Neden çalışmıyor çalışır mı çalışırsa ise yararmı

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mavze. çubuklarının bir fotoğrafını yükle, bakalım neden çalışmıyor.

anatolian

Yeni Üye
Ustam Selamün aleyküm.

Öncelikle yaptığın şekil benim pek mantığıma yatmadı. Şimdi pil kullanacaksan öncelikle devrenin kendisini tamamlaması gerekir diye düşünüyorum. Benim de bu tür bir çalışmam var ama henüz bir neticeye varamadım. Bence pilin + kutbundan aldığın akımı gidiş dönüş şeklinde yönlendirmen gerektiğini düşünüyorum. Eksi kutup için de aynı durum söz konusu. Artı ve eksi kutup bir noktada birleşmeli ama bu sefer de kısa devre olacağından tam birleşme yerine 100K yada 150K bir direnç bağlayarak kısa devre sorununu çözebilirsin. Artı ve Eksi kutbun üzerinden akış yapacağı tel veya kullanacağın materyalin arasına yalıtkan bir malzemeden tutma sapı yapabilirsin bu sayede hem yaptığın çubuğu tutma yeri olur hemde araları açılıp düzeneğin bozulmaz diye düşünüyorum. Bunlar benim düşüncelerim işine yararsa ne ala yoksa diğer daha bilgili ustaların fikirlerine kulak vermende fayda olduğunu belirtmek isterim.
Sağlıcakla kal..

Ekli dosyayı görüntüle 199362

ragıp

Uzman
@anatolian
ustam, çubuk işi Radyestezi biliminin minicik bir parçasıdır.
dolayısı ile bu olaya bir bili olarak bakar, araştırmalarını da bu bağlamda yapmanı önericem.
mümkün ise, sade, kabzesiz, kılıfsız, rulmansız sadece L çubuk ve mümkün ise pilsiz olmalı
adı üzerinde çubuk, yani çubuk olmalı eklentisiz, sade L çubuk
mümkün ise bu L çubuk ta gümüş olmalı ki; gerek doğadaki gerekse zaman içerisinde topladığı freskanslardan dolayı doymasın
araştır oku

selametle

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Aynen ustam çubuk bir düzenek üstünde olmamalı bu tip denemeler başarısız sonuç lar doğurur. Şöyle bir yeni araba almışlık heyecanı ile direksiyona sarılıp kavrarsın ya. İşte tam da bu haletiruhuyetde. Çubuğu. Elle deneye deneye bol antrenmanla. Dilini anlayıp. Sahaya çıkmak gerek.

anatolian

Yeni Üye
Selamün aleyküm Ragıp ustam.

Ben çubuk ile ilgili herhangi bir olumsuz fikir beyan ettiğimi zannetmiyorum. Benim burada fikir beyan etmem sadece Anıl kardeşimize küçük te olsa yardımcı olmaktı. Alan taramalar ve Çubuklar üzerinde altı aydan fazla bir zamandır araştırma yapmaktayım ve bu konuda bilgili birçok ustamızın makalelerini okudum ve okumaya da devam ediyorum. Benim Mekanik bilgim oldukça iyidir ve elimden hiç bir iş kurtulamaz. Bir süredir Elektronik ile ilgilenmeye başladım ve amacım mekanik ve öğrendiğim elektronik bilgilerini bir yerde toplamak. Benim şu anda yapım aşamasında olduğum çubuğun yanında arkadaşımızın yaptığı çok ilkel kalır. Hani ben Anıl'a yardımcı olmak isterken ''araştır oku'' şeklinde biten yorumunuz beni üzdü.
Sağlıcakla kalın..

adana

Yeni Üye
Emeğine sağlık ALLAH azmini karşılıksız bırakmaz ıns..ise yararsa formülü açıklarsın artık ?