Mezar Tesbitinde Şişleme Yöntemi Nasıl Yapılır (Yardım)

danişmend

Yeni Üye
Arkadaşlar yumuşak topraklı bir bölge var.Cihaz yok.çubuk işini de çözemedim.En klasik yöntemle yerin altını yoklamak istiyorum.Şiş i nasıl yapabilirz? Nerden yaptırabiliriz?Kaç mm olsun ? Nasıl kullanırım? Deneyimlerinizi veya bilgisi olanların bilgilerini rica ediyorum.Teşekkürler.

adem44

Bilgili Üye
2 metrelık normal ınsaat demırını topraga sok tamamdır kare tas varsa aynı olçulerde demır gırer demırın ucunu sıvrıle rahat gırsın topraga dıye

MendereS

Bilgili Üye
hava çeliği o sağlamdır çakarken eğilme olmaz üzerine birde 30 cm boru kaynat boşluğu kolayca bulursun.

Kristof34

DogacıyıZ
8'lik inşaat demirini al 170 cm civari yeterli olur. Ucunu mızrak gibi sivrilt yumuşak toprağa cakinca kapağa denk gelirse atiyorum üstte 30 cm kaldı 140 cm girdi çubuğu Çıkart 20 cm yan tarafından çakarak devam et ne zaman ki tamamı girerse kapaktan dışarı çıktın demektir. İşlem yapacağın yer önünde artık hadi ne duruyorsun :)

sarıkayalar

Bilgili Üye
Not şişlenmis yerde cubuk lar calismaz

Son düzenleme:

danişmend

Yeni Üye
ilginiz için teşekkkür ederim sağolun herhalde en eski yöntem bu olsa gerek :23:

defineci_

Yeni Üye
Menderes kristof ve diğer hocalarim sizlerden bir şey için bilgi almak istiyorum kabul ederseniz tabii gerci hiç denemedim ama arkadaşim bunu denedi vede güzel netice almiş .olay şu 1.5 lt lik şaşal su kapini şişe boş olacak aliyorsun ama şişede hiç ezik olmayacak ağizini kapatiyorsun kapağina bir metrelik ip takiyorsun ve şaşali şüphelendiğiniz yerin üzerine gezdiriyorsunuz eğer boşluk varsa o şaşal boşluk üzerinde saat yönünde fir fir dönüyor bu denenmiş .diyeceğim bu sistemi deneyen varmi ha diyeceksinizki siz niye denemediniz diye ben şu an istanbulda calişiyorum vaktim yokama memlekete gittiğimde deneyeceğim.ALLAHA emanet olun

Son düzenleme:

sarıkayalar

Bilgili Üye
Menderes kristof ve diğer hocalarim sizlerden bir şey için bilgi almak istiyorum kabul ederseniz tabii gerci hiç denemedim ama arkadaşim bunu denedi vede güzel netice almiş .olay şu 1.5 lt lik şaşal su kapini şişe boş olacak aliyorsun ama şişede hiç ezik olmayacak ağizini kapatiyorsun kapağina bir metrelik ip takiyorsun ve şaşali şüphelendiğiniz yerin üzerine gezdiriyorsunuz eğer boşluk varsa o şaşal boşluk üzerinde saat yönünde fir fir dönüyor bu denenmiş .diyeceğim bu sistemi deneyen varmi ha diyeceksinizki siz niye denemediniz diye ben şu an istanbulda calişiyorum vaktim yokama memlekete gittiğimde deneyeceğim.ALLAHA emanet olun
Herhalde ben yorgunum (şaşal) nedir