Merdivenle Çıkılan 3 adet Kırmızı Haçlı Mağara;

Jookerturk

Bilgili Üye
gündüz belli bir mesafeden tek git.karşıda dur.baktığın o bölgeden caydırıcı veya kaygı verici bir şey hissediyor musun.ben gündüz tek gittiğimde tılsımlı ise taşlara dokunmaya bile çekinirim.böyle orda düşmanca,tehlike kokan bir his uyanır.nasıl anlatayım rahat hareket edemezsiniz.izlendiğin içindir.rahat dolaşamazsın kendini yabancı hissedersin.yok ,merak hissi ,kurcalama ,gezme ,dolaşma hissi uyanıyorsa tılsım yoktur.böyle anlıyoruz.orada rahat hissediyorsan bilki tılsım yok.ama böyle korku,anormal şeyler hissediyorsan bil ki sahiplidir.eğer sahipli yerde iş yapacaksan tedbirli olunmalı.kendini nasıl güvende hissedeceksen öyle yap.silah taşıyan da var,köpek götüren de var,muska takan da,kalabalık gidende,hoca falan götüren de.babam bir kere raslamış.bu kanıyla ot getiriyor.tarla uzak geç saatte dönüyor.bakıyor karşıdan amcam geliyor..sanıyor ki yardıma gelmiş.amcam yaklaştıkça uzamaya genişlemeye başlıyor.babam artık gelenin amcam olmadığını anlamış..sonra belinden çekiyor silahı bu dev gibi şeye bir mermi sıkınca,öyle bir bağırıp kaçmış ki dağda yankılamış sesi.. bunlara metal,mermi zarar veriyor,köpekten korkuyorlar,demir sopadan metal olan her şeyden.ayet okunursa ,yada yüksek sesle her hangi bir sure okunursa uzaklaşırlar.yanlız müslüman olmayanlara pek saldırdıklarını duymadım.
Dağ başında tek başına hiç bir zaman dolaşılmaz. Mecburiyet yoksa tabi. Ben dağa tek başına gittiğim zaman ürperirim ister mal olsun ister Olmasın. Buna ne demeli peki?

alaçamlı

Bilgili Üye
valla biz defineciler ıssız yerleri çok severiz.keşif için en fazla iki kişi gideriz.yanlız insani tehlike yoksa.haklısın dağa tek gidilmez.en azından belli bir mesafeden gidilebilir.

Melleibrahim

Member
Melleibrahim ustam teşekkür ederim; o kadar çok haçım (+) oldu ki, bunların içinden nasıl çıkacaz bilmiyorum;bunların genelinde tılsım olur değil mi? ustam, may77 ustam çizmiş sağolsun; mağara üzerinde ve çevresin de de haçlar var, bunlardan hangisi kolay, ya da tılsımsız olur? sizin uzmanlığınızdan, tecrübenizden faydalanmak isteriz kardeşim, Allah razı olsun, yardımve tavsiyeleriniz için, Allah a emanet olunuz, sağlıcakkla kalın ustacığım
İşin aslina bakarsanız bir yerin hemen tılsımlı mı yahut normal mi olduğu hemen karşidan bakarak belli olmaz

Kızıl Sultan

Engellendi
Dağ başında tek başına hiç bir zaman dolaşılmaz. Mecburiyet yoksa tabi. Ben dağa tek başına gittiğim zaman ürperirim ister mal olsun ister Olmasın. Buna ne demeli peki?
Bnde hep tek giderim gece gündüz. Gördugüm tünellere fln hic tereddut etmeden girerim. )

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bnde hep tek giderim gece gündüz. Gördugüm tünellere fln hic tereddut etmeden girerim. )
tebrik ederim .. cinden öcüden böcüden korkma ama yanında biri olsun... havasız kaldığım günü hatırlattın ben önden gidiyordum.. bi an nefesim kesildi.. soluk alamadım bayıldım.. arkadaş çıkartmıştı sağ olsun... tek iyi değildir...

Kızıl Sultan

Engellendi
tebrik ederim .. cinden öcüden böcüden korkma ama yanında biri olsun... havasız kaldığım günü hatırlattın ben önden gidiyordum.. bi an nefesim kesildi.. soluk alamadım bayıldım.. arkadaş çıkartmıştı sağ olsun... tek iyi değildir...
Hayvanlardan ztn hic korkmadim simdiye kadar. Cinler desen onlarla büyüdüm sayılır. Ama her ihtimale karsi bi kisinin yanimizda olmasinda fayda var tabiki. Seni havasiz birakan nedir usta ? Nasil havasiz kaldin

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hayvanlardan ztn hic korkmadim simdiye kadar. Cinler desen onlarla büyüdüm sayılır. Ama her ihtimale karsi bi kisinin yanimizda olmasinda fayda var tabiki. Seni havasiz birakan nedir usta ? Nasil havasiz kaldin
100 200 metre dereinliğinde bir oda gibi yerde başıma geldi sonra tüple gittik inceledik bakalım devam ediyor incelemelerimiz