Oda mezar içindeki işaret anlamı hakkında bilgi

myalbatros

Aktif Üye
Boş bir oda mezar içinde duvarda kazınmış bu işaret bize neyi anlatıyor bu işaretin anlamını yorumlarsanız sevinirim
bir adet resim yüklememin nedeni şuan bu işaretin anlamına odaklandık bu işaretin anlamı hakkında bazı fikirlere sahibim ama sizlerinde fikrini yorumunu almak istiyorum selametle

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Ses var mı tıklattığınızda boşluk sesi ? Tüm noktaları ortasından geçiyor ondan dolayı

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
8 kollu haç hristiyanların ilk semboludür. daha sonraları 4 kollu haç şeklinde kullanılmıştır. kardinal gibi yüksek rütbeli din adamları içinde bu haç kullanılır.

azzem

Bilgili Üye
myalbatros eğer haç ise inanışla alakalı olabilir birde dışarıdan resmi varsa yüklersen bizler için tecrübe olur

Libharel

Yeni Üye
Ustam selamün aleyküm.bu işaretin tam karşısındaki duvarda göze çarpan bir işaret var mı?bu mezarı dışarıdan görünüşünün bir fotoğrafı varmı?bu oda mezarın yüzey ile zemin arası kaç metre tahmini olarak?ve son olarak işaretin tüm kollarının uzunluğu birbirine eşit mi?eşitse eğer yatay olarak bulunan o tek çizgi sorduğum sualler karşısında bir ipucu vermeye yarar.Allah'ın bereketi üzerinize olsun.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oda ic mekan oldugu icin ilk acan sizler mi oldugunuz anlasilmiyor. bilgi gerekir.neden diger fotolari yayinlamadiniz.ic mekan olusu yerinizin tesbiti anlaminda zor.söylenecek birkac kelime var.hemde cok önemli amma burada sizlerin bu gorsellerinizden ben ve boyle deneyimleri yaaamis arkadaslarin tek foto ile yorum yapmasi ne kadar dogru olur bilinmez.sadece kucucuk bir bilgi fotonuzun sag ust kosesine gelen yonde arastirmalrinizi yapin.kolay gelsin.

myalbatros

Aktif Üye
Oda ic mekan oldugu icin ilk acan sizler mi oldugunuz anlasilmiyor. bilgi gerekir.neden diger fotolari yayinlamadiniz.ic mekan olusu yerinizin tesbiti anlaminda zor.söylenecek birkac kelime var.hemde cok önemli amma burada sizlerin bu gorsellerinizden ben ve boyle deneyimleri yaaamis arkadaslarin tek foto ile yorum yapmasi ne kadar dogru olur bilinmez.sadece kucucuk bir bilgi fotonuzun sag ust kosesine gelen yonde arastirmalrinizi yapin.kolay gelsin.
evet üstad ilk açan benim
bir adet fotoğraf yayınlamanın nedenini en başta söyledim kitlendiğimiz nokta bu işaret
yer tesbiti konusuna gelince benim böyle bir tereddüdüm olsa bu yerin nasıl bulunduğu nasıl girildiği en detaylı resimlere kadar eski paylaşımlarımda bu sitede paylaşmazdım
siz süper moderatörler eski paylaşımları daha kolay görebilirsiniz oradan incelersiniz
yardım edeceğiniz zaman lütfen şart koşmayın
varsa samimi bilginiz paylaşın paylaşmayacak yardımcı olmayacaksanızda taktir sizin
selametle

myalbatros

Aktif Üye
Ustam selamün aleyküm.bu işaretin tam karşısındaki duvarda göze çarpan bir işaret var mı?bu mezarı dışarıdan görünüşünün bir fotoğrafı varmı?bu oda mezarın yüzey ile zemin arası kaç metre tahmini olarak?ve son olarak işaretin tüm kollarının uzunluğu birbirine eşit mi?eşitse eğer yatay olarak bulunan o tek çizgi sorduğum sualler karşısında bir ipucu vermeye yarar.Allah'ın bereketi üzerinize olsun.
Ve aleyküm selam üstad tam karşısında başka bir işaret Yok üstadım
yüzey ile zemin 2 mt yani odanın zemini ile tavanı 2 metree mesafede işaretin tüm kolları eşit değil
amin selametle