Merdivenler, oturak tasi ve 4 mağara girişi beraber bakalim

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Maceraya atılmayın arkadaşlar !
Siz o haçın etrafını araştırın mezarı var.Şiş bulun araştırmayı yüzeysel yapın aşağılarda bir şey bulabileceğinizi sanmıyorum keza cihazsınız da yok ...onun için gerek yok söz dinlemenizi tavsiye ederim.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
icerik ve anlatim cok guzel .degerli uyelerimiz ustalarimiz fikir beyaan etmis..pekii totale bakarsak senin kafanda canlanan durum nedir.sonucta dokunan goren sensin......orda yeraltinda.cok odali tapinak varmi yokmu..once calisanlarin tumu.topragimi siyirmis yoksaa.tum malimi.yada her giden sona yaklastiginda enselenmismi....sence hangisi ustadim....ustam @keskingöz fikriniz nedir
fikrimce, buraya senin gibi babayiğitlerin temaşa eylemesi gerekir :D

sepetkaya

Editör
İstanBoLu bak güzel kardeşim anladık iki kişisiniz birbirinizden cesaret alarak gireceksiniz tamamda biriniz bir tedirginlik yaşasa diğeriniz korkacasınız, bu işler tabikide cesaret işi, anlıyorum ama senin tam olarak anladığım kadarıyla bilgin yok, ekipman yok, ekip yok Mal bulanındır ustanın yanılmıyorsam bir konusu vardı konu başlığı " define için olması gerekenler diye" inşallah yanlış hatırlamıyorum kusura bakmasın Ustamda, o konuda yetkin ustaların görüşünü ve analizini göreceksin, bilgi almaya ilk buradan başla bence, bu benim sana naçizane fikrim inşallah muvaffak olursun...

İstanBoLu

Member
İstanBoLu bak güzel kardeşim anladık iki kişisiniz birbirinizden cesaret alarak gireceksiniz tamamda biriniz bir tedirginlik yaşasa diğeriniz korkacasınız, bu işler tabikide cesaret işi, anlıyorum ama senin tam olarak anladığım kadarıyla bilgin yok, ekipman yok, ekip yok Mal bulanındır ustanın yanılmıyorsam bir konusu vardı konu başlığı " define için olması gerekenler diye" inşallah yanlış hatırlamıyorum kusura bakmasın Ustamda, o konuda yetkin ustaların görüşünü ve analizini göreceksin, bilgi almaya ilk buradan başla bence, bu benim sana naçizane fikrim inşallah muvaffak olursun...
evet ustam tam dediğin gibi bildiğim yerler var ama bilgi ve tecrübem yok o yüzden birşey yapamiyorum bulunduğum yer gömü olarak çok zengin hergun biryerden mal goturuluyor hatta bir bölgeye dagin zirvesine 13 adet zırhlı para arabası çıktı gözümüzün önünden devlet isiydi gerçi ama demek istediğim güzel yerler var

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim bu işler ip ile kuyuya inmekle asla olmaz. Tek başına o kuyulara kesinlikle girilmez. Hele deneyimin yoksa asla tavsiye etmem. Baksana adamlar oraya karotla gitmişler yine de mağaradan girmemişler yani bu demektir ki ya orada bir sıkıntı olduğunu gördüler ya da aldatmaca girişler. Böyle yerler medeniyet işidir. Resimlerin tamamı bende açılmadı. Daha sonra tekrardan konu ile ilgilenirim inşallah. Dediğin gibi şimdilik seni ekipman olarak kurtaracak bir kasa ya da keseye odaklan onunla toparlanıp ekip ve ekipman yaparak devamını getirebilirsin. Şimdilik bukadar hayırlı forumlar

R00T

Profesyonel
Co Admin
Kısacası tören alanı diyelim merasim.Kutsal alan.Ayrıntılara gelince örneğin.Mahzen -oda -mezar - gömü- sarıkız vs vs.

İstanBoLu

Member
Değerli kardeşim bu işler ip ile kuyuya inmekle asla olmaz. Tek başına o kuyulara kesinlikle girilmez. Hele deneyimin yoksa asla tavsiye etmem. Baksana adamlar oraya karotla gitmişler yine de mağaradan girmemişler yani bu demektir ki ya orada bir sıkıntı olduğunu gördüler ya da aldatmaca girişler. Böyle yerler medeniyet işidir. Resimlerin tamamı bende açılmadı. Daha sonra tekrardan konu ile ilgilenirim inşallah. Dediğin gibi şimdilik seni ekipman olarak kurtaracak bir kasa ya da keseye odaklan onunla toparlanıp ekip ve ekipman yaparak devamını getirebilirsin. Şimdilik bukadar hayırlı forumlar
evet ustam dediginiz gibi benim becerebileceğim kasa tarzı şeyler az olsun oz olsun ekipman alalım

kabakburgiba

Operatör
bu yerde gez,meraklarını gider,gözlerin doysun.yüzeysel incelemeler yap,bilgin tecrüben artsın.haaa mezarlıkm alanı bulursan oralarda çalışmalar yap,ufak tefek harçlığın çıkar.zaten 2 kişisiniz.fazla ilerisini kurcalama,kendinizide riske atmayınız.masraf yapmayınız.adamlar profesyonel,yaptığı işlerden belli.kuvvetli ekipmiş.bırak işi.o karotu oraya götürmek herkezin harcı değil.işi bilenler beni anlar.tavsiyelere uyunuz.orası devlet işi.devlet baba faydalansın.

edirne22

Editör
muhtemelen geç roma dönemi bir dua mekanı.
kayaya oyulmuş, üzerinde bir çatı varmış, çatı zamanla yıkılıp yok olmuş.
üst taraftaki merdiven gibi olan 2 sıra basamak benzeri yerler kalasların konması için.
7 sıralı merdiven ise mekana inmek için.
etrafta mezar olma ihtimali yüksek.
mekanın üst taraflarına tepeye doğru araştırma yapmak lazım.