NASA ve Din Adamları

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kurana zit degil insan cennette iken dinazorlar cinler dunyada idi.adem as yaklasik 4.000 yil once inmis nuh tufani 3.500 yil once gobeklitepe 12.000 yillik hadiste gecen ademini nuhunuz gibi tabiri benzetmedir irayi bende cok dusundum. baska varliklar uzaylilar manasindadir.
Eyvallah her insan inandiği ile yaşar mubarek
ALLAH CC ilmini artırsin
Bu konular gaybi ve muamma konulardir
Itikada zarar verebilir insanlarin kafasi karişir kurbani ALLAH CC senden razi olsun

sandalci14

Operatör
18 ciltlik kutubu sittede 9 bin civari hadis okudum kissalar konusunu cok sevdim mutlaka okuyun.hicbir romandan alamassiniz o gercek kissalarin anlatildigi gercok ve ilginc olaylardaki hazzi.roman okumayin demiyorum . mitolojide okurum ancak hadislerde gecen kissalar gercek vede cok ilginc.ara ara yazarim ama telfnum eski 8 satiri paylasirjen paylasmadi 2 defa yazmak zorunda kaldim

sandalci14

Operatör
kafkasli hocam size katiliyorum.okuruz ancak mutevatir yada zayifliginida gozardi etmeyiz okudugumuzu analiz etmeliyiz.200 yillik tarihi birolay bile herkesin bakis acisina gore degisik. simdi zulkarneyn kissasi uzeyr as kissasi ashabi kehf olayida ilginc.bizler gayba inanip tefekkur edelriz ancak dusunuruz

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
18 ciltlik kutubu sittede 9 bin civari hadis okudum kissalar konusunu cok sevdim mutlaka okuyun.hicbir romandan alamassiniz o gercek kissalarin anlatildigi gercok ve ilginc olaylardaki hazzi.roman okumayin demiyorum . mitolojide okurum ancak hadislerde gecen kissalar gercek vede cok ilginc.ara ara yazarim ama telfnum eski 8 satiri paylasirjen paylasmadi 2 defa yazmak zorunda kaldim
Eyvallah
Okul doneminde cok okudum kaynak kitabim oydu kutbul sitde idi
Okumayi severim
Dedimya alim deyilim iddada etmiyorum
O hadisi biliyorum zayıf bir hadistir mübarek
İslami konulara az veya çok vakifim

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tefekur ne buyük nimetir akledip düşünene
Kurbanim ilmin.hakikatti.hakta gizlidir
Yaradan ne kadarini bilmemizi ısterse biz okadarıni biliriz kurbanim.
Varlik alemine akil kifayetsiz kalır
Mana alemine tasavvuf ilmine vakif olanlar bilmesi gerektiği kadarini bilir
Akait ilmine vakıf olamayanlar gayp aleminden dem vurur da canim ona yanar mübarek.
ALLAH CC ilmini artırsın inşaallah

sandalci14

Operatör
estagfirullah ustam ben genel manada dedim herkes okusun diye.eskiden internet yoktu ciltlerce kitap alurdik simdi istedigin konuyu bulabiliyorsun taratip mesela ebu cureyc konusu kel kör alatenli konusu, besikte konusanlar konusu ashabi uhdut konusu cok guzel.daha aklima gelmeyenler.tum arkadaslara tavsiyemdir

mayhem

Co Admin
Co Admin
Selam dostlar ne ilginçtir bir kaç yıl ifşa yılı olucaktir diyorlardı gerçekten hadi canım okadarda değil inanmam diyebilecegimiz bir çok şey oldu ve çoğunu normal karşıladık hepimiz . İnsan olarak bir çok şeye Zaman içinde hazırlandık su saatden ne olsa Eyvallah deriz şaşırıp kalinicak bir durum yok fakat su aralar sıkıntı yok diyorlar . Sıkıntı yoksa muhakkak sorun vardır 😊 gerçekler her zaman ortaya çıkmıştır .

Karabulut

Operatör
''çölde bir halka'' tabirini akılda tıtalım.halka,yuvarlak olur,tabir burdan yuvarlak manası yani elips gibi.kare değil yani.birde halka denince 1 metre genişlik akılda kalsın.
hadislerde geçen evren kürsünün içinde çölde bir halka kadardır,kürsüde arşın içinde çölde bir halka kadar yer kaplar.evrenin kürsü içindeki küçüklüğü ve kürsünün arş içindeki küçüklüğünü tasavvur etmeye çalışın. evren 7 kat semadan ibarettir her sema arası 500 bin yıllık mesafe vardır.(bu ozamanın tabiriyle deve yürüyüşü veya atla yada yaya olabilir) her semada sizin dünyanız gibi bir dünya sizin ademiniz gibi bir adem musa nuh vardır diyor rasulullah s.a.s. buradan bir ip sarkıtsanız diğer kat semadaki dünyaya inersiniz diyor ( tabirleri cebrail as anlattığı için peygamberimiz örneklerle algılıyor o dönem) evrenin dışında ne var dendiğinde su ve zehirli gaz deniyor.( dünyadaki deniz suları oradan gelmiş olabilir). bu su katmanları arasında 500 bin yıllık mesafe ( kuranda geçen ey insanlar ve cinler eğer gücünüz yetiyorsa rabbinin evreninden çıkın gidin,fakat gidemessiniz zehirli gazdan ve dumandan bir ateş sizi sarar dediği uzay)velhasıl kürsüye ulaşınca aynı şekilde arşa kadar yine aynı katmanlar.daha sonra arşı büyüklüğünü dünya gözüyle tasavvur edemeyeceğimiz dev melekler taşır. arşın altında cennetler vardır firdevs meva adn gibi.arşın üzerinde cennete girenler cenabı Allahı görecekler cennet gözüyle.peygamberimiz miraç gecesi arşa çıkınca dünya gözüyle görmeye çalışmış görememiş.çünkü 40 voltluk ampülle 40000 voltluk enerji taşınmaz gördüğüm sadece ışığıydı nuruydu demiş.konu çok uzun özetle geçtim kafa karışmasın diye
Eline yüreğine sağlık 🙏🤲

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selam dostlar ne ilginçtir bir kaç yıl ifşa yılı olucaktir diyorlardı gerçekten hadi canım okadarda değil inanmam diyebilecegimiz bir çok şey oldu ve çoğunu normal karşıladık hepimiz . İnsan olarak bir çok şeye Zaman içinde hazırlandık su saatden ne olsa Eyvallah deriz şaşırıp kalinicak bir durum yok fakat su aralar sıkıntı yok diyorlar . Sıkıntı yoksa muhakkak sorun vardır 😊 gerçekler her zaman ortaya çıkmıştır .
5 sene falan önce bir konu da bahsetmiştim 2020-2025 arası insanoğlu bir çok gelişmeye şahitlik edecektir diye. İkisi gitti bakalım önümüzde ki üç yıl daha neler olacak.

Karabulut

Operatör
Rabbimin hikmeti çok büyük bazen görüyorum toz kadar böceğe can vermiş Hele birde uçup manevra yapması var Sormadan duramıyorum sen nasıl yaşıyorsun Rabbime şükürler olsun 🤲

sandalci14

Operatör
Tuhaf şeyler oluyor Aklımda geçeni telefon tahmin ediyor bro
ustam cok yakinda uzaydaki starlink uydulariyla beynimizden gecenleri okuyacaklar aman ha kotu seyler aklimizdan gecirmeyelim canimizi yakarlar :) hele bide cip takarlarsa ben cem yilmazin goradaki gibi dovus sahneleri yuklettireyim diyorum.yada yuzmeyi bilmiyorum onu yukletirim.gelecek kotu gelecek