Merdiven işareti koltuk taşina benzettiğimiz taş ustalarim bi yardimci olurmusunuz

nişancı

Member
Ekli dosyayı görüntüle 157648

ustam orada hiltiyle işlem yapmak biraz sıkıntılı eğerki arkasında boşluk varsa ne yapmamız gerekir ayrıca daha sessiz sakin bi yöntemi yokmu arkasındaki boşluğu öğrenmennın ustam

Ekli dosyayı görüntüle 157651

ustam sol tarafında o merdiven işareti tam oraya bakıyor zaten harçlı bölge dediğiniz yere sağ tarafıda eskiden dere olan bölgeye bakıyor dere olan bölgeyi arastrdım pek kayda değer birşeyler göremedim

Ekli dosyayı görüntüle 157650

Kolay Gelsin

nişancı

Member
Hilti varsa buradanda bi yoklayın ve kayanın sağ tarafındaki oyuğun içindende aşağıya doğru meyilli şekilde bakın hilti ile. Bulunduğunuz bölge biraz zayıf varsa çevrede daha iyi bölgelere yönelin
Ekli dosyayı görüntüle 157652
ustam hiltiyle çalışma yapılması zor biyer başka yöntemler yokmu acaba ayrıca burda bizim karşımıza ne çıkacak odamı mezarmı ustam bilgilendirir ve yol gösterirseniz çok iyi olur

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Derede golet yapan yerde buyuk uzeri azda olsa duz kaya varmi varsa oyuk varmi hic dikkatinizi cektimi. Ayrica suan icin bir giris goremedim yuzeysel mezarlarda olmali bunun icinde bosluk bakabilirmisiniz. Selametle kal

nişancı

Member
Derede golet yapan yerde buyuk uzeri azda olsa duz kaya varmi varsa oyuk varmi hic dikkatinizi cektimi. Ayrica suan icin bir giris goremedim yuzeysel mezarlarda olmali bunun icinde bosluk bakabilirmisiniz. Selametle kal
ustam birikinti ypan toplanan biyer varmış ama hatırladığım kadarıyla orda bi kapak benzeri bi kaya hatırlamıyorum gidip incelemem gerek ustalarımız kayada arkası bos olabileceğini düşündüğü yerler var ben de girişmi var ne var tam bilmiyorum bilgi almak için payastım

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam birikinti ypan toplanan biyer varmış ama hatırladığım kadarıyla orda bi kapak benzeri bi kaya hatırlamıyorum gidip incelemem gerek ustalarımız kayada arkası bos olabileceğini düşündüğü yerler var ben de girişmi var ne var tam bilmiyorum bilgi almak için payastım
Parmaginizin icine gecebilecegi buyuklukte oyma olmali, eger varsa bulursaniz kapak orada olmali. Ustalarimiz bilgilendirirler sizleri soyledikleri konularda kardesim. Selametle kal

nişancı

Member
Parmaginizin icine gecebilecegi buyuklukte oyma olmali, eger varsa bulursaniz kapak orada olmali. Ustalarimiz bilgilendirirler sizleri soyledikleri konularda kardesim. Selametle kal
teşşekkürederim ustam bilgilerin için birdahaki gittiğimde dediğin kapağı arastıracağım

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
ustam burda nasıl bi çalışma yapmamız gerekio karşımızane çıkacak acaba bilginiz varmı
Burda Kaya'nın üstünde boşluk bakılır ,ben kaya oyma mezar olduğunu düşünüyorum .Giriş gizlidir işaretlerle giriş belirtilmiştir .Odanın ilk kapaması örgü yapılmış üstüne bı tık kademe güzel kesim blok kaya oturtulmuş ve sivanmistir .

kazama

Konuda giris olabilecek taraflar on numara belirtilmiş uzun uc lazım size deneme yanılma yöntemi ile bağlantısı işiniz kolaylaşır.

nişancı

Member
Burda Kaya'nın üstünde boşluk bakılır ,ben kaya oyma mezar olduğunu düşünüyorum .Giriş gizlidir işaretlerle giriş belirtilmiştir .Odanın ilk kapaması örgü yapılmış üstüne bı tık kademe güzel kesim blok kaya oturtulmuş ve sivanmistir .
peki ustam işleme nerden başlamlıyım baya zorlu bi çalışma olacak gibi duruyo

kazama

Çevrede açılmış mezar ,mağara varmı ? İşleme illa şuradan başlayın demek içimden gelmiyor cizdigim yerler açılar kısıtlı .İlk resimlerde yüzeyde oyuk olan yer ve benim cizdigim resim bağlantısi nedir