Ördek işareti

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Nasiptir gelini ata bindirmişler nereye gidiyorsun denilince ya nasip demiş:)

timur964

konularim
tabuta kadar hiç taş denk gelmediyse terk edilmiş biyer izlenimi oluştu bende

Nasiptir

Member
Birde şöyle belirtmek istiyorum bölge eski yerleşim yeri taş örme duvarları cok fazla var şöyle söylüyeyim akan derenin sol tarafına düşen bir dağ burası birde iki derenin tam birleştiği noktada Yani biri doğudan tarafından birise batı tarafindan akiyor bu dere iki suyun birleştiği ve en güzel manzaraya sahip bir tepedir evet dağ büyük isaretler ise tepenin en alt kısmına yapılmış yamaç olsa gerek

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ördek için bataklığa mezar yapmazlar gömü olur.Var ise uygun mevki belki lahit tarzı mezar olur.Detaylı çalışmadan ne olduğunu anlayamazsın.O sebepten içini kemiren kurdu öldürmenin yolu tekrar çalışma alanına müsait zamanda bakmandır.

deli firat

DOĞACI
Kardeş foto olmasa olmaz böyle eksik anlatımla kimse bir fikir yürütemez seni yanlış yönlendirmek olur sen en iyisi fotola konuya ekle ustalar ona göre yorum yapsın selametle

Nasiptir

Member
Ördek için bataklığa mezar yapmazlar gömü olur.Var ise uygun mevki belki lahit tarzı mezar olur.Detaylı çalışmadan ne olduğunu anlayamazsın.O sebepten içini kemiren kurdu öldürmenin yolu tekrar çalışma alanına müsait zamanda bakmandır.
Aynen ustam YANASİP diyorum saygılar

Nasiptir

Member
Kardeş foto olmasa olmaz böyle eksik anlatımla kimse bir fikir yürütemez seni yanlış yönlendirmek olur sen en iyisi fotola konuya ekle ustalar ona göre yorum yapsın selametle
Ustam meselede o zaten a dan z ye kadar fotoğraf ları vardı fakat telefon gidince icinde hepsi yok oldu . Yok oldu ama ben onu yok etmedim içimde çünkü emek verdim emegimin karşılığında karşılaştığım ve gözümün gördüklerini yazdım keşke dediğin gibi olsa da fotoğraf lar olsa saygılarımla

deli firat

DOĞACI
Ustam meselede o zaten a dan z ye kadar fotoğraf ları vardı fakat telefon gidince icinde hepsi yok oldu . Yok oldu ama ben onu yok etmedim içimde çünkü emek verdim emegimin karşılığında karşılaştığım ve gözümün gördüklerini yazdım keşke dediğin gibi olsa da fotoğraf lar olsa saygılarımla
Tamam anladım tlf kırıldı fotolar giti peki yeniden fotolamak için negibi bir sakınca veya zorluk varki

Nasiptir

Member
Tamam anladım tlf kırıldı fotolar giti peki yeniden fotolamak için negibi bir sakınca veya zorluk varki
Can zor olan tarafi insaretler yok olunca eskisi gibi olmuyacak ceksem bile sadece iki metrlik bir çukur olacak o nedenle BENİM BAŞIMA GELENİ BENDEN DAHA EVVEL YAŞAMIŞ USTALARDA OLABILIR DIYE DÜŞÜNÜYORUM hani olurya biri çıkar kardeşim bende aynisiyla karşılaştım anlamı şudur yada budur Şu an beklentim aydinlatılmakdır.

deli firat

DOĞACI
Can zor olan tarafi insaretler yok olunca eskisi gibi olmuyacak ceksem bile sadece iki metrlik bir çukur olacak o nedenle BENİM BAŞIMA GELENİ BENDEN DAHA EVVEL YAŞAMIŞ USTALARDA OLABILIR DIYE DÜŞÜNÜYORUM hani olurya biri çıkar kardeşim bende aynisiyla karşılaştım anlamı şudur yada budur Şu an beklentim aydinlatılmakdır.
Kardeş ördek işaretini çizim olarak yap duruş şekli aklında ise çevre fotolarını çekip ördek bu şekilde burdaydı başı gözü ayakları duruşu böyleydi bu tarafa bakıyordu vb fotolarla destekleki bir fikrimiz olsun ona göre yorum yapalım senide yanlış yönlendirmeyelim anlatabildimi selametle