Oturak Taşı mı?

Smokin

Moderatör
Moderatör
Hayırlı olsun usta
Oturak taşı; otur ve bak demektir. Baktığı yönde ki hedef ne yakın ne de uzaktadır. Kısacası orta mesafeyi ifade eder . Burda odaklanmak gereken şapkalı kaya araman. Mezarın oradadır

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Su kaynağı daimi ise kuruyan tipten değilse ayrılma suyu takip et orta büyüklükte bir yığma olacak , yukarı doğru değil eğim aşağı doğru takip edeceksin suyu ,düzlüğe geldi mi suyun kavis yaptığı yani dairesel hareket etmeye başladığı noktada olacak görürsün zaten bariz belli olur . Rast gelsin.

turkoglu1

Member
Hayırlı olsun usta
Oturak taşı; otur ve vak demektir. Baktığı yönde ki hedef ne yakın ne de uzaktadır. Kısacası orta mesafeyi ifade eder . Burda odaklanmak gereken şapkalı kaya araman. Mezarın oradadır
ustam karşısının fotoğrafı.
derenin içinde oturak taşı. oturduğumda gördüğüm mesafe çok az. poseidon2023 ustanın boşluk bak dediği fotoyu oturak taşına oturup çektim

turkoglu1

Member
Su kaynağı daimi ise kuruyan tipten değilse ayrılma suyu takip et orta büyüklükte bir yığma olacak , yukarı doğru değil eğim aşağı doğru takip edeceksin suyu ,düzlüğe geldi mi suyun kavis yaptığı yani dairesel hareket etmeye başladığı noktada olacak görürsün zaten bariz belli olur . Rast gelsin.
usta dere kuruyan derelerden. 150 mt. aşağıda sürekli akan dereyle birleşiyor. dediğin yere benzer oluşumlar orada var. orada çok tuhaf bi oluşum. bigün oranın üstüne konuşuruz inşallah :)

Smokin

Moderatör
Moderatör
ustam karşısının fotoğrafı.
derenin içinde oturak taşı. oturduğumda gördüğüm mesafe çok az. poseidon2023 ustanın boşluk bak dediği fotoyu oturak taşına oturup çektim
Biraz yogunum kusuruma bak. Hakkini helal et. Detaylı bakamıyorum . Poseidon usta noktayı belirtmiş.

meratan

Aktif Üye
Bizzat gördüğüm oturak taşından bahsedeyim.Oturak taşı derenin kenarında oturup baktığında derenin içinde hafif yüksekten su dökülüyordu suyun döküldüğü yere horasanla sıvanmış küçük yuvarlak bir havuz yapmışlar.Su içine akıyor dolduğu için su üstten akıyor altaki horasanlı tabaka pek belli olmuyor.Yine oturak taşına oturdun önce deredeki bu yeri görüyorsun derenin tam karşısında oturak taşı dereye ne kadar mesafedeyse karşıdada o kadar mesafede bir oda vardı toprağın yaklaşık 1metre altındaydı ve odadan dereye inen 80cm genişlik ve yükseklikte bir tünel vardı.Ve ikiside patlatılmıştı.Malları alınmıştı.Bilmiyorum sana bu bilgilerin bir faydası olurmu
Saygılar

poseidon2023

Uzman
yapman gereken cubuklar ile boşluk tespiti boşlugun sınırlarını belirlemek ve tünel giriş tespiti ve içinde hangi metallar var

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mezarlık alan, işçiliği zor bir alan. burası başlangıç için degerlerine göre kolay gözüküyor. boşluk ve değerli tespiti yapın. yığmaları ve tepedeki yeri tek tek ele alın. Ekli dosyayı görüntüle 197007

turkoglu1

Member
Mezarlık alan, işçiliği zor bir alan. burası başlangıç için degerlerine göre kolay gözüküyor. boşluk ve değerli tespiti yapın. yığmaları ve tepedeki yeri tek tek ele alın. Ekli dosyayı görüntüle 197007
ustam bende sizin gibi tek tek ele almayı düşünüyorum. Gösterdiğiniz yer oturak taşına oturarak sol tarafın çekilmiş fotoğrafı. Teşekkür ederim