Merdivenle Çıkılan 3 adet Kırmızı Haçlı Mağara;

Efendi51

Bilgili Üye
Evet güzel yer ustam.
çevrede başkaları da olsa, gündüz tespit çalışması yapılabilmeli.
Gündüz tespit çalışması yapılamayan yerde gece işlem yapmak bile çok riskli.
Takın kafanıza bir arkeolog şapkası, boynunuza da bir fular, araştırın.
Soran olursa kaya-maden uzmanıyım deyin. Geziyorum deyin.
İleri geri yapana defineciyim deyin, hatta candarmayı araması için tazyik yapın.
3 defa bunu yapsanız 4ncü defa candarma dahi gelmez.
Arazide traking candarmanın lal olduğu meseledir. Size birşey demez.

(Yahu bu kadar hasedçi ne zaman oldu bu millet..?
3.000 senedir yerin altında durup bir işe yaramayacak şeyleri ekonomiye kazandırmak vatandaşlık görevi olması lazım.
Ülen 30 sene önce Çanakkaledeki şehitlik mezbelelikti. Romayı bizansı ihya etmek ne demek oluyor hirbolar.)

Neyse. Vites yine boşa çıktı...

Devam ustam devam.
Mezarları da şapelide bulmak gerek buralarda...
BulursamKader25 ustam benim anlamadığım da bu mesele; noktayı koydun maaşallah sonuna kadar haklısınız, başka ülkeler de devlet ödüller veriyor bulana getirene, bizde hesabını hiç bir zaman veremiyorsunuz, verdiğiniz şeyinde akıbeti meçhul maalesef,
The Thing deli firat man_correct Melleibrahim ustalar burda sizin de bir diyeceğiniz olmalıteşekkürler hepinize, saygılar abiler

Esteban74

Editör
ustalarım güzel yerler işaretlemişler. iyi araştırma yapıp fotolama gerekli.. merdivenler mağarayamı çıkıyor. yer çok güzel...
kolay gelsin

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
ilk hıristiyan toplulukların kullandığı yaşam alanları olduğuna bahse girerim
haçların olduğu alan yaşadığı büyük tahribata rağmen şapel olarak kullanılmış
aşağıda dere kenarında ve vadi boyunca başka yaşam izleri de görülüyor oraları da ekleseydiniz konuya

Efendi51

Bilgili Üye
ilk hıristiyan toplulukların kullandığı yaşam alanları olduğuna bahse girerim
haçların olduğu alan yaşadığı büyük tahribata rağmen şapel olarak kullanılmış
aşağıda dere kenarında ve vadi boyunca başka yaşam izleri de görülüyor oraları da ekleseydiniz konuya
@_Mithra_ ustam resimleri ekliyorum aşağıdan yukarı doğru buranın ve dere yamacı resimleri; buyrun izleyin,,, timur964 tatar26 @poseidon2023 @uçmuş @may77 @bozoklu ustalar sizde görün çok güzel görseller aynı zamanda hepinize teşekkür ediyorum güzel insanlar

merdivenler dereden başlıyor zirveye kadar kesik kesik devam ediyor

Son düzenleme:

Madnet

Yeni Üye
önünüzde mükemmel bir puzzle var burdan malı bulmayı geçtim samanlık da iğne aramak daha kolay olur dikey düzlüklerde boşluk arıcaksınız boş çıkıcak yatay yerlerde makina tutacaksınız makinacı vericek ümidi vericek gazı kazıcan olmayacak kazmayacan içine dert kafana kaygı en güzeli bu araziyi terk etmek yada gözünün kestiği yeri kimseye sormadan patlatmak boş mu çıktı yanlış yerimi patlattın hiç kendinizi kaptırmayın giden ömürden gider bu arazide

Ha Dipnot vereyim : Şüpheli yerde bul bi alıç ağacı sağını solunu yokla kaz illaki bi boşluğa girer sağından solundan ötesinden berisinden bi yerinden muhakkak bi macera yaşatır

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burası önemli. bizim için önemli olan yapı burası. dereden görünen yüzeyi, üstten ve diğer yüzünden fotoğrafları olsa iyi olurdu. girişi bulmak lazım. şapelide, mezarıda,çarşısıda içerde. Burayı çözersen köye helikopter pisti yaptır, gelip gitmen rahat olur.Ekli dosyayı görüntüle 202836

Efendi51

Bilgili Üye
Burası önemli. bizim için önemli olan yapı burası. dereden görünen yüzeyi, üstten ve diğer yüzünden fotoğrafları olsa iyi olurdu. girişi bulmak lazım. şapelide, mezarıda,çarşısıda içerde. Burayı çözersen köye helikopter pisti yaptır, gelip gitmen rahat olur.Ekli dosyayı görüntüle 202836
bozoklu kardeşim eyvallah; resimler olmalı o dediğiniz yerin değişik açılardan derleyip atmam lazım, geçen hafta sizin bozok tan geçtim, çok güzel yerler gördüm, resimlerini de çektim, ilgilenirsen resimlere konu açayım siz bakın, gerekirse bende gelirimm; çok teşekkür ediyorum

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

kolay gelsin.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@bozoklu kardeşim eyvallah; resimler olmalı o dediğiniz yerin değişik açılardan derleyip atmam lazım, geçen hafta sizin bozok tan geçtim, çok güzel yerler gördüm, resimlerini de çektim, ilgilenirsen resimlere konu açayım siz bakın, gerekirse bende gelirimm; çok teşekkür ediyorum
Yükle bakalım. Memlekette neleri fotoğraflamısşın görelim.