Merhaba dostlar.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Define ararken dikkat edeceğiniz bilgiler vereceğim sizlere herkes kalıplaşmış sözlerle anlatıyor ben direkt olarak aktarmaya çalışacağım.

*Öncelikle define işi nasip işidir Nasibin yoksa ömrünü versen bulamazsın.İşte bu sebepten öncelikle niyet sağlam olacak unutmayın ki her şeyin sahibi olan RABBİM malı istediğine verir.
kısaca bu kural şu kalbinizi temiz tutacaksınız ve define den önce dua edeceksiniz özellikle YA VEKİL esması ile.

*Ve yalan define işinde yalan çoktur ama siz yalandan uzak duracaksınız bir şeyleri abartmayacaksınız görmediğinizi duymadığınızı öyleymiş gibi anlatmayacaksınız diliniz doğru olacak ki yaptığınız işte doğru olsun.

*Aç gözlülük olmayacak ''bir çıkarsa yarısı bana diğer yarısını onlar paylaşsın'' yada çoğu benim olacak bu içinizde olduğu sürece size topraktan hiç bir şey çıkmaz.

*Abdestli olacaksınız eşerken ruhanilerin şerrinden korunmak içindir bu Zaten müslümansınız abdestsiz gezmeme niz gerekiyor da neyse siz yinede eşmeden bir abdest alın.

*İçinizdeki korkuları yenin bilinç altınızı boşaltın siz eşerken korktukça ruhaniler size korkularınızla oyun oynarlar.

*Kesinlikle açılan mezar odalarına açar açmaz girmeyin içerisi gaz doludur o gazın sonu genelde ölüm olmaz ama ömür boyu çekersiniz eliniz ayağınız çürümüş suratınız kaymış şekilde yaşamak istemiyorsanız buldum buldum delisi olmayın önce havalandırın sonra girin.

*Mezar yakınlarına sakın ha işemeyin sakın bu çok kötü bir şey bu maddeyi faklı bir makalemde uzun olarak anlatacağım.

*Kazı esnasında çıkan kemikleri sakın dışarıda bırakmayın tekrar gömün. Şu an hak din islam ama islamdan önce hıristiyanlık vardı eştigin mezar belki bir hırıstiyan evliyanın dı belki bir cennetlik kulundu kemikleri kırmayın sağa sola atmayın tekrar kapatın.

*Kazı esnasında dilinize hakim olun küfür etmeyin boş yere konuşmayın orada yatanı rahatsız etmeyin.

*Kazı yaparken kesinlikle yalnız kalmayın tek insan her zaman korkar.

*Olağan dışı bir şey olursa oradan hemen çıkın uzaklaşın dua edin tekrar gelin yine farklı şeyler oluyorsa oradan uzaklaşın eşti iseniz kapatın.

*Kesinlikle oyma kabartma işaretleri kırmayın onlara zarar vermeyin işaretin içinde değip kıranlar sadece cahillik etmiş olur sen bulamasan bile başkası bulur kırmayın

KAZILARINIZI DEVLET İZNİ İLE YAPIN...

oguzkagan

Bilgili Üye
Bu işin raconu nedir sn nik usta elbette kalpler temiz olacak kimsenin aklinda bir kusku bir hasetlik kalmayacak ,olmayacakta,pay nasil dağıtılır mesela ustam sizin nezdinizde yorumda bulunmak isteyenlerde yanitlarsa guzel olacaktir insaAllah

kerti17

Aktif Üye
Bu işin raconu nedir sn @nik usta elbette kalpler temiz olacak kimsenin aklinda bir kusku bir hasetlik kalmayacak ,olmayacakta,pay nasil dağıtılır mesela ustam sizin nezdinizde yorumda bulunmak isteyenlerde yanitlarsa guzel olacaktir insaAllah
Pay nasıl dağıtılır güzel soru. Öncelikle o paranın 5te birini hayır işlerine harcayın. Nasıl ki evinizin arabanızın bankadaki paranızın zekatını veriyorsunuz aynı şekilde 5te birini zekat olarak dağıtın. Bir paket sigara dahi almayın o paradan. Öncelikle parayı kendinize helal kılın ki sonra helal parayı gönül rahatlığıyla çocuklarınızın boğazından geçiresiniz. Meblağ ne kadar olursa olsun unutmayın 5te birini muhakkak hayır işine harcayınız.

kerti17

Aktif Üye
inanmayanlar define bulamazmı yani
İnanmayanlar define bulamaz diye birşey yok. Cenab-ı Allah’ın kimi neyle sınayacağını bilemeyiz. Unutmayın ki İsrailoğullarını da zenginlikle sınadı. Burada önemli olan kalbindeki niyettir. Bill Gates denilen vatandaş Microsoftun sahibi ve dünyanın en zengin insanlarından birisi. Bu adam ve eşi Allah’ın varlığına inanmamalarına rağmen(tövbe haşa) Afrikada milyonlarca insana gıda,giyim,sağlık yardımında bulunuyor. Şimdi ben müslüman inanan birisi olarak cennete gideceğim ama onlar ateist olduğu için cehenneme öyle mi? Allah’ın kimi neyle sınayacağını bilemeyiz diyorum ya! Selametle

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kerti17 .... kardeşim şu kısmı biraz açarmısın ?
Şimdi ben müslüman inanan birisi olarak cennete gideceğim ama onlar ateist olduğu için cehenneme öyle mi?
saygılar ..

elribertador

Member
güzel bir konuya değindin teşekkür edederim önemli olan insan olmak insan gibi yaşamak ve yaşatmak ve her dine mezhepe saygı göstermek

oguzkagan

Bilgili Üye
Sn Kerti17 teşekkür ederim paylasiminiz iiçin varolun

neronero

Aktif Üye
Kesinlikle açılan mezar odalarına açar açmaz girmeyin içerisi gaz doludur o gazın sonu genelde ölüm olmaz ama ömür boyu çekersiniz eliniz ayağınız çürümüş suratınız kaymış şekilde yaşamak istemiyorsanız buldum buldum delisi olmayın önce havalandırın sonra girin.
burayı biraz acarmısınız cürümek ne sekılde olur neden olur nik

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
burayı biraz acarmısınız cürümek ne sekılde olur neden olur @nik
Kardeşim orayı kapatan kişilerin zehirleri yada orada daha önceden üreyen bakterilerin vucuda girerek içten içe insanı yemesi demek olur. Bu olay sadece gazla alakalı değildir. Bizim hala bilmediğimiz ve temas etmediğimiz, elle veya hava yoluyla temas edince insanı çok çeşitli hastalıklarla imtahan eden bir olaya değinmiştir nik ustamız.

kerti17

Aktif Üye
@kerti17 .... kardeşim şu kısmı biraz açarmısın ?
Şimdi ben müslüman inanan birisi olarak cennete gideceğim ama onlar ateist olduğu için cehenneme öyle mi?
saygılar ..
ustam tabi ki açayım. Şimdi elbette ki kimin cennet ya da cehenneme gideceğini sadece Rabbim bilir. Onlar ateist oldukları için cehenneme gidecek diye birşey yok. Bunu yalnızca Allah bilir. Verdiği zenginliği hayır işlerinde kullanması ve farkında olmadan da olsa belki de aldığı bir “Allah razı olsun” duası onu cehennem ateşinden korur bilemeyiz. Yeterince açabildim mi ustam?