Merdivenle Çıkılan 3 adet Kırmızı Haçlı Mağara;

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

kolay gelsin.

Efendi51

Bilgili Üye
may77 ustam çok teşekkür ediyorum, OsiriS ustam burayı bir de siz görün istedim saygılarımla

Efendi51

Bilgili Üye
may77 ustam çok teşekkür ediyorum, OsiriS ustam burayı bir de siz görün istedim saygılarımla

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Efendi51 kardeşim Allah razı olsun.usta degilizde elimizden geldigince bilgimiz kadar kardeşlerimize yardimci olmaya calisiyoz insallahda bi faydamız oluyodur..bu son ekledigin resimler icinde sunu soyleyebilirim yer kaya mezarlari icin cok uygun tespit olayi ise biraz zor olur kontroller sirasinda.gözle ve bosluk sesi tespitiyle bulmak zor ama cubuk cihaz destegiyle tespitler yapilabilir.genelde bu sekildeki yerlerde gizleme saklama olayi cok oldugundan benim tavsiyem bu sekilde olacak.

Efendi51

Bilgili Üye
çok teşekkür ediyorum OsiriS ustam , The Thing ustam son eklediğim resimleri gördünüz mü? kolaygelsin

Efendi51

Bilgili Üye
alaçamlı ustam buradaki haç lara ne demek lazım, burda tılsım konusu varmıdır? Özellikle mağara içinde ki
üzerinde ve çevresindeki haçların olduğu yer için tavsiye edeceğiniz bir şey var mı ? İlginize teşekkürler abiciğim araştırıyoruz bakalım saygılar selamlar

alaçamlı

Bilgili Üye
her haç olan yerde de tılsım olmaz elbette.yanlız şu var bu din peyganberimize gelene kadar hıristiyanlık hak din olduğu için ,peyganberimizden evvel ve peyganberden sonra kendisine yeni tebli ulaşana kadar müsliman sayılıyorlardı.bu nedenle şehit statüsünde olanlar var.biz bu ayrımı nasıl yapabiliriz.başımdan geçen bir olayı paylaşayım.şimdi tespit yaptığımız yerde işlem yaptık.ancak cihaz nedense hep mezardan uzak duruyordu.ne zaman mezara yönelmeye kalksak yıldırım,yağmur,şiddetli rüzgar çıkıyordu.tanıdık hoca getirdik .korunuyor dedi.kendi bile bırakıp kaçtı sonunda.biz cin işi sanmıştık.adam şehit dedi.hıristiyanlığın hak olduğu zamanda şehit olmuş.mezar taşını bile kaldıramadık.sonra rüyalarımızda değişik uyarılarla karşılaşınca bıraktık.orda hiç haç yoktu .balık vardı.haç olanlar ise sanırım hak din sayılmayanlar.ama gerçekten net bir bilgim yok.yanlız haç olan yerde genellikle tılsım falan oluyor.ben şöyle yapıyorum ilkin tek başıma keşfe giderim.izleniyorum hissi olunca oranın sahipli olduğu belli oluyor.yanlız gece asla tek gitmem.gündüz giderim.o his oluştumu önlem almadan devam etmem.eyer izlenme hissi yoksa rahatça gece bile gidilebilir.ama tabi bunların toplandığı alanlardan uzak durma şartıyla.bilmiyorum herkes benim gibi hissedermi.varlıklarını hemen hissediyorum.eyer içinizde negatif şeyler oluşuyorsa ,korku kaygı falan.bilinki orada bi işler olacak.bide çok karşılaştım böyle yerlerle bende boşluktaymışım gibi bir his oluşur.sağlıklı düşünemem.dikkatim çok dağılır.kendimi kötü hissettim mi ters giden bir şey olduğunu anlarım.

alaçamlı

Bilgili Üye
gündüz belli bir mesafeden tek git.karşıda dur.baktığın o bölgeden caydırıcı veya kaygı verici bir şey hissediyor musun.ben gündüz tek gittiğimde tılsımlı ise taşlara dokunmaya bile çekinirim.böyle orda düşmanca,tehlike kokan bir his uyanır.nasıl anlatayım rahat hareket edemezsiniz.izlendiğin içindir.rahat dolaşamazsın kendini yabancı hissedersin.yok ,merak hissi ,kurcalama ,gezme ,dolaşma hissi uyanıyorsa tılsım yoktur.böyle anlıyoruz.orada rahat hissediyorsan bilki tılsım yok.ama böyle korku,anormal şeyler hissediyorsan bil ki sahiplidir.eğer sahipli yerde iş yapacaksan tedbirli olunmalı.kendini nasıl güvende hissedeceksen öyle yap.silah taşıyan da var,köpek götüren de var,muska takan da,kalabalık gidende,hoca falan götüren de.babam bir kere raslamış.bu kanıyla ot getiriyor.tarla uzak geç saatte dönüyor.bakıyor karşıdan amcam geliyor..sanıyor ki yardıma gelmiş.amcam yaklaştıkça uzamaya genişlemeye başlıyor.babam artık gelenin amcam olmadığını anlamış..sonra belinden çekiyor silahı bu dev gibi şeye bir mermi sıkınca,öyle bir bağırıp kaçmış ki dağda yankılamış sesi.. bunlara metal,mermi zarar veriyor,köpekten korkuyorlar,demir sopadan metal olan her şeyden.ayet okunursa ,yada yüksek sesle her hangi bir sure okunursa uzaklaşırlar.yanlız müslüman olmayanlara pek saldırdıklarını duymadım.

alaçamlı

Bilgili Üye
orda belki elli tane oda mezarı var.bilmem kaç tane kasa.sen hala kiliseden haçtan bahsediyorsun.ben olsam çubukla yarım saatte aşşek yükü mal kaldırmıştım şimdiye.boşver mağarayı.orasını kilise olarak bir dönem keşişler kullanmış.orada bi şey yok.asıl kapalı girişlere yönel.buradan belki elli tane giriş gördüm o kısıtlı fotoraflardan.yanlız sana çizemiyorum.bir sürü kasa var kayalarda.bir sürü kapalı oda.kilise işini unut.yamaçlarda bir çok kral mezarı var.ben hayatımda bu kadar kral mezarını aynı yerde görmedim.yardım lazımsa gelelim.çıkarmaya niyetin yoksa yeri söyle de biz nasiplenelim.durmasın boşuna.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bu kadar yorumdan yol gostermeden sonra bolgeye gidip cubukla bile olsa bosluk aramakta fayda var..

Efendi51

Bilgili Üye
orda belki elli tane oda mezarı var.bilmem kaç tane kasa.sen hala kiliseden haçtan bahsediyorsun.ben olsam çubukla yarım saatte aşşek yükü mal kaldırmıştım şimdiye.boşver mağarayı.orasını kilise olarak bir dönem keşişler kullanmış.orada bi şey yok.asıl kapalı girişlere yönel.buradan belki elli tane giriş gördüm o kısıtlı fotoraflardan.yanlız sana çizemiyorum.bir sürü kasa var kayalarda.bir sürü kapalı oda.kilise işini unut.yamaçlarda bir çok kral mezarı var.ben hayatımda bu kadar kral mezarını aynı yerde görmedim.yardım lazımsa gelelim.çıkarmaya niyetin yoksa yeri söyle de biz nasiplenelim.durmasın boşuna.
alaçamlı ustam çok teşekkür ediyorum, bir iki nokta söylersen iyi olur du, burası güneydoğu arazi sahipli, ben arazi sahibiyle gidiyorum ondan bu kadar bakir kalmış, bazı şeyleri paylaşabiliriz aslında kolay gelsin

alaçamlı

Bilgili Üye
benim işaretleme yetkim yok.adil e usta bir kaçını işaretlemiş.yanlız orada tahmini 60 70 gibi oda mezar bulunuyor.ayrıca kasa işleri de var.ancak dediğim gibi işaretleme yetkim yok.yanlız buradan bu kadar görebiliyorum.açılmışlarmı buradan belli olmuyor.yanlız çok sayıda işaretleme var.dedektör ve çubuk kullanabilirsin.