Muhasebeci arkadaşlar yardım lütfen...

hayrını_gor

Member
Arabacilik zor istir.bende kulaktan duyma sekilde servis isime girmistim heray su kadar banko kazanc misali.aman Allah 'im girmez olsaydim.arabacilik her turlusu bitmistir.dunyanin en lanet en beter islerinden biriymis.kendi kendimw hem psikolojim bozuldu hem param gitti.

Son düzenleme:

Esteban74

Editör
Benim asil uzmanlik alanim lojistik.
1986 yilinda lojistik kelimesi bilinmezken ben lojistik-çi oldum:)

Yillarca kamyon ve tircilarla calistim.
Mazot calmayan, ardiyeden tirtiklamayani azdir sektorde. Valla kimse hoplamasin durum budur maalesef. Niye yazdim bunu?
Adam calistiracaksan buna razi olacan.
Neyse.

Benim sana tavsiyem;
Bulundugun ilde ilcede imkan varsa ambarcilik yap. Parca mal topla parca mal dagit. Becerebilirsen de resmi olarak yapma bunu. 3-4 sene boyle devam et.
Yoksa para kazanmanin asla imkani kalmamistir. Sektor cikmazdadir su an.
Buyukler kucukleri bogmustur.
Velhasil zor istir nakliye,ikmal,lojistik.

Gayri resmi sehir icinde gunluk net 300-500 kazanacagin islere bak. Kisa mesafe calis.
Kilometresi az parasi cok olsun. Pancar zamani pancar, bugday zamani bugday cek. Donemsel isler tatli olur.
Kimsenin yapmadigini yap
Gitmedigi ise git, tatli para iste.

Gece yarisi aklima gelenler bunlar.
Birde ablamin uzerine sirketi yaptiginda yetkilendirme yapin. Tum imzalari sen at.
Olurki isler ters gider, resmi takibatta sorumluluk sende olsun. Senet verirsen sahsi senedini ver. Ablamin basina birsey gelecegine senin basina gelsin. Her ne is yaparsak yapalim, once olumsuzluklari dusunmek ve tedbir almak zorundayiz.
Ustam teşekkür ederim.
Eşimin üstüne yapmak isteme sebebim Vergi olayını biraz düşürmek istememdi. KDV yi biraz düşürebilseydim iyi olurdu. Ama görünüyorki böyle bir indirim yok. Onun için eşimin üstüne açmanın bir anlamı yok. Daha önce araç kiralama işi yapmıştım, ama devlete , bankalara ve kasko şirketlerine çalışmışım. Ve 4 yıl sonra battım. Şimdi sektör sektör çalışıp kendime uygun olan işi arıyorum. Bu iş kargoculuk işi; parça başı çalışabilirim diye düşünmüştüm, ama yine gördümki devlete ve büyük şirketlere paramızla kölelik yapacağız.
Şimdi yeni bir sektöre bakacağım inşallah. Ben birde taksiye bakayım diyorum.
Sizin söylediğiniz anbar işi , buralarda soğuk hava deposu işi olabilir, onuda araştıracağım. Maşallah abi tecrübelerinizden her alanda faydalanabiliyoruz. Tavsiyelerinizi beklemekteyim.
Sevgi ve Saygılarımla

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam teşekkür ederim.
Eşimin üstüne yapmak isteme sebebim Vergi olayını biraz düşürmek istememdi. KDV yi biraz düşürebilseydim iyi olurdu. Ama görünüyorki böyle bir indirim yok. Onun için eşimin üstüne açmanın bir anlamı yok. Daha önce araç kiralama işi yapmıştım, ama devlete , bankalara ve kasko şirketlerine çalışmışım. Ve 4 yıl sonra battım. Şimdi sektör sektör çalışıp kendime uygun olan işi arıyorum. Bu iş kargoculuk işi; parça başı çalışabilirim diye düşünmüştüm, ama yine gördümki devlete ve büyük şirketlere paramızla kölelik yapacağız.
Şimdi yeni bir sektöre bakacağım inşallah. Ben birde taksiye bakayım diyorum.
Sizin söylediğiniz anbar işi , buralarda soğuk hava deposu işi olabilir, onuda araştıracağım. Maşallah abi tecrübelerinizden her alanda faydalanabiliyoruz. Tavsiyelerinizi beklemekteyim.
Sevgi ve Saygılarımla
kafası çalışana azim olana iş çok mantar yetiştir sat marol yetiştir sat bi çok iş var ama zahmetini ve mağrifetini göstermen gerek şuan evde oturduğu yerde bile para kazananlar var buna emin ol