Mfd hakkinda Yardım.

Mc_307

Yeni Üye
Selam atkadaslar;
Uzun zamandir bir yogunluk icindeyim. Bu elektronik hobi olduğu icin bende, vakit ayiramiyorum.
Yüzde yüz başarı hicbir alette yok bunu bilmelisiniz. Mfd sistemleri yardimci alettir. Elinde cubuk çalışan
Birisinin ekipmaninda kesinlikle olmalıdır. Şüpheli noktaları bulmada çok iyidir. Bu aletleri tasarlayıp denerken
Yüksek paralara satilan aletlere(mfd - lrl) boşa cok para verilmesin diye bu girisimde bulinmuştum.
Hatta sade boşluk bulan mfd yi 5 paket sigara parasina da yaptik. Bi ara yine devre yapimina baslayacagim ama gün belli degil.
Mfd olayinin gercekligi cok tartisilir, hatta L cubuklari bi yere sabitle donerse inanirim diyenler olur. Ama bu mumkun olmuyor. Bunlari bende denedim.
Çubuklar insandan aliyor enerjisini. Mfs Sistemi ile L cubukla arama maden arama sistemlerinin ilkel halidir.
Frekans yöntemi ile maden arama diye aramalar yaparsaniz, maden şirketlerinin lf veya vlf degerlerde maden aradığını gosteren üniversite dökumanlarina ulasacaksiniz.
Her atom daha dogrusu metaller belli frekans değerlerinde atom 3. Yörüngede bulunan degerlik elektronları kutuplaniyor.bu kutuplanma sonrasi sanki elektrik iletimi yaparken hareketlenen
Serbest elektronların hareketi gibi akmaya başlıyor. Bizde L cubuklara akittigimiz statik yükler sayesinde itim ve cekim kuvvetine göre arama yapiyoruz.
Kişiden kişiye hareketler değişiklik gosterebilir. Vücuttan vucuda yük farki var çünkü. Kisaca elektroskopdaki durum gibi şekil verir cubuklar.
Bazi kisilerdede hic calismaz. Kanla ilgisi yoktur. Direkt kalple alakalidir. Vucudu saran damarlar sanki bir bobin gibi iş yapar. Kalpde guc kaynagı. Eger kalp rahatsizligi vb bisey varsa
Calismama durumu yuksek cubuklarin. Kanin icerigindeki tum maddeler ne kadar kararli güçlü hareket ederse o kadar iyi olur.

bermina

Aktif Üye
Hayirli.olsun tasarladim derken kendin mi yaptin? Harika gorunuyor. Frekanslari unutursan ne olacak peki uzun vbir sure kullanmazsa unutulur degil mi? Mfd de bu frekanslar kayitli geliyor. Senin isini gorsunde onemli degil artik. Kaca aldin yada kaca mal oldu?

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Hayirli.olsun tasarladim derken kendin mi yaptin? Harika gorunuyor. Frekanslari unutursan ne olacak peki uzun vbir sure kullanmazsa unutulur degil mi? Mfd de bu frekanslar kayitli geliyor. Senin isini gorsunde onemli degil artik. Kaca aldin yada kaca mal oldu?
Kendim yaptım arkadaşim,bir arkadaşımın dükkanında.kablo olayında derledik topladık.bataryasi kendinde sabit..frekanslar üstünde sabit ayrıca isiitediğin frekanslar oluşturabiliyor..arkadaşın dukkandaki malzemelerle yapıldı bir ücret maliyet sıfır..çok araştırdım yeterince bilgi sahibi olunca ve akla yatinca yapma kararı alındı .. kendin yapincada ortya çıkan buu.suan bunda 20 22 mod kullanılıyor..ekranlisini yapicaz kısmet olursa arkadaş tasarladı..ben kendim elektronik lise mezunu yum ama bu cihazda mc ustanın paylaşımları ve arkadaşımın desteği fazla etken oldu..allah razi olsun.

bermina

Aktif Üye
Eline saglik guzel olmus. Iyice bir deneme yap bakalim. Aslinda yakin olsak mfd ile karsilastirirdik bakalim hangisi iyi olmus test edersik.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Eline saglik guzel olmus. Iyice bir deneme yap bakalim. Aslinda yakin olsak mfd ile karsilastirirdik bakalim hangisi iyi olmus test edersik.
Kısmet olursa oda olur ustamm..bunda ayırım olayı var..ne ararsan ona gidiyor...bakır,aliminyum,pirinç,demir vb madenlerin olduğu bir alanda altin frekansı verildi sadece altını gordü.digerlerine tepki vermedi..

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Kısmet olursa oda olur ustamm..bunda ayırım olayı var..ne ararsan ona gidiyor...bakır,aliminyum,pirinç,demir vb madenlerin olduğu bir alanda altin frekansı verildi sadece altını gordü.digerlerine tepki vermedi..

bermina

Aktif Üye
Toprak ustundeki degerliyi kacirmiyorlar bu alan taramalar. Yuklu bir altin gomup oyle bulmak lazim. Yer altindaki degerli bizin izin onemli. Boyle bir calisma yapabilirsen iyi okur.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Toprak ustundeki degerliyi kacirmiyorlar bu alan taramalar. Yuklu bir altin gomup oyle bulmak lazim. Yer altindaki degerli bizin izin onemli. Boyle bir calisma yapabilirsen iyi okur.
Bu hafta izin var arazide yım.supheli yerlerim var caliscam artik..bu cihaz,dedektor,şakül artık biri iş yapmali��. Ayrica toprak iletkenkendir,,sonuclarin güzele çıkmaması olasiği fazla. Hakkımızda hayırlısı

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Arkadaşım sonuçlar gayet başarılı..bentonit,kilavuz da kullanınca sonuçlar tatmin edici..ayrıca şakulde kullandım.g uzel tespitler elde ettim...şakül olayı bi başkaymiş..ben yeterince memnun kaldim.

bermina

Aktif Üye
Guzel senin adina sevindim. Bu alan taramayi cubuklara bagliyor musunuz? Mfd gibi etrafinda tur mu atiyorsunuz?

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Guzel senin adina sevindim. Bu alan taramayi cubuklara bagliyor musunuz? Mfd gibi etrafinda tur mu atiyorsunuz?
Çubuklarla bağlantı yok..toprağa problarla çakıyor etrafında dönüş aradığını bulduğunda çarpı yapıyor.d aha sonra o hat uzerinden hedefe ulaştırıyor....