Mineral ayrımı

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Digerlerinde ayni tepkiyi verecegini sanmam celik cubugunuz varsa kursun temas ettirin yada aluminyum oyle deneyin. Iyice test etmeniz lazim kardesimselametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dun bahsettigim cihazi dedigim parkura goturdum,orada demir, celik, bakir, aluminyum sakliydi ve alinan degerler, tesbit ettigim degerlerin altinda bir deger verdi. Yani cubukla tebitnettigimiz yerin degerleri daha yuksekti. Makinadan net anlamiyor kullanan kardes ve tatmin edici cevaplar alamadim. Tekrar zamani gelince ya girip bakacam yada bakacam, baska alternatif yok. Selametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kerti17 selamunaleykum kardesim.
Yeriniz hakki da bilgi vermediniz, yaridami biraktiniz yoksa mineralmi cikti

kerti17

Aktif Üye
@kerti17 selamunaleykum kardesim.
Yeriniz hakki da bilgi vermediniz, yaridami biraktiniz yoksa mineralmi cikti
Ve aleyküm selam hocam. Ustam ev sahibinin mızmızlarından ötürü çalışmayı en başta söylediğim mesafeye 1 mt kala sonlandırdım. Sonuç yok yani

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ve aleyküm selam hocam. Ustam ev sahibinin mızmızlarından ötürü çalışmayı en başta söylediğim mesafeye 1 mt kala sonlandırdım. Sonuç yok yani
Hayirlisi olsun kardesim. Emareler kendini gostermeye baslamismiydi yoksa normal bir toprak yapisimi vardi

kerti17

Aktif Üye
Hocam dik bir vaziyette kitap şeklinde bir ucu sivri bir taş geldi üzerinde işçilik olan bir taş çıktı. Killi toprak çıktı, arkasından beyaz kireç gibi bir toprakla karşılaştık sonrasında da kapattık zaten. Mirkut

kabakburgiba

Operatör
gardaş nedir mesele vallaha anlamadım.yeni gördüm.yoksa çoktan giderdi uçmuş kardeşim selamlar.

Nasip34

Bilgili Üye
Aluvminyumu L sekline getirin once elinize celik almadan bakin tepki alacaksiniz. Sonra elinize temin ettiginiz bir celik yuzuk alip sag elinizde olacak sekilde aluvminyum cubuga temas ettirirseniz tepki alirsaniz yuzde seksen orada metal var, tepki almazsaniz mineraldir. INSALLAH c.c bazen yuzde seksen orani yuzde yuzede vurabilir. Aslinda hemen hemen mineralden birsey birakmiyor kardesim. Selametle kal
Ben de çok uzun zamandır alüminyum çubuk kullanıyorum. (gerçi ben de diğer çok kişi de olmayan uzaktan tepki de veriyor). Bir ara kendime güçlü mineral etkisi olan bir karışım hazırladım bentonit, zeolit, soda, hurma, kiremit, elektrot tozu, vitamin ilaçları, değişik taşlar vs. Neredeyse 5 kg lık bir poşetim oldu.. . Diğer madenlerden yapılan çubukları çekiyordu. Alüminyum çelik yüzükte dahil oldu bu karışıma. Sonra zirkonium yüzük ile baktım. Değil uzaktan, üzerinde iken bile tepki vermiyor. Şimdilik bu şekilde devam ediyorum.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben de çok uzun zamandır alüminyum çubuk kullanıyorum. (gerçi ben de diğer çok kişi de olmayan uzaktan tepki de veriyor). Bir ara kendime güçlü mineral etkisi olan bir karışım hazırladım bentonit, zeolit, soda, hurma, kiremit, elektrot tozu, vitamin ilaçları, değişik taşlar vs. Neredeyse 5 kg lık bir poşetim oldu.. . Diğer madenlerden yapılan çubukları çekiyordu. Alüminyum çelik yüzükte dahil oldu bu karışıma. Sonra zirkonium yüzük ile baktım. Değil uzaktan, üzerinde iken bile tepki vermiyor. Şimdilik bu şekilde devam ediyorum.
Celigin veya zirkonyumun eledigi minerallerin disinda tepki devam ederse, birde cubugun uc kismina kursun takarak bakabilirseniz onlarin elemedigi bazi mineralleri bu sekildede birazdaha elemis oluruz. Selametle saglicakla kal kardesim. Ayrica aramiza hosgeldiniz

Son düzenleme:

Nasip34

Bilgili Üye
Hoş bulduk ustam Allah razı olsun. Alüminyumun ucuna kurşunun ayrıntısını verir misiniz?