öğrenelim ve faydalanalım

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamualeykum

site sakinleri öğrenmek istediğim bir şey var
fotoraflı veya fotorafsız bilgi edinmek için açılan konularda
isabet kaydeden varmı.
yapılan yorumlardan faydalana ve yorumlarda isabet
kaydedilmiş ve bu
yönlendirmeye göre neticeye ulaşaşabilen varmı.varsa paylaşılırsa memnun olurum inşallah

avır

Aktif Üye
Benim konuyu hatırlarmısınız bilmem ustam tamamen yalancı işaretlerin peşinden koşmuşum bulduğum sadece değersiz tek bi para ve aliminyum kaşık 5 tane işaret sonuç hüsran belki menderes ustam konuya baksaydı yanlış yere gidiyosun diyebilirdi

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Selamun aleyküm kafkaslı kardeş,
Evet burda ustalar kendi birikimlerine göre yorum isteyenlere yol göstermeye çalışıyorlar lakin herkes kendi bildiği kadar..ortalama bi emare hakkında geniş bilgi alınabiliyor ama bu işin bide tura kısmı var;oda her emareye yorum yapılıyor az bilen az çok bilen çok fakat bu emareler yapının zamanına göre değişiklik gösterebiliyor veya o mekanda tutmuyor..
Örneğin kare oyma var !!hop mezar..tamam mezar kabul edelim..ama iş arazide bitiyor..şahsen aldığım güzel yorumlar var lakin oda bir yere kadar..yorum yapan ustalarında yapacak birşeyi yok zira tüm zamanların gömülerine,gömü şekillerine vakıf olma şansı yok..
Benimde ara ara düşündüğüm bir konu açmışsın isabet olmuş..ustaların yorumlarıyla sonuç alan varmı?!!!
Selametle kal usta

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Benim burda actigim konulardan birinde menderes ustanin yorumu sonuca ulastirdi, daha dogrusu soyledikleriyle yer tespiti oldu ama mekan sahipleri yuzunden kaldi ve hala beklemede.. Elimizde olmasada cozmus olmak bile insana muthis bir guven veriyor.. Ama cogu konuyu takip ederim yazilanlari fazla derecede bilgi sahibi oldum. Arazide cok isime yaradi diyebilirim.. Bakis acim degisti herseye.. Herkez degerlidir benim gozumde herkisinin yazisini dekkate alirim. Bazi kisilerin yazdiklarini ozellikle hangi konuda olursa olsun okurum. MendereS USTA cok yazmaz yazdimi cok yol aldirir.. BulursamKader25 gozlerim az goruyor desede saglam goz var masallah allah bozmasin... omerHATTAB eskiyaci bir arkadas.. kanije arazide calisma bilgisi var.. Kibrisli iyi gozlemci. kabakburgiba sakul ustasi.. Sedegor yuans sercan34 @sarikayalar Kristof34 ve sayamadigim bazi arkadaslar var..kopyala yapistirdan ziyade bilgilerini aktardiklarini dusunuyorum.BULMAK NASIP KISMET AMA BISEY OGRENMEKSE MESELE COK SEY OGRENDIM. ALLAH razi olsun. Sende az degilsin MUBAREK.. SAYGILAR

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mhmt82 mübarek bizimkisi ustaların yanında denizde damla deyil
kurbanım allah hepisinden razı olsun inşallah

kanije

Bilgili Üye
Benim burda actigim konulardan birinde menderes ustanin yorumu sonuca ulastirdi, daha dogrusu soyledikleriyle yer tespiti oldu ama mekan sahipleri yuzunden kaldi ve hala beklemede.. Elimizde olmasada cozmus olmak bile insana muthis bir guven veriyor.. Ama cogu konuyu takip ederim yazilanlari fazla derecede bilgi sahibi oldum. Arazide cok isime yaradi diyebilirim.. Bakis acim degisti herseye.. Herkez degerlidir benim gozumde herkisinin yazisini dekkate alirim. Bazi kisilerin yazdiklarini ozellikle hangi konuda olursa olsun okurum. @MendereS USTA cok yazmaz yazdimi cok yol aldirir.. @BulursamKader25 gozlerim az goruyor desede saglam goz var masallah allah bozmasin... @omerHATTAB eskiyaci bir arkadas.. @kanije arazide calisma bilgisi var.. @Kibrisli iyi gozlemci. @kabakburgiba sakul ustasi.. @Sedegor @yuans @sercan34 @sarikayalar @Kristof34 ve sayamadigim bazi arkadaslar var..kopyala yapistirdan ziyade bilgilerini aktardiklarini dusunuyorum.BULMAK NASIP KISMET AMA BISEY OGRENMEKSE MESELE COK SEY OGRENDIM. ALLAH razi olsun. Sende az degilsin MUBAREK.. SAYGILAR

Başkan
İşin Amelelik kısmını yine bize iliştirdin:) Helal Olsun:)
Biz öyle bir milletiz ki birbirimize kızarız,siyaset yaparız,dövüşürüz vs vs lakin yine döner kucaklaşır birbirimize yardım ederiz.yitirdiğimiz,yitirmeye başladığımız bütün değerlerimizi geri kazanabilmeyi ALLAH milletimize nasip eylesin.
Bir toplum ilimde,bilimde,teknolojide ne kadar ileri giderse gitsin ahlakı yoksa,adaptan yoksun ise,milli değerleri yoksa,merhameti yoksa,o toplum çökmeye mahkumdur.

birbirimize daha fazla destek verebiliriz inşallah.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Başkan
İşin Amelelik kısmını yine bize iliştirdin:) Helal Olsun:)
Biz öyle bir milletiz ki birbirimize kızarız,siyaset yaparız,dövüşürüz vs vs lakin yine döner kucaklaşır birbirimize yardım ederiz.yitirdiğimiz,yitirmeye başladığımız bütün değerlerimizi geri kazanabilmeyi ALLAH milletimize nasip eylesin.
Bir toplum ilimde,bilimde,teknolojide ne kadar ileri giderse gitsin ahlakı yoksa,adaptan yoksun ise,milli değerleri yoksa,merhameti yoksa,o toplum çökmeye mahkumdur.

birbirimize daha fazla destek verebiliriz inşallah.
:) ameleliligini yapmazsan ne kullanirsan kullan ne bilirsen bil bosa.. Bu isin merkezidir amelilik.sende benim gibi dag bayir geziyorsun araziye uzak degilsin pc basinda degilsin yanii..insallah zaten gelcem bir gun sileye gezmeye bakarsin cikarsin karsima arazide.. Allaha emanet olasin. Allahim dogru insanlarla karsilastirsin cumlemizi..

kanije

Bilgili Üye
:) ameleliligini yapmazsan ne kullanirsan kullan ne bilirsen bil bosa.. Bu isin merkezidir amelilik.sende benim gibi dag bayir geziyorsun araziye uzak degilsin pc basinda degilsin yanii..insallah zaten gelcem bir gun sileye gezmeye bakarsin cikarsin karsima arazide.. Allaha emanet olasin. Allahim dogru insanlarla karsilastirsin cumlemizi..
özelden yazarsın üstad.buluşuruz bir yerlerde inşallah

sarıkayalar

Bilgili Üye
Ben yaptığım yorumların her Zaman arkasındayım arkadaşlar hepsi tecrübe ile arazide islem yapılıyor sizlere öyle yapılıyor yorum bilmediğimiz yada tecrübesini yapamadığımız işarete karışmayız ki arazide boşa kürek sallamasin defineci kardeşim o işlemin nasıl yapıldığını iyi bilirim gömü hariç mezarların boş çıkması kişinin zenginliğine bağlıdır bu yüzden çoğu boş çıkar zengini bulmak şans meselesi şansımı çoğalmak isterdim diyen varsa sanduka kaya mezarı arayın derim umarım anlamışsınızdır boş gelmezsiniz

Son düzenleme:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamualeykum

sarıkaya dostum ustalar yanlış yorum yapıyor demek istemedim

yorumlardan istifade edenlerin olup olmadığını öğrenmek istedim mübarek

sarıkayalar

Bilgili Üye
Ben biliyorum kaç kişinin açtığını yanlız geri gelmiyor yeri açan yinede hiç karşılık beklemeden yine yardım ederim açtım demez kimse zaten çıkmiyorsa doğru noktada soygun yemiştir