Oyma balik ve kaplumbaga kafasi

ARtur273

Yeni Üye
Bu işaretlediğim alanları netleştir olayın çoğu çözülecektir. Harita ve yardımcı işaretlerin var.

Ekli dosyayı görüntüle 131756
ustam su alani temizle bakalim dedigin yerin 4-5 cm yukarisinda oyma 2cm derinliginde ok isareti var bu kirik yeri isaret eden. Ancak ne anlama geldiguni cozemedim. Ok isareti balik kuyrukalarinin dibinden basliyor. Sizin harita olabilir dediginiz yer kirilmadan once ok isareti orayai gosteriyordu

ARtur273

Yeni Üye
Dostum iyi bilen birisi baksın derim ben . Sana özelden mesaj attım sanırım okumadın . Bu tip işaretlerde mutlaka bir tünel girişi gibi birşey oluyor 10 metre ve üzeri . Bizim tespit ettiğimiz yerde dümdüz arazi ne alaka dersin ama sonuca baktığın da şaşırıyorsun .
okudum ustam tesekkur ederim degerli paylasimin icin.bu bolgede en son bizans donemindeki kayitlarda vergi alindigi tespit edilen yaklasi 1500 nufuslu bi yerlesim yeri oldugu ancak selcuklu ve osmanli donemlerinde bu yerlesim alaninin kayitlarinin olmadigini tespit ettim

ARtur273

Yeni Üye
Eywallah ustam dedigin tavsiyeye mutlaka uyucam. Dag havasini severim bende.

ARtur273

Yeni Üye
Ustam selam ver dedigin daglarin tepesi deve horgucu gibi bunun bi anlami olabilirmi. Birde bu isaretlerin bulundugu kayanin etrafindaki toprak yapisinda son derece fazla kiremit parcalari var

ARtur273

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 131857
Ekli dosyayı görüntüle 131761Ekli dosyayı görüntüle 131858

Buranın işlemi bitince yüksek dağlara da bir selam verin.
Kim selam verirse, selamına karşılık bulunur inşallah.
degerli ustam bu yildiz koydugun kayalik bolgenin sirt yamacinda kalan bizim oturak tasina benzettigimiz en ustune 7 basamakla cikilan bir kaya birikintisi var ayrica.bu oturak tasina oturuup baktiginizda 2 kaya arasi bi oyuk var ve bu oyuk orta boy taslar ile kapatilmis .butun bu taslari temizledik ama bi sonuca ulasamadik.toplamda bi romork dolusu tas vardi.ancak toprak katmanina ulasinca biraktik.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli Kardeşim,

Arazide dolaşanın yanında;
Ya çok iyi bir makina parkı (dedektör-alan tarama vb.)
Ya da çok iyi bir çubuk ustası olacak, minerali eleyebilen, madeni tespit eden, bulunan yerin derinliğini bilen,
içinde ne var ne yok bilebilen, tünelleri tespit eden.

İşarette bulunduktan sonra bu 2 şıktan birisi devreye girmeli ki, emekler zayi olmasın.
Gerisi hep yorgunluk ve hüzündür. (istisnalar hariç)...

ARtur273

Yeni Üye
Ustalarim bolgedecgerekli calismayibyaptik.tam bir ucgen seklinde birbirini goren 3 adet mahsen tespit ettim.bir tanesi 1 odali 2 tanesi 3 odali.bu isaretler tam bu ucgenin ortasinda kaliyor.mahsenlerden 1 tanesi balik kuyruguna 30-35 metre mesafede 3 odali digeri 2.baligin kuyrugunda 30-35 metre 1 odali digeride kaplumbaga kafasi istikametinde 70 metrede 3 odali. 3 odali olanlar 5 metre civarinda 1 odali olan ise 3 metre derinliginde.degerli ustalar hangisi icin yogunlasmali ve izin cikarmali yardim