ne duydum ne gordum..bariz sekildede yaziyor su isaret bu isaret diye ama nafile daha 1 tanesini bulan yok.o yuzden bence sizde bu sehir efsanelerinden uzak durun derim.birde oyle anlatiliyorki her eskiyanin tonlarca altini var saklamis ton degil tonlarca..yaw arkadas gecmisten gelen devletler yada o donemde olan devletleri bike bi araya getirsen o kadar altini mucevheri toparlayamazsin buda bana maantiksiz geliyor.hele volçan doye biri var tarihte tamam adam yasamis eşkiyalikta yapmiş dogrudur..ama adamin sakladigi malllarin bi dokumani yapilmis sanki onla beraber calip saklamislar gibi yasadigi donemdeki tum ulkeleri soysa o kadar malzemeyi bi arada goremez ama nedense bi anlatiliyorki sanirsin adam butun dunyayi dolasip soymus ne var ne yoksa getirmis bizim ulkemizde saklamis..tamam malzemesi olur saklamistirda diyelim ama bu anlatilanlar kadarda degildir abartmayalim bence...kisacasi eşkiya işine bulasmayin akil.sagliginizdan olmayin derim..bul bi kaya oda mezar en buyuk eskiyada sen olursun ganimeti bulunda sen olursun...
Sarı Recep in mezarının peşindeyim.Kurutulmuş kafasının icine konmuş mucevherleri aldıktan sonra eşkiya olacagım sayın moderatörüm

sef_er

Operatör
OsiriS, batı diyen cok, dogu diyen var, enteresan üstad

sef_er

Operatör
megamoon, gurbetci adamla ayni bolgeyi konusuyirsunuz, guzel, onun ayisinu gordunmu ustad, burda ustalarin burcogu dogal dedi ama bence ayiydi

sef_er

Operatör
megamoon, onun ilk mesajlarinda vardı, silinmediyse bir baki ver ustam

Son düzenleme:

sef_er

Operatör
megamoon, silinmiş herhalde ben bulamadım, kendi tekrar yükler herhalde