Mrb canlar

deli firat

DOĞACI
Neden olmasın ustam? Benim evime hırsız girmişti bir ara... Evin herkes tarafından en çok kullanılan bölümleri nelerdir? Oturma odası ve mutfak. Hırsızlarım evin altını üstüne getirmişti; ama mutfağa dokunmamışlardı. Neden? Çünkü insanlar değerli eşyalarını hemen göz önünde olan mutfakta saklamazlar. İlk bakılması gereken yer mutfak; çünkü her zaman açıktır. Ama inanıyorum ki mutfağa adım bile atmamışlardı. Televizyonum oturma odasında değil de mutfakta olsaydı, almayacaklardı. :)

Seninki de öyle olabilir. Yanıltmak istemiş olabilirler. "Ben olsam ne yapardım" meselesi. Öyle düşünelim.

Sevgiler.
Evet olabilir kardeşim ben neler gördum neler ama bu isaretin anlamįnį hepimz iyi biliyoruz acaba diyorum bu arada hırsızlara haritayı verdin bence mutfak olmaz artık

ragıp

Uzman
Ayrıca kayanın arka tarafında solda giriş olabilir ordan çok şüpelendim bakalım her şeyin hayırlısı
giriş olma ihtimali olan yer, öküzün bulunduğu kayada mı?
işaretin arkasında giriş, pek alışıla gelmişin dışında
varsa bile öyle bir giriş. bu öküzler ile alakalı değildir
selametle

deli firat

DOĞACI
Yığma olabilicek yer varmı orda yada ufakta olsa tepelik yapan yer varsa konturol et anlatmana göre kıymetli mezar benim fikrim bu yönde .
Dostum onda hemfikiriz öndeki çöküntü elde bir ben kayanın kendisi mezarmı secenegini kurcalıyorum yada kasayı kayayamı işlediler onu merak ediyorum anladın sen onu

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ustam, acaba diyorsan ona göre davranacaksın artık. :)

Hırsızların sonu kötü oldu. Anahtarı versem kullanamazlar artık. :)

Sevgiler.

Evet olabilir kardeşim ben neler gördum neler ama bu isaretin anlamįnį hepimz iyi biliyoruz acaba diyorum bu arada hırsızlara haritayı verdin bence mutfak olmaz artık

Turko

Uzman
En yakın yaşlı ağaca odaklan , öküz,ceylan,karaca,geyik bunlar yek pare kaya da bayan lahit mezar der. Yüksek kot ana kaya da olan ise erkeği kapalı alanı simgeler. Fotoğraf olursa konuda net konuşmalar yapılır. Rast gelsin.

ÖMER HATTAB

Editör
Bu kayanın duruş şekli nasıl
baktığı yönde gölge işaretide olabilir
kayanın büyüklüğüne bakarsak mahzeni uzakta.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Firat ustam bende sizinle ayni fikirdeyim anlatiminizdan yola cikarak. Boynuza gore giris orada, kapali goz kendi altinda yada kasayida verebilir, bir ihtimalde acik gozden bakilmali ve belirgin kulak ve goz hizasinda olcum alinabilir iki tarafli. Kulak ucgenyapmissa ucgenin kisa olan yeri gize bakar vaziyette olbilir ve size noktalamada yapturabilir.
Birde firat ustam ibadethaneyide goz onunde bulundurmak lazim, butur figurler medeniyete gore anit mezarida verebilir, ibadethaneyide verebilir. Oradaki medeniyeti arastirip ona gore calismalarinizi devam ederseniz umuyorumki kafanizdaki soru isaretleri ortadan kalcacaktur. Selametle