Memleketten manzaralar

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bence o sunağı ve o kare taşı oraya boşuna oymadılar ustam iç boşluk alamadınmı hasır şapkalı arkadaşın direndiği yerden ve ayrıca bu işaretle diğer dere kenarındaki yer bağlantılı olmayabilir aynu dönem olsada resimleri çok uzak çekmişin bu arada sanki kapama yerler var gibi

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ustam farkındaysan ön tarafı bombeli acaba aradığımız giriş oradamı.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Turko topram burda burda 4 metre kadar işlem yapıldı, 40 cm den sonra 4 metreye kadar kil tabakası var, bukadar kalın kil tabakası normal mi?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bence o sunağı ve o kare taşı oraya boşuna oymadılar ustam iç boşluk alamadınmı hasır şapkalı arkadaşın direndiği yerden ve ayrıca bu işaretle diğer dere kenarındaki yer bağlantılı olmayabilir aynu dönem olsada resimleri çok uzak çekmişin bu arada sanki kapama yerler var gibi
Mucit ustam iki yer bağlantılı değil. Kare kesme olan yerde oyamanın kanal yönünde 2 metre kadar önünden şapkalının durduğu yere kadar boşluk aldım. Ama değerli tespit edemedim. Böyle bir mezarda değerli olmaması mümkün değil. O yüzden boşluk tespitim hatalı diye düşünüyorum.

deli firat

DOĞACI
Dere kuzey güney mi akar işaretler iki patika yolun birleşip ayrıldıgı veya hemen altındamı

Turko

Uzman
Turko topram burda burda 4 metre kadar işlem yapıldı, 40 cm den sonra 4 metreye kadar kil tabakası var, bukadar kalın kil tabakası normal mi?
Normal abi memleketin cilvesi makina ile temizlenecek , tespit yaptınız mı orda ? Tünel dolu olur bulması zordur, Oda boşluğu verir ortasından duvar geçer , bir tarafında oda içinde oda verir duvarlarda değerli verir bizim oralarda bu işi 1980 den beri yapan biri var meşhurdur adı çıkmış Ondan öğrendim şimdilerde oğlu ve yeğenleri yapıyor :) çaktırma .. tepesine çık tam ortasından gözünle hayali bir çizgi at 4 parçaya böl + şeklinde yüzünü Güney Doğu da kalan dilime kısma dön çubuk ile tepeden eteğe doğru in açma kapama yapacak boşluktan çıkarken orası duvar oradan gireceksiniz. Duvarı bulunca gedik açın içeri girmeden eski olur yük kaldırmaz yapı makina giderse etekten yararak girecek üstüne çıkmayacak çöker.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
s.a.
vaktiyle açılmadıysa burada bir mezar var ve girişi de buradan
çok bir beklentiniz olmasın sonra hayal kırıklığı oluyor

Ekli dosyayı görüntüle 203426

burası tek mezar için uygun
tam tepe noktada düz kaya parçalarıyla çevrili basit bir mezar veya
üst kısmı yığma ise değerli bir mezar

Ekli dosyayı görüntüle 203427

Arıca; karşı tepede olduğunu söylediğiniz yaşam alanlarını görmek lazım sade suya tirit misali tek oyma fotoğrafından ustaları sınava tutmak doğru değil hangi medeniyet hangi dönem işi nereden bileceğiz ???
Bir de tünel işleri için falan böylesi bir bölge fazla fakir görünüyor kim neden tünel yapsın tek oymayla anıt mezar mı var şimdi orada ??
yorumlarım bazı arkadaşlara itici gelebiliyor hatta kibir lafını kullanan bile oldu kibir nere ben nere ben gördüğümü bilgi ve tecrübeme dayanarak yazıyorum çubuk falan kullanıyorsanız tünel işleri için çubuklara güvenme konusunda bir daha düşünün derim
gerçekten orada yüksek medeniyet işi yapı ve emareler varsa ciddi cihazlarla çalışmak gerekir

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
s.a.
vaktiyle açılmadıysa burada bir mezar var ve girişi de buradan
çok bir beklentiniz olmasın sonra hayal kırıklığı oluyor

Ekli dosyayı görüntüle 203426

burası tek mezar için uygun
tam tepe noktada düz kaya parçalarıyla çevrili basit bir mezar veya
üst kısmı yığma ise değerli bir mezar

Ekli dosyayı görüntüle 203427

Arıca; karşı tepede olduğunu söylediğiniz yaşam alanlarını görmek lazım sade suya tirit misali tek oyma fotoğrafından ustaları sınava tutmak doğru değil hangi medeniyet hangi dönem işi nereden bileceğiz ???
Bir de tünel işleri için falan böylesi bir bölge fazla fakir görünüyor kim neden tünel yapsın tek oymayla anıt mezar mı var şimdi orada ??
yorumlarım bazı arkadaşlara itici gelebiliyor hatta kibir lafını kullanan bile oldu kibir nere ben nere ben gördüğümü bilgi ve tecrübeme dayanarak yazıyorum çubuk falan kullanıyorsanız tünel işleri için çubuklara güvenme konusunda bir daha düşünün derim
gerçekten orada yüksek medeniyet işi yapı ve emareler varsa ciddi cihazlarla çalışmak gerekir
Mithra üstadım ilk üç resimle ikinci üç resim farklı yerler. Yığma dere kenarında kral mezarı dediğimiz yerin sol tarafında. Kare taş olan yerde boşluk tespit ettim ama çubuk konusunda çok mahir değilim. Kimseyi sınava tutmak gibi bir gayretim yok. Yanlış bir düşünceye kapulmışsınız. Ustalar ne istediğimi anladılar, siz anlamamışsınız. Yaşam alanı dediğimiz yer yani yığma olan Derenin diğer yanı çok büyük bir medeniyetin yaşam alanı. Açılmış olan kaya mezarlar, şapel ve yeraltı şehri var. Açılmamış olanlar zemin altı mezarlar. Benim önceliğim ilk üç fotoğraftaki sunaklı, kare taş olan bölge