Mermer kücük kız çocuğu 2.5 cm

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Son düzenleme:

truvaaaaa

Yeni Üye
Bişeyi bilmeden ortaya atacak kadar özgüveni nasıl biriktirdiniz. Sahte diyosun ama insutu buluntu. Şahsen buldum.

vakko

Bişeyi bilmeden ortaya atacak kadar özgüveni nasıl biriktirdiniz. Sahte diyosun ama insutu buluntu. Şahsen buldum.
Siz bildiğiniz gibi devam edin o zaman.Her bulunan objeyi gerçekmi sanıyorsunuz ? Adamlar 1000 sene önce bile sahtesini yapmışlar.

Son düzenleme:

16tolga16

Aktif Üye
vakko ustam diyosunya 1000 sene oncesinde bile sahtesini yapmişlar doğrudur ama oda tarihi eser sonuçta değil mi:)Saygılar..

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Bu tür objelerin önce tarihi ni tespit etmek gerekiyor. Değeri ise sonra meydana çıkmakla beraber belli bi fiyatı olmuyor.

vakko

@vakko ustam diyosunya 1000 sene oncesinde bile sahtesini yapmişlar doğrudur ama oda tarihi eser sonuçta değil mi:)Saygılar..
Adi tarihi eserdir. sordugunuz piyasada Değersizdir.Kelimeler bu işte değerli değildir.İyi forumlar

Son düzenleme:

16tolga16

Aktif Üye
Adi tarihi eserdir. sordugunuz piyasada Değersizdir.Kelimeler bu işte değerli değildir.İyi forumlar
Konunun muhatabi ben degilim.Ben sadece anlayacaginizi dusundugum icin latife yaptim.Bir de kelimelerle dogru cümleler kuruldu mu degersizlere bile deger katildigini gunumuzde cok net goruyoruz.Konuya gelince haklisiniz.Saygilar..

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
vakko Kardeş bu siteye açık söylemek gerekirse bu güne kadar senin gibisi Tek bir tane geldi :)

Senin gibi derken bu işi bileni anlayanı iki satırdan cözerim. Aslında bırazda meraktayım bu kalıpta ne işin var :) Sana dar gelir!

Bu arada bir şey soracaktım Özel mesaj kutun dolu heralde yada kapalımı?

Gecen sorduğum birini tanıyorsun heralde ? İzinli kazı yapalım diyor, bana güven vermedi, ne dersin?

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Heykellerin boyutu ne olursa olsun göz bebekleri ve siması işlenir bazısı külttür, yani tapınmak için objeye ihtiyaç duyulur bazısı bire bir yüz hatları ve uzuvları işlenir , heykel yapımında her zaman kaide kullanılır küçük ebatlarda destek için büyük ebatlarda kaide üzerine topuk kısımlarından ankraj için kullanılır . Küçük ebatlı heykel ve heykelciklerde kaide altından işlem yapılır heykelin yontu yada dolgu kalıp yada kaplama olduğunu kaide altından açılan ufak bir gedik ile kontrol edersiniz amaç şudur ; eğer ki heykel tek elden toprak altından çıkarıldı ise döneminin orijinalimi yoksa kopyasımı , kopya olan üründe kaide altından açılan gedikte alüminyum tarzı karışımlı malzeme çıkar bazısında kil çıkar yani el ile şekil verilecek kıvamda olan malzemeler ile doldurulur en son işlemi ya daldırma yöntemi ile yada kaynatla yöntemli ve birleşim yeri kaybolacak şekilde zımpara ile sonlandırılan heykelciklerdir. Bir hera heykelini bu işlemlerden geçerken izleme fırsatım oldu , kaide ve arkasındaki tavus kuşu kuyruk motifi dediğim işlemlerden geçti döneminin kaliteli kopyası olduğu ortaya çıktı. Tam boy heykellerde yada 1:50 ölçekli heykellerde mermer yada bronz yüz bire bire işlenir göz bebeklerindeki bakış gerçek gibidir sahtesi ve gerçeği hiç bir işlem yapmadan göz ve genel yüz hatlarında kendini belli eder.