mantar aramaya çıktım mantardan çok işaret buldum:)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 119726

Buyur benim gördüğüm bazı mezar girişleri gibi geldi. Yerin çok güzel. Ama işin çok zor. Bol akfil, jeneratör ve hilti ile girmen lazım. İşin baya kolaylaşır.

aslan81

Moderatör
Moderatör
çubuk işini çalış ve sadece değerli tesbiti yapmaya çalış onuda sen bil ilerde lazım olur .

uf35

Member
çubuk işini çalış ve sadece değerli tesbiti yapmaya çalış onuda sen bil ilerde lazım olur .
çubuk işine bi ara merak sardım fakat farklı farklı şeyler gördüm bilemedim nasıl bi çubuk yapacağımı. var mı bi öneriniz?

uf35

Member
Yaşadığım semtin her yeri değerli ama ne bi çubuk kullanan var ne bi bu tür konularda bilgisi olan insanlar var. varsa yoksa dedektör başka bildikleri bişey yok doğal olarak ne çubuk için birinden yardım alabiliyorum ne de bilgi alışverişi yapabiliyorum

kabakburgiba

Operatör
bu alanda iş yapmak çok zor.ancak iyi birekip işi.

edirne22

Editör
ooo bir sürü mihrap...
Allah kolaylık versin.
buradaki çalışma 1 sene sürer ama yüzlerce hatta binlerce malzeme bulabilirsin.

yorumcu32

Yeni Üye
slm kardeş burası bildiğim kadar mezar değil bursı bir yerleşim yeri buralarda odalar olması lazım bu ür yerleri çok gördüm açılmış şekilde burası hangi bölgede

uf35

Member
slm kardeş burası bildiğim kadar mezar değil bursı bir yerleşim yeri buralarda odalar olması lazım bu ür yerleri çok gördüm açılmış şekilde burası hangi bölgede
A.s usta burası nekropol. Aynı tepenin diğer tarafında örme mezar odaları mevcut. Bu tepenin karşı tarafındaki bahçelerde de lahitler mevcut. Tarihteki ilk ticaret yolunun başlangıcı olan kral yolunda bu mevki. (Net isim vermek istemedim aramalarda çıkmasın diye googleda araştırırsan neresi olduğunu hemen öğrenebilirsin) ya da koordinatını vereyim ; 37derece 56dk 30sn Kuzey, 27derece 21dk

Son düzenleme:

uf35

Member
ooo bir sürü mihrap...
Allah kolaylık versin.
buradaki çalışma 1 sene sürer ama yüzlerce hatta binlerce malzeme bulabilirsin.
Burada çalışma yapmam zor dediğin gibi o yüzden beni aşar. Ama eminim bi gün yolu genişletmek amaçlı çalışmalar olucak ve kim bilir kimlerin mezarları gün yüzüne çıkıcak bekliyoruz