OP işareti ve tünel

Sarıyerli34

Bilgili Üye
ustam kaya
Kartal veya değil bu önemli değil çünkü karşılığında açılmış bir nokta var...Görevini yapmış mı sayalım.

Ayrıca bu kayanın sol yüzünde oyma vari bir emare gözükmekte ?
Bu taşı incelemek lazım.

Söz konusu noktada k.doğuya bakıyor.
ustam kayalarda yoğun bir aşınma var.. bu kayaya baktığımda evet oyma vari şekiller var fakat çok dikkate değer bişeye rastlamadım.. çalışmam yazıların ön tarafındaki tünellerde oldu.. OP nin ön tarafındaki giriş yeri kuzeydeki dere tarafından gelen uzun bir tünelle birleşiyor..

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
ustam kaya

ustam kayalarda yoğun bir aşınma var.. bu kayaya baktığımda evet oyma vari şekiller var fakat çok dikkate değer bişeye rastlamadım.. çalışmam yazıların ön tarafındaki tünellerde oldu.. OP nin ön tarafındaki giriş yeri kuzeydeki dere tarafından gelen uzun bir tünelle birleşiyor..
Kayanın üst orta kısımında çıktısı var dolayısı ile birşeyleri ima ediyor ?

The Thing

C*
Süper Moderatör

Sarıyerli34

Bilgili Üye

The Thing

C*
Süper Moderatör
Burayı çözebilseydik ne iyi olacaktı, akabinde örnek teşkil edecekti.OP,OPPO,PO vs.'ler.
Girmişlermi ki acaba buraya.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Op sınır işaretidir. Yakınlarında yerleşke ve mezarlık olması muhtemel. İşarete takılıp kalmayın. Daha geniş alanı taramanız gerekir

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
alanda değerli testi yapmadım ön çalışma olarak baktım usta.. bu OP nin doğu tarafında paralel şekilde bi kayalık alan daha var.. ordada yazılar var fakat çok deforme olmuş.. kafa diye belirttiğim kayanın doğusunda açılmış bir yerde var..
Acilmis yerler oldugu icin metal tespiti pozitif cikmadan islem yapmaya gerek yok. Sorun bu zaten, acilmis yerlerde hedefe ulasilmis mi, ulasilamamis mi?

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Burayı çözebilseydik ne iyi olacaktı, akabinde örnek teşkil edecekti.OP,OPPO,PO vs.'ler.
Girmişlermi ki acaba buraya.
ustam buraya bir daha uğrayacağım inşallah.. bu arada OP işaretinin kuzeye bakan tarafında ve kuzey batı tarafındada bu OP işaretinden olduğu söylendi.. şuan kayanın altına giden tünele yoğunlaşmayı düşünüyorum.. değerli tespiti vs.. bölge geniş ve ağır yaşanmışlık var bir yerden başlanıcak inşallah..