Merdivenler, oturak tasi ve 4 mağara girişi beraber bakalim

sepetkaya

Editör
İstanBoLu üstad yerin çok zengin, şimdilik şelaleye falan gitmene gerek yok, ne varsa bahtına nasibinde sanada birşeyler kalmıştır inşallah..mağaralara dikkat et ve kontrolünü yap, yalnız oturak taşını tarif ettiğin 3.resimde zeminde taş kesim mevcut orada mevcut mezar var ve dokunulmamış gibi... Kayalarda kapalı mağara mahsen işaretleri var + olsun H olsun benim dikkatimi çeken üçken olsun zannimca bu işaretler sonucunda bulundu mağara ve mahsenin yani açılıp kurcalanmış vaziyetteler bana göre, ama doludur bunu bilemem alindımı bilemem bunu senin inceleme ve kontrollerinde anlicaz.. inşallah muvaffak olursun, hissiyatim alinmayanlarda var ama senden ricam özellikle mağarada temkinli ol ve dikkate değer bir emare görürsen paylaşmayı ihmal etme inşallah... Allah nasiplendirsin...

Sair82

Yeni Üye
Kalp işareti tuzak tehlike var demek dikatli olun mesalmesala bir giriş bulursanız mağaranın üstünüze çökmesi gibi yada çöken zeminden kazıklara oturmak gibi kalp işareti kadın mezarı olarak fakirler mezar taşı gibi kunlanmışlardır bayan mezarı bu tip yerlerde dikat edin

İstanBoLu

Member
Tepede bahsettiniz yerlerde değerli ve boşluk tespiti muhakkak yapınız oturak taşlarında sıklıkla görülen birşeydir tepede mezar olması ayrıca oturak taşına oturup baktığınızda sol tarafta küçük bir yığma olur sağ tarafta kütlesi büyük yanyana iki adet kaya olması büyük ihtimaldir bu anlattıklarım denemiş ve sonuca ulaşmıştır sizin bulunduğunuz bölge ağaçlık olduğu için yürüyerek inceleme yapmanız daha doğru olaçaktır rasgele dostum
evet ağaçlık ustam biraz dik hatta çıkarken buraya ağaçlardan tutarak çıkıyorum ama dediginiz gibi belki çalıların arasında birşeyler görebilirim bakıcam

İstanBoLu

Member
İstanBoLu üstad yerin çok zengin, şimdilik şelaleye falan gitmene gerek yok, ne varsa bahtına nasibinde sanada birşeyler kalmıştır inşallah..mağaralara dikkat et ve kontrolünü yap, yalnız oturak taşını tarif ettiğin 3.resimde zeminde taş kesim mevcut orada mevcut mezar var ve dokunulmamış gibi... Kayalarda kapalı mağara mahsen işaretleri var + olsun H olsun benim dikkatimi çeken üçken olsun zannimca bu işaretler sonucunda bulundu mağara ve mahsenin yani açılıp kurcalanmış vaziyetteler bana göre, ama doludur bunu bilemem alindımı bilemem bunu senin inceleme ve kontrollerinde anlicaz.. inşallah muvaffak olursun, hissiyatim alinmayanlarda var ama senden ricam özellikle mağarada temkinli ol ve dikkate değer bir emare görürsen paylaşmayı ihmal etme inşallah... Allah nasiplendirsin...
evet ustam kurcalanana yerler çok ama az da olsa gözden kaçan birşey varsa belki bize nasip olur diye sizlerden bilgi almak istedim

The Thing

C*
Süper Moderatör
O bahçeden ne çıkardılar acaba :D İstanBoLu kardeşim nasibini merdivenlerde ara dedektörün var ise.

İstanBoLu

Member
Kalp işareti tuzak tehlike var demek dikatli olun mesalmesala bir giriş bulursanız mağaranın üstünüze çökmesi gibi yada çöken zeminden kazıklara oturmak gibi kalp işareti kadın mezarı olarak fakirler mezar taşı gibi kunlanmışlardır bayan mezarı bu tip yerlerde dikat edin
Mağara nin içine girmeyi cesaret edemedim ustam açıkçası korktum 2 arkadaştık ama genede cesaret edemedim yanımızda ışık yoktu hemde güzel bir ışık ile aşağa inip bakıcam eğer ileri doğru gidiyorsa duamı edip şansımı deneyecegim duvarlarda işaret olabileceğini dusunuyorun. Okuduğum yazılarda yapısı bunlar gibi yumuşak olan kayalara kolay işlendiği için yasam alanlarlanlari ve mezarlar çok yapiliyormus

İstanBoLu

Member
O bahçeden ne çıkardılar acaba :D İstanBoLu kardeşim nasibini merdivenlerde ara dedektörün var ise.
ustam dedektorum yok acılan konularda eşkıya kasası gibi yerlerden esinlenerek baktım vurdum boş ses varmı diye ama yok gibi baya büyük bir alan burası horosan kaplama yer baktim etrafta kayalarda ama yok sadace benzer bir parca gördüm ama kayaların üst tarafında çayır alanda duruyordu resin yüklüyorumEkli dosyayı görüntüle 231488

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
İstanBoLu sunum olarak elinden geldiğince güzel bir çalışma sergileyerek efor harcamışın tebrik ederim,
işaretleri irdelediğim zaman bazı imalar var bunların arasında yön olarak batı ve g.doğu öne çıkıyor ,
oturak taşında üç basamak diğer tarafda yedi basamak,anladığım kadarıyla burada hem ücgen hemde haç sistemine bazı dizilişler icra edilmiş cihazlarınız sizi yönlendirecektir,bu yönlerle uyumlu olursa istikametler realite kazanır.Yapıla gelen yorumlar cerçevesinde netice alıcağınızı ümit ediyorum.Gizlide kalan veya keşfedilmeyi bekleyen noktalar her zaman var olmuştur.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 231489
Eğer işaretlediğim yer pençe izi gibi tırmalama ise tabi sen yakından görmüşsün.Bunun hemen altı aynı hizası toprağa bastığın yer bir arşında mal vardır.Yok sonradan tahribat ise o kısmı ayrı.Burası talan edilmiş.Güzel bir yerleşkeymiş ister taş ustlarının kullanımı olsun ister onlardan sonra gelipte hazır bulup yerleşke olarak kullanıma açanların olsun.Belli ki dinsel faaliyetleride olmuş.Çok değerli bir yermiş lakin görünen baya hırpalanmış.Umarım birşeyler bulursun.

erbay

Member
KOLAY GELSİN HEM KOLAY HEM ÇOK ZOR BİR YERE DENK GELMİŞSİNİZ GİRİŞLERİ KIRIN GİRİŞ YOKSA TOPRAK ALTI GİRİŞLİDİR BAŞKADA BİŞİ SÖYLEMEYE GEREK YOK GİRİŞ KESİN VAR PARADA AMA UĞRAŞI İSTER BİRDE BU ERMENİ PARASI NEREDEN BİLİYOSUN DERSENİNZ AYNI ÖZELLİKTE VE AYNI İŞARETLER BULUNDUĞUM YERDE DE VAR ÇOK BENZİYOR BAKINCA BİZİM YER BİLE DEDİM :d:d KOLAY GELE

R00T

Profesyonel
Co Admin
Aynen Ermeni sistemi. Keskingöz usta bi baksın.