Medeniyet izleri

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Tastan ne edeceğini nasıl karar vereceğini biliyorsun. baya güç ister bunu da biliyorsun :))

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şahsi görüşüm bu kayalıkla çevrili tepe alanın alt kısmı yaşam alanlarıymış mağaralar tüneller vs. ve zamanla doğal aftelerle,doğal etkenlerle göçmeler oluşmuş,üst ve çevre kısım kayalıklar bile bulundakları yerlerde çöküntüye uğramışlar dağılmışlar kırılmışlar. üst kısımdaki kaya mezarlarına bakılabilir ama zeminaltının sağlam kaldığına veya ulaşılabilir olduğuna pek ihtimal veremiyorum.

Dampiel

Aktif Üye
Bölge uygun çit yok:) daha önce birkaç başarısız deneme yapılmış ama agır işçilik aşılamamış ustam eski bir medeniyet frig izleri olan ve galatların medeniyet yaşam alanının dogu kanadı yani mezarlık alanı görseller zirvelerden yani paşalardan
Yozgat tarafı galiba.. Sen olsan burda ne yapardın diye soruyorsan ben hiç dokunmazdım işi çok ağır senin ekibini maddi durumunu bilmiyorum ama bana buranın enerjisi de iyi gelmedi çalışırken sıkıntı yaşanabilir..

psh

Bilgili Üye
burası çok zor be kardeşim beni aşar ustalarım yardimci oluyordur zaten nedersem diyeyim harbi zor valla bilemedim ve uzun bir uğras gerektirir aylarinizi alabilir diyorum

Smokin

Moderatör
Moderatör
Anladım ustam . IYı bir inceleme gerekiyor. Adim adim Gitmek için tüm alana hakim olmak gerek. Tüm alanı bilirsen nerden başlayacağını nerde bitireceğini de öğrenmiş olursun ustam.

Tastan

Editör
Şahsi görüşüm bu kayalıkla çevrili tepe alanın alt kısmı yaşam alanlarıymış mağaralar tüneller vs. ve zamanla doğal aftelerle,doğal etkenlerle göçmeler oluşmuş,üst ve çevre kısım kayalıklar bile bulundakları yerlerde çöküntüye uğramışlar dağılmışlar kırılmışlar. üst kısımdaki kaya mezarlarına bakılabilir ama zeminaltının sağlam kaldığına veya ulaşılabilir olduğuna pek ihtimal veremiyorum.
Kıymetli ustam bu görseller oldukca buyuk bir dagın dogu kanadı göründügü üzere daga yaslı bu dolgu tepede dagın üstü traşlanmış ve yaklaşık 4-5bin metrekarelik bir düzlük oluşturulmuş yaşam alanları batıda bu tepe ve mezarlar doguda ve geneldede doguya bakıyor saglam olduklarınada en az o blok kayalar kadar eminim