Nedir bunun anlamı

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Aynısından benim bölgem de var. Bulunduğu kayada biri sahte biri gerçek iki adet kasa yapılmış. Bu işaretin etrafında başka işaretler ve etrafında ikisi yayvan biri huni şeklinde toplam üç yığma var. Benim bölgemdekinden bahsediyorum.
Aynen ustam üç taş yığma yan yana daha fazlasıda varda onlar simetri oluşturmuyor hiç aklım almıyor sunağada çok uzaklar bağlantı kuramıyom

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bölgede 2 eski köy varmı biraz karmaşık bir hal.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Malesef iki köy arasında degil ustam bendeki
Tamam. Oyuklardan 30 ila 55 m aşşağıda açılmış kuyu varmı,yoksa incelemen gerekecek. Normalde burası eski mezarlık alan ve sizin oyuk haçtır. Bölgede eski taş ocağı ve birde açık mağara varmı.

Yabgu

Bilgili Üye
Tamam. Oyuklardan 30 ila 55 m aşşağıda açılmış kuyu varmı,yoksa incelemen gerekecek. Normalde burası eski mezarlık alan ve sizin oyuk haçtır. Bölgede eski taş ocağı ve birde açık mağara varmı.
50 metre aşağıda hakim tepede büyük bir kayalık alan var ve bir ayak sığacak kadar oyma var. Bu kayalıkların aşağısında düz tarım arazisinde bahaettiğim üç yığma var. Güneydoğusunda çatal tepe denen yer var. Her tepesi ayrı bi tuhaflıkta...

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
50 metre aşağıda hakim tepede büyük bir kayalık alan var ve bir ayak sığacak kadar oyma var. Bu kayalıkların aşağısında düz tarım arazisinde bahaettiğim üç yığma var. Güneydoğusunda çatal tepe denen yer var. Her tepesi ayrı bi tuhaflıkta...
Bu tepenin güneyi hafif düzlük yaparmı

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Evet doğru ustam mezarlık alan eski sunaklakdan ve taş yığmalar dan bolca var kuyu ve açık mağra yok taş oçağı dediğiniz kısımın içindeyim kesim bulgularına ulaştım açık mağra çok uzağında 2 3 km vardır kaya mezarı kuyunun üstünde taş yığma olur mu ustam ona göre boşluk arayım

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Pagan dönem işaretler ustam, mezarlar vardır belki etrafta, bulsan bile çıkanlar tatmin etmez genelde.
Saoolasın ustam pağan dönemi diye bizde Bi tahminde bulunmuştuk lakin bölge en son ermənilərin elin dən geçmiş saklama tarzında bişey Olurmu diye arayıştayız tehcir istikametinde kullandıkları arazi çünkü burası