Örnek kaya mezar

deli firat

DOĞACI
Anlatım ve çözüme göre konu başlıgımı yanlış oldu acaba ?

SUSMUŞ35

Member
demekki kral olunca sunu çanağıda büyük oluyor oluyor birde bize siz ustaların dediği sunu çanağını suyla doldurun aktığı yerdediir mezar diye ama sen tünel diyosun burdan sonra söylenenle senin dediğin çelişkili olmuş ustam :20:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
güzel resimler

Nasip34

Bilgili Üye
demekki kral olunca sunu çanağıda büyük oluyor oluyor birde bize siz ustaların dediği sunu çanağını suyla doldurun aktığı yerdediir mezar diye ama sen tünel diyosun burdan sonra söylenenle senin dediğin çelişkili olmuş ustam :20:
Sunu çanağı küçük olunca su koyup bakmak lazım. İhtimallerin biri budur. Ama sunu insan girebilecek kadar olunca dibine vurup yankı almak lazım. Özellikle sununun dibinde delik varsa.

Wise99

Aktif Üye
Sedegor usta gzl paylasim tecrübe yanilmaz her zaman oldugu gibi eline.saglik gzl yer ve mantigin bilginin birikimi olarak goruyorum bn

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Değerli kardeşim sunu canaklarının öncelikle tek anlamı burda mezar var demesidir.

Yani her sunu canagı yön verir girişi gösterir demek doğru değildir. Sunu canagı vardır ama hiç bir şekilde yön vermiyor olabilir, bu durumda arazi okunmalı varsa diğer isaretlere göre yer tespit edilmelidir.

Doğrudur bazen kanallı oymalarda su yolu vardır ve Kanal yön verir.

Haç isaretleriyle sunu canakları aslında zor işaretlerdir.

Ayrıca lapya başta olmak üzere sohu taşı baharat gibi şeylerin ögütüldügü oymalar ve kuyu işaretleri asla sunu canaklarıyla karıştırılmamalı. Zira bunlar defineciler arasında çoğu kez karıştırılmaktadır.

Konudaki sunu canagının özelliği büyük olması içinde Horasan sıva olması ve karşısına gecince sunu canagının tam ortasında bir göz olmasıdır.

Bak kardeş bir resim ekliyorum konudaki sunu canagına yakın büyüklükte bir oyma, bunun ifadesini kafanda sen tasarla ben mezarın açılan yerini konuya ekleyeyim. Ama önce sen düşünceni yaz.

Birde öyle çok büyük oymalar vardırki 2 bazen 4 kişi dahi içine girebilir bunlar çok daha ayrı şeydir ama yine sunu yeridir lakin çözüm ve ifade çok farklıdır ve küçük oymalarla örtüşmez.

Son düzenleme:

palaks

Aktif Üye
odada işiniz bittiyse görsel olarak ekleyebilirsiniz rastgele

deli firat

DOĞACI
Nasılsın deli oğlan ? Kafayı taktıgın şeye bak :) istediğin başlığı koy.
İyilik saglık dostum sen nasılsın iyisindir inşallah konuya gelince emegine saglık konu başlıgı önemli neden yazdım sen biliyorsun Allaha emanetsin dostum selametlen

SUSMUŞ35

Member
Değerli kardeşim sunu canaklarının öncelikle tek anlamı burda mezar var demesidir.

Yani her sunu canagı yön verir girişi gösterir demek doğru değildir. Sunu canagı vardır ama hiç bir şekilde yön vermiyor olabilir, bu durumda arazi okunmalı varsa diğer isaretlere göre yer tespit edilmelidir.

Doğrudur bazen kanallı oymalarda su yolu vardır ve Kanal yön verir.

Haç isaretleriyle sunu canakları aslında zor işaretlerdir.

Ayrıca lapya başta olmak üzere sohu taşı baharat gibi şeylerin ögütüldügü oymalar ve kuyu işaretleri asla sunu canaklarıyla karıştırılmamalı. Zira bunlar defineciler arasında çoğu kez karıştırılmaktadır.

Konudaki sunu canagının özelliği büyük olması içinde Horasan sıva olması ve karşısına gecince sunu canagının tam ortasında bir göz olmasıdır.

Bak kardeş bir resim ekliyorum konudaki sunu canagına yakın büyüklükte bir oyma, bunun ifadesini kafanda sen tasarla ben mezarın açılan yerini konuya ekleyeyim. Ama önce sen düşünceni yaz.

Birde öyle çok büyük oymalar vardırki 2 bazen 4 kişi dahi içine girebilir bunlar çok daha ayrı şeydir ama yine sunu yeridir lakin çözüm ve ifade çok farklıdır ve küçük oymalarla örtüşmez.
ustam bu daha büyük ve baya bir kurban verilmiş dibi hala kırmızı ve resmin ön tarafına doğru yön vermiş