Mezarlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mizgin1973

Yeni Üye
Arkadaşlar ben yeni üyeyim bir höyük çökmüş yaklaşık 4metre alta bir bir mezar inasan kamikleri yanında bir baska mezar höyuk galiba tamamı mezar 50 cm dede mezar var 5metrede bir yanmis toprak bu hangi çagın mezarları olabilir galiba kup mezarlar var çunku kuçuk birisine ait kup içinede kirilmis kup için de kemik buldum bir kırik kup parcasi çikiyor mezarlarda höyuk disardan toprak şeklinde sonra siyah ve beyaz taşlar var sonra tekrar toprak sonra mezar çıktı mezarlar yumusak toprakta var sert toprakta sonuç yakin mezarların altinda baska mezarlar olabilir mi bunlardan bir sey çikarmı Ekli dosyayı görüntüle 197467

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Burası tünel galiba tuzaklı olabilir çok dikkat etmelisiniz, işi bilen olmalı yanınızda, tümülüs yada hôyuk onu bilmem geriden geniş resim koysaydın keşke kolay gelsin önce can güvenliği

Mizgin1973

Yeni Üye
Yok görunen mezarın kendisi içinde kemik çikti iki tarafi lahit arka kısimda lahir kurek sokulan kisim da lahiri onu çikario kurek soktuk

ÜstaD1

Bilgili Üye
Yok görunen mezarın kendisi içinde kemik çikti iki tarafi lahit arka kısimda lahir kurek sokulan kisim da lahiri onu çikario kurek soktuk
Aramıza hosgeldiniz öncelikle. Roma dönemi olmalı. Bahsettiğiniz şey kup mezar. Ayrıca höyük diyorsunuz lahit diyorsunuz? O boşluktan ne cıkardınız bu birinci soru. Hoyuk olduğunu nereden anladınız buda ikinci? Dış mekandan mümkünse resim çekin ne olduğuna bakalım ve o boşluktan ne cıkardıgınızı söyleyin. Kolay gelsin.

Archeologist

Member
Küp içine cenin pozisyonunda mezarlar bakir çağında ve bronz cağında yaygındır. İçinden güzel kilden yapılma tabak çanak benzeri şeyler taş veya kemik boncuk kolyeler yada bronz iğneler çıkabiliri. Eğer şanslıysan silindir taş mühür bulabilirsin ya da idol. Mühürler çok değerlidir dikkatli çalış göremeyebilirsin. Taşlar yapı bir binaya ait. Dikkatli ve uzun soluklu çalışırsan suprizlerle karsilasabilirsin. Bölge neresi?

Mizgin1973

Yeni Üye
Yani mezarin altını mi kazayim yoksa acilan deligimi orda da kemik çikti sonra biraz kaziyinca diger mezar çikti karsimiza ama çokmesinden korktugumuz için ilerlemedik bir kac kirik kiremit kup parcasi çikti yanini ras gele kazalim dedik 50 cm de toplu kemik bulduk kemiklerde bir sey çıkmadı galiba bunlar bendeden fakir çölsuz

Archeologist

Member
Yanmış toprak diyorsunuz, resimdeki taş yapı da gösteriyor ki kazdıgınız yer bir yapı. Özenli ve geniş bir kazı lazım oraya. Vakit emek yetermi bilmiyorum

Mizgin1973

Yeni Üye
Arkadas lahit de.iyom nedir diye soruyorum bos şey se bosuna yormayayim diyom sence ne döneminde kalma ve bir şey bulunma ihtimali var mi kirik küp parçaları dolu bir kemik parçaları sence bir umut varmı yoksa bunlar bendede mi fakir vazmi geceyim birde beni rahatsiz eden insan kemikleri gunahmi çikarmak

Archeologist

Member
Gunahını sevabını bilmem kemik çıkarmanın. Bir şeyler illaki çıkar oradan ama seni sevindirir mi onu Allah bilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...