Ormanda yuvarlak oyma ve kanallari olan büyük kaya

PiSaGoR

Engellendi
burda bır yanıltmaca sıstemı olusturulmus
oldugunu dusundugun ıstıkametın aksı yonunde arastırmalar yapmanı tavsıye ederım
mezarları bul cok mezar
zemın altı ve ana kayalıkta olabılır
orda bır basınasın ne kadarda cevre fotosu ıstesek bos cunku ormanlık alan maksımun gorus mesafesı
50 metre bıle olmaz yorumlar saglıklı olmaz
bundan sornkı kesıflerınızde bulacagınız ısaretlerı
konu altında paylasmaya devam edersınız
kayde deyer ve saglık lı bırseyler bulur ısenız
ınsallah ustalarında yardımıyla netıcelendırılır
kolay gelsın muhafak olmanız dılegıyle

Merko

Member
sayin PiSaGoR sizinle bir bilgi paylasmak isterim
oymali ana kayanin guney yonundeki bir tepe yukselmekte yaklasik 250 300 metre sonrasinda 20 yil once bazi degerli oldugunu soyledikleri siyah renkte kavun buyuklugunde degerli tas bulmuslar rivayete gore altinmis
bu koyluler sizin soylediginiz gibi ters istikamette oldugunu dusunup oralarda kazilar yapmislar onumuzdeki gunlerde o gorselleride paylasicam

SIMDI BENIM ESAS SORMAK ISTEDIGIM BURADA COK BILGILI VE TECRUBELI USTADLAR VAR BIR KISMI CEVAP YAZIYOR BILGILENDIRIYOR
DIGER USTADLAR YADA KONUNUN UZMANI USTADLAR NIYE BILGI VERMIYOR ANLAMIYORUM siz onlar ile kontakta iseniz lutfen iletin ban kac kere etiketledim orali bile olmadilar

son olarak oymali anakayadan hangi yonde ve nasil arastirma yapmaliyim
definecilik konusundaki temel bilgileri uyguladigim zaman hersey karman corman oluyor isin icinden cikamiyoruz

PiSaGoR

Engellendi
sayin PiSaGoR sizinle bir bilgi paylasmak isterim
oymali ana kayanin guney yonundeki bir tepe yukselmekte yaklasik 250 300 metre sonrasinda 20 yil once bazi degerli oldugunu soyledikleri siyah renkte kavun buyuklugunde degerli tas bulmuslar rivayete gore altinmis
bu koyluler sizin soylediginiz gibi ters istikamette oldugunu dusunup oralarda kazilar yapmislar onumuzdeki gunlerde o gorselleride paylasicam

SIMDI BENIM ESAS SORMAK ISTEDIGIM BURADA COK BILGILI VE TECRUBELI USTADLAR VAR BIR KISMI CEVAP YAZIYOR BILGILENDIRIYOR
DIGER USTADLAR YADA KONUNUN UZMANI USTADLAR NIYE BILGI VERMIYOR ANLAMIYORUM siz onlar ile kontakta iseniz lutfen iletin ban kac kere etiketledim orali bile olmadilar

son olarak oymali anakayadan hangi yonde ve nasil arastirma yapmaliyim
definecilik konusundaki temel bilgilerdir uyguladigim zaman hersey karman corman oluyor isin icinden cikamiyoruz
sadece tırnak gitmiş dua ette zemin altı bir çalışma yapılmamış olsun bu bölge ve çevresinde ...

Burdaki ustalarla yada herhangi birusoyle bir kontagim yok
Sizinle nasilsam herkes le de ayniyim
Hatta yobetimdekilerden çok yeni üyelerle daha fazla kontak halindeyim
Çünkü yardıma ihtiyacı olan yöneticiler deyil
Yeni üyeler

Etiketlediginiz kişiler sıkça her konuda etiketlenen kişiler
Hatta o kadar etiketlineyorler ki
Artık bikmislar bakmaya etiketlendikleri konulara
En azından bana öyle geliyor çünkü
Etiketlenenkonulara sıkça bakıyorum
Etiketlenenlerin haricinde herkesin yorumu var
Ve ben bu duruma üzülüyorum
Etiketlenenlerin daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum

PiSaGoR

Engellendi
Derede dikkatinizi çeken yatay yada dikey her hangi bir sal taşı yada üzerinde işçilik olan bir taşa denk geldinizmi?
Yamaçta çıkarılan taşların olduğu yer çok güzel görünüyor
Ordaki çalışma alanını genisletmenizi ordan şimdilik baslamanizi yada bir on çalışma yapmanızı tavsiye ederim
O yamacın güney ve kuzey yonlerinde giriş olabileceğini düşündüğünüz noktalarida yüzeysel bir on çalışma yapmanizda fayda var

Merko

Member
yamacta cikarilan taslarin oldugu yerde nasil ve hangi yonde arastirma yapmaliyim ne aramaliyim neye bakmaliyim gibi vs @PiSaGoR

ECE07

Engellendi
Merko açtığın konuya "Etiketleme" yaptığın zaman, Etiketlenenlerin dışında yorum gelmemesi gayet doğaldır.

Merko

Member
@poseidon2023
yardimlariniz icin tesekkurler bir kac gorsel daha paylasicam isaretlediginiz yerlerin degisik acilari var

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
guzel kardeşim malesef çamların kıfılları bolgeyı kapatmış bu yuzden toprak yapısı bellı olmuyor ki bızde yer gosteremıyoruz iyi bır cubukcu senın ısını cozer oymaların harıta ıle alakası yok buyuk bır mezarın var yakınında hemen oymanın mezarlar oymadan uzak olmaz