nokta simplex dedektör almayı düşünüyorum

ed3434

Member
Ustalar mesela 1 sikkeyi 40 50cmden gorebilirse 1 küpü kac cm de yakalar

adszz

Member
N11 den aldım 2300 lira bugün geldi ama araziye çıkıp toprak ayarı yapamadım. O yüzden iyi yada kötü bişey diyemem. Youtubede testlerde toprak ayarı iyi yapılırsa masefa artıyor diyor. Yakın zamanda yazarım.
Yaptın mı acaba?

Smith

Yeni Üye
Evet doğrudur. Bildiğim kadarı ile başlık pahalı diye duymuştum. Ama yine de bir firmaya sorup net bilgi almak gerek. Ben gerek görmediğim için her hangi bir yere sormadım. Şayet sorar ve bilgi edinirseniz lütfen bizimle paylaşın bizde bilgi sahibi oluruz. Teşekkürler kolay gelsin.
Şu kanalda söylediğim başlığın denemeleri var,
,
, isterseniz bir izleyin, İskoçyalı bir kullanıcı bu başlığı kocasının Bulgaristan'dan getirttiğini söylüyor, Detech marka Bulgar markası mı, internette bu başlıkla Simplex kullanan pek çok yabancı gördüm ben.

Smith

Yeni Üye
Simplex e büyük başlık alıp extra 2000 tl vermektense büyük başlıkla satılan impact almak daha mantıklı.
İmpactta 5 khz frekans seçilerek siplex e göre daha derindeki objeler yakalanabilir.
Evet, bu konuda uzman olan sizsiniz, benim teorik bilgiden öteye alet kullanmışlığım yok, ikisinin fiyatı aynı olur ama hangisi üstün olur konusunu siz daha iyi bilebilirsiniz.

Yabgu

Bilgili Üye
Şu kanalda söylediğim başlığın denemeleri var,
,
, isterseniz bir izleyin, İskoçyalı bir kullanıcı bu başlığı kocasının Bulgaristan'dan getirttiğini söylüyor, Detech marka Bulgar markası mı, internette bu başlıkla Simplex kullanan pek çok yabancı gördüm ben.
Bahsettiğiniz başlıkla ilk video ile tamışmıştım. İzledim çok önceleri... Evet bu başlık, doğrudur teşekkür ederim.

Yabgu

Bilgili Üye
Evet, bu konuda uzman olan sizsiniz, benim teorik bilgiden öteye alet kullanmışlığım yok, ikisinin fiyatı aynı olur ama hangisi üstün olur konusunu siz daha iyi bilebilirsiniz.
Bu video da tamamen detech firmasının ürettiği başlığın simplexe uygunluğu ve avantajlarından bahsetmiş. İki cihaz karşılaştırması yok bu videoda, sadece başka bir markanın başka bir markaya başlık olarak uyarlılığından bahsetmiş. Gelelim markalara. Detech, orjinal bulgar olacak ama orijinal Detech mi yoksa simplex mi derseniz, ben Detech derim. Çünkü derinlik konusunda çok iyi hatta bir çok vlf cihaz taşın altını görmezken, detech görür. Peki simplex kötümü, bence hayır. Hem fiyatına göre hemde fonksiyonlarına göre bir çok cihazdan iyi. Başlagıç olarak çok çok iyi. Ben memnunum. Önceleri veya şimdide aynı metod uygulanıyor mu bilemiyorum; gençler ehliyet almadan önce ucuz bir araba ile acemiliklerini atardı. Babalar da, hele acemiliğini at üstünden daha iyi bir araba alacam derdi... Bunun gibi düşünün, hem ucuz hem bir çok markalara göre daha donanımlı bir cihazla acemiliğinizi atacağınız bir cihaz gibi düşünün... Bilmem anlatabildim mi? Şahsımca gayet güzel ve kullanışlı, üstelik ucuz. Simplex ile ilgili bir çok kez konular açıldı sitede, onları da göz gezdirip ustaların yorumlarına göz atın derim...

Smith

Yeni Üye
Bu video da tamamen detech firmasının ürettiği başlığın simplexe uygunluğu ve avantajlarından bahsetmiş. İki cihaz karşılaştırması yok bu videoda, sadece başka bir markanın başka bir markaya başlık olarak uyarlılığından bahsetmiş. Gelelim markalara. Detech, orjinal bulgar olacak ama orijinal Detech mi yoksa simplex mi derseniz, ben Detech derim. Çünkü derinlik konusunda çok iyi hatta bir çok vlf cihaz taşın altını görmezken, detech görür. Peki simplex kötümü, bence hayır. Hem fiyatına göre hemde fonksiyonlarına göre bir çok cihazdan iyi. Başlagıç olarak çok çok iyi. Ben memnunum. Önceleri veya şimdide aynı metod uygulanıyor mu bilemiyorum; gençler ehliyet almadan önce ucuz bir araba ile acemiliklerini atardı. Babalar da, hele acemiliğini at üstünden daha iyi bir araba alacam derdi... Bunun gibi düşünün, hem ucuz hem bir çok markalara göre daha donanımlı bir cihazla acemiliğinizi atacağınız bir cihaz gibi düşünün... Bilmem anlatabildim mi? Şahsımca gayet güzel ve kullanışlı, üstelik ucuz. Simplex ile ilgili bir çok kez konular açıldı sitede, onları da göz gezdirip ustaların yorumlarına göz atın derim...
Teşekkür ederim, aynen sizin gibi düşünüyorum, suda çalışması da bir artı, ben zaten hobi olarak bu heyecanı yaşamak için yapacağım, kolay gelsin, bol şanslar.

akıltopağı

Operatör
Bu konuda çok ileti gördüm, kendim ekinoks kullanıcısıyım, arada pek bi fark yok,, fiyat hariç. alıp güvenle kullanabilirsiniz vlf de, tek tek işini rahat görür, ,, sadece sesi gıcık..

frk16500

Yeni Üye
Yaptın mı acaba?
evet ustam toprak ayarı yapıp araziye çıktım ilk günler çivi teneke değersiz şeyler yakaladım sonra demire kapatıp park 2 moduna alınca herşey düzeldi artık demire kaç veriyor değerliye kaç veriyor öğrendim. Derinlik filan fiyatına göre çok iyi toprağın yapısınada bağlı olarak 30 40 cm den tek para buluyor hatta küçücük çivi çıkardım 30 cmden tırnak kadar küçüktü ama onu bile gördü bulmakta bile zorlandım o kadar küçüktü eğer toprakta uzun süre duran bir metalse onada değerli sinyali verebiliyor ama o kadarda her dedektörde olur diye düşünüyorum. şarj konusunda da çok iyi 24 saat kullansan yeter. Havanın soğuk olmasından dolayı fazla çıkamadım ama bugüne kadar 2 yüzük yaklaşık 10 adet para buldum. Maalesef hiç altın denk gelmedi. Eğer merak eden olursa yüzüğün görselini siteye yükleye bilirim. Hem değeri varmı bilen vardır belki öğrenmiş oluruz.