nokta simplex dedektör almayı düşünüyorum

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeş iyi aksamlar bende de simplex var hatta dün gümüş bir sikke paylaştım simplex ile buldum önemli olan beklentiniz ve maddi olceginiz benimde şuan için durumum buna yettiği için aldım güzel seviyorumda birgün bir sinyal aldım başladım esmeye yaklaşık 50 60cm yumuşak toprakti dere yatağı kutu kola şişesi çıktı fakat benim için o kola şişesinden ziyade onu o derinlikte algılaması idi bence düşünme güzel kullanımı basit ilk başta hep at nalı çivisi topluyordum nalbura dönmüştüm sonra zamanla artık gerek verdiği değer gerekse çıkardığı sesle ne olduğunu cozebiliyorum 5 mod var ama ben sürekli all metal modunda geziyorum öyle bana göre daha derin diğerlerinin ayrımını beğenmedim açıkçası öyle yani iyi aksamlar
50 cm den kutu kola böyle bir cihaz için hiç fena değil.
Nedense bazı kullanıcılar hiç derinlik yok diye şikayet ediyorlar.Hatta bu cihazı 1 sene önce bende almayı düşünüyordum, bu tür şikayetler yüzünden almaktan vazgeçmiştim.

Gezenti

Bilgili Üye
Ustam sıfır makine aldınız ve aldığınız bir kaç gün içinde sorun yaşadınız, doğrumu anlıyorum. Kaç gün sürerse sürsün iade edin veya hemen yenisi versinler. Ben hiç sorun yaşamadım. Şarjıda bayağı uzun gidiyor. Benim bildiğim kadarı ile veya arkadaşımın söylemine göre, gece ışığı yanmadığı sürece gündüz kullanımda 17 saat gidiyor şarj. Satın aldığınız firma veya bayiiden yenisini isteyin.
Pardon atladığım bişi var özür dilerim. 6-7 ay önceki muhabbetti bu. İlk sıfır aldık bi kaç kez kullandık biliyorsunuz 3 parça bu sök tak ben yapıyordum bi gün başka bişile uğraşıyorum arkadaşım takmaya kalktı başlığın kafasını cihaza takarken bişi oldu cihazın başlığı çalışmadı. Neyse aldığımız yere götürdük bize yeni cihaz verdi. Oda sıfır kutu kapalı biz açtık. Kurduk. İkinci cihazda biz bunları yaşadık. İkinci cihazda yaşadığımı bi önceki yazdığımda anlattığım gibi. Başlığı görmediğinden cihaz değişimi yaptık ikinci gelen cihazdada bu şarj muhabbetini yaşadık. Bende uyuz oldum bununla mı uğraşıcam bidaha bidaha okadar bekleyemem diye göndermedim. Eski konularımda bu konuyla alakalı konu acmistim. Anılacağınız gezdiğim için göndermedim bidaha. Ozaman 1300₺ gibi bi paraya almıştık. Şuan 2300 olmuş. Garantiye göndermek yerine cihazın batarya kısmını tanıdık bi elektirikceye götürsek çözebilirmi acaba. Temassızlık mı var yandı mı ne oldu bilmiyorum. Powerbankla iş görüyor ama nereye kadar onunla gidicem ugrasıcam. Zor oluyor

Gezenti

Bilgili Üye
Nedense bazı kullanıcılar hiç derinlik yok diye şikayet ediyorlar.Hatta bu cihazı 1 sene önce bende almayı düşünüyordum, bu tür şikayetler yüzünden almaktan vazgeçmiştim.
Bende ilk aldığımda pişman olmadığım değil sebebiyse burda okuduklarımdı. Aldıktan sonra gördüm o yazıları. Cihazdan buz gibi soğumuştum. Test wıdeolarıda toprak üzerinde yaptıkları için 30-40 görür dediler toprakda en fazla 10cm dediler beni benden aldılar

yagiz

Aktif Üye
ustam çoğu kullanmayı bilmeden öğrenmeden sahaya aldığı gibi çıkıyor ilk günün aşkıyla da çivileri toparlayınca sahadan her buldukları çivi de 5 10 cm den sökünce bu makine işe yaramaz diyip nereden aldım diyerek cihazdan soğuyorlar bu marka gözetmeksizin genelinde var bende hayret ettim kola şişesini bulduğumda rahat 50cm üzeri idi hatta iki gün öncede sahada yine 70 değer verdi vurdum kazmayı 30cm kadar bu seferde bira şişesi cıktı yani benim anladığım yerin altında toplu bir gömüye denk gelsin kaçıracağını hiç sanmıyorum
şayet gücüm buna yetti aldım memnunum da tavsiye eder misin derseniz maddi imkanınız bu doğrultuda ise evet daha da üst bütçeniz varsa da tabiki pulse güzel makineler var bununla kıyas bile tutulamaz.

frk16500

Yeni Üye
Selamın aleyküm ustam, cihazı sormuşsunuz; bende yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Gerçekten çok memnunum. Arkadaşımı hiç mahcup etmedi. Yeni başlayanlar için kullanması kolay ve özellikleri bir çok pahalı cihaza göre de çok çok iyi. Satıcısı ve reklamcısı değilim hiç bir cihazın, kullanmadığım ve bğenmediğim hiç bir cihazıda tavsiye etmem. Demiri ayırır mı demişsiniz; sesinden ve ayrım (rakamsal) ayarı ile çok basit bir şekilde anlarsınız. Herşeyi çok kolay. Zamanla ses ve rakamlarla aşina oldukça çok çabuk bütünleşebileceğiniz bir cihaz. Şöyle söyleyim, doğru bir arazide bir saatte bu cihazın nerede ise ustası olursunuz. Ben kesinlikle tavsiye ederim. Pişman olmazsınız. Grup para olsun 30cm üstünden de para alırsınız. Demir rakamsal olarak 4 ile 10 arası verir, ses kalındır. 5 modda araması var, ses tarzı modlara göre değişir. Ustam lafı uzatmayayım, cihazı aldınız 1. Modda açtınız 60'ın üstüne vurun kazmayı. Arazide kendiniz neye ne veriyor çabucak çözersiniz. Kendisini amorti ettirir ve size yeni cihaz aldırır. Diyeceklerim şimdilik bu kadar, sonrasında elimden gelen bilgi paylaşımlarını yeniden yaparım. Sağlıcakla kalınız...
Bende sana güvenip sipariş verdim. Bir kaç güne kadar test ederim. Benim planım şöyle çubuk kullanmaya başladım. Çubukla yeri tespit edicem ondan sonra makinayla bakacam bakalım ikisi beraber olacak mı

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bende sana güvenip sipariş verdim. Bir kaç güne kadar test ederim. Benim planım şöyle çubuk kullanmaya başladım. Çubukla yeri tespit edicem ondan sonra makinayla bakacam bakalım ikisi beraber olacak mı
Hayırlı olsun,umarım memnun kalırsınız.Hangi siteden kaça aldınız acaba?

frk16500

Yeni Üye
Hayırlı olsun,umarım memnun kalırsınız.Hangi siteden kaça aldınız acaba?
N11 den aldım 2300 lira bugün geldi ama araziye çıkıp toprak ayarı yapamadım. O yüzden iyi yada kötü bişey diyemem. Youtubede testlerde toprak ayarı iyi yapılırsa masefa artıyor diyor. Yakın zamanda yazarım.

yagiz

Aktif Üye
hayırlı uğurlu olsun ustam güle güle kullanın

Smith

Yeni Üye
Selamın aleyküm ustam, cihazı sormuşsunuz; bende yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Gerçekten çok memnunum. Arkadaşımı hiç mahcup etmedi. Yeni başlayanlar için kullanması kolay ve özellikleri bir çok pahalı cihaza göre de çok çok iyi. Satıcısı ve reklamcısı değilim hiç bir cihazın, kullanmadığım ve bğenmediğim hiç bir cihazıda tavsiye etmem. Demiri ayırır mı demişsiniz; sesinden ve ayrım (rakamsal) ayarı ile çok basit bir şekilde anlarsınız. Herşeyi çok kolay. Zamanla ses ve rakamlarla aşina oldukça çok çabuk bütünleşebileceğiniz bir cihaz. Şöyle söyleyim, doğru bir arazide bir saatte bu cihazın nerede ise ustası olursunuz. Ben kesinlikle tavsiye ederim. Pişman olmazsınız. Grup para olsun 30cm üstünden de para alırsınız. Demir rakamsal olarak 4 ile 10 arası verir, ses kalındır. 5 modda araması var, ses tarzı modlara göre değişir. Ustam lafı uzatmayayım, cihazı aldınız 1. Modda açtınız 60'ın üstüne vurun kazmayı. Arazide kendiniz neye ne veriyor çabucak çözersiniz. Kendisini amorti ettirir ve size yeni cihaz aldırır. Diyeceklerim şimdilik bu kadar, sonrasında elimden gelen bilgi paylaşımlarını yeniden yaparım. Sağlıcakla kalınız...
Merhaba, bu dedektöre Detech-Nokta ortak yapımı bir başlık takarak çok daha derine iniyorlar, yabancılarda gördüm, sizin bu konuda bir bilginiz var mı?

Yabgu

Bilgili Üye
Merhaba, bu dedektöre Detech-Nokta ortak yapımı bir başlık takarak çok daha derine iniyorlar, yabancılarda gördüm, sizin bu konuda bir bilginiz var mı?
Evet doğrudur. Bildiğim kadarı ile başlık pahalı diye duymuştum. Ama yine de bir firmaya sorup net bilgi almak gerek. Ben gerek görmediğim için her hangi bir yere sormadım. Şayet sorar ve bilgi edinirseniz lütfen bizimle paylaşın bizde bilgi sahibi oluruz. Teşekkürler kolay gelsin.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Simplex e büyük başlık alıp extra 2000 tl vermektense büyük başlıkla satılan impact almak daha mantıklı.
İmpactta 5 khz frekans seçilerek siplex e göre daha derindeki objeler yakalanabilir.