• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Merak saldim

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Zamanın birinde ilim talebesi hocasına hocam ben niçin peygamberimizi rüyamda göremiyorum diye ısrarla sorarmis bir böyle iki böyle derken, hoca en sonunda evladım çokmu görmek istiyorsun demiş evet hocam demiş talebe. Peki öyleyse demiş hocası bu akşam yatmadan önce yemeğini bol acılı yiyeceksin sonrada dua edip yatacaksin demiş. :) Talebe binbir hevesle acılı yemekleri yiyip duasını eder etmez yatağa yatmış, ertesi gün hocası sormuş evlat naptın gorebildinmi ? Hocam gördüm gördüm de sabaha kadar pınar başlarında gördüm kendimi kana kana su içiyordum demiş. Hocası tebessüm etmiş :) İşte evlat aynen böyle ciğerlerin Peygamberi görme arzusu ve aşkıyla yanarsa o zaman onunla sabaha kadar konuşma görüşme şerefine erisirsin demiş. Bilmiyorum ustam anlatabildim mi :D
Hocam bırakmam peşini anlat kurtul :)

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Zamanın birinde ilim talebesi hocasına hocam ben niçin peygamberimizi rüyamda göremiyorum diye ısrarla sorarmis bir böyle iki böyle derken, hoca en sonunda evladım çokmu görmek istiyorsun demiş evet hocam demiş talebe. Peki öyleyse demiş hocası bu akşam yatmadan önce yemeğini bol acılı yiyeceksin sonrada dua edip yatacaksin demiş. :) Talebe binbir hevesle acılı yemekleri yiyip duasını eder etmez yatağa yatmış, ertesi gün hocası sormuş evlat naptın gorebildinmi ? Hocam gördüm gördüm de sabaha kadar pınar başlarında gördüm kendimi kana kana su içiyordum demiş. Hocası tebessüm etmiş :) İşte evlat aynen böyle ciğerlerin Peygamberi görme arzusu ve aşkıyla yanarsa o zaman onunla sabaha kadar konuşma görüşme şerefine erisirsin demiş. Bilmiyorum ustam anlatabildim mi :D
Bide O acinin cikisi varkii on gun ruyada goremez.
Bkz....
Basur & hemoroid

matrax33

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Horozu araziye salıyosun öttüğü yeride kazıyomuşsun. Bende yeni öğrendim.

Metalicvoice

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
İnan bana kardeşim bu işi ehil olarak yapacak adam neredeyse dünyadaki bütün ilimlerden biraz biraz anlamalı. :)
Hatta ahiret ilminden de anlamalı. :) Şaka yapmıyorum...

Aslında iki düstur var;

1. Neyi arıyorsan o'sun sen.
2. Aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır.

hsynatc

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yani bu isler palavra mı diyorsunuz

Maden-Mineral

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Horoz salarsin, Hardal Savurursun, Toprak Okursun, Tütsü yaparsin....
E5 Karayolu gibi, istedigin seritten sür gitsin!

Yok icimizde EHLULLAH Olan Mubarekler???
Onlar bir aciklama getirsin!

Vallahi Merak etmiyorum degil yani....

Üst Alt