Oyma delikler..yardımcı olurmusunuz

Moneyman

Bilgili Üye
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar, aşağıda fotoğraf ve video eklediğim yer ile alakalı bir yerlere ulaştık ama bir yapının tavanı mı değil mi anlayamadık, çok geniş ve Kalın muntazam kayalar, bu konuda yardımcı olurmusunuz?

Ekli dosyayı görüntüle 242805

Ekli dosyayı görüntüle 242806

Ekli dosyayı görüntüle 242807

Ekli dosyayı görüntüle 242808

Ekli dosyayı görüntüle 242809

Ekli dosyayı görüntüle 242810

Ekli dosyayı görüntüle 242811

[video=youtube_share;bSgOKjBcW0Q]https://youtu.be/bSgOKjBcW0Q[/video]

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
O bastığınız yerdeki kayayı kaldırılarak foto cekeydin ya goreydik altta nevardi.agirdi belim agri fıtık var vsvs burda deme sakın...böyle kalite iyi bir yeri bulupta bir kayaya yenik düşmez kimse .bın tane yolu var onu yoketmenin..neyse güncel olsun akşam iftardan sonra coştururuz konuyu..Not= böyle ormanlık içinde yosunlu işaretli büyük blok taşları tapınak kalıntısının aynısı Meksika'da Yucatan da peruda inka ve maya medeniyetleri kalıntıları ile aynı sahne gibi. hangi bölge burası

Son düzenleme:

The Thing

C*
Süper Moderatör
Sevgili Moneyman, burada dış koruma dolgusu (drok) geçilip iç bloklara gelinmiş, burada net bir boşluk kontrolu yapmadan bir şey söylenemez, videonun başındaki yerden hava akımı geliyormu, yılan kamera salsan ne olur, son iki foto ile diğer fotolar aynı yermi, her ne saklamışsalar burada iyi korunuyor dikkatli olmada fayda var.

Moneyman

Bilgili Üye
O bastığınız yerdeki kayayı kaldırılarak foto cekeydin ya goreydik altta nevardi.agirdi belim agri fıtık var vsvs burda deme sakın...böyle kalite iyi bir yeri bulupta bir kayaya yenik düşmez kimse .bın tane yolu var onu yoketmenin..neyse güncel olsun akşam iftardan sonra coştururuz konuyu
Ustam haklısın:) o Kaya en az 3 ton çekiyor neresinden tutalım da çekelim:) bölgeye ulaşım yürüyüş ile 45 dk traktör bile giremez sık orman, iki tane cihazım kafayı yedi manyetik alan var ya da onun gibi bir şey, tek güvendiğimiz şey çubuk( bu sırada çubuğa helal olsun) Kaya’da delik açıp kırabiliriz sıvı kaya kırıcılarla ama ne olduğunu anlamadan açıkçası kırmak istemiyorum gider aşağıya düşer uğraş dur ondan sonra:) birbirlerine bağlı gibi hepsi..

poseidon2023

Uzman
dört ve beşinçi resimde oymalar toplamda kac tane ve oymalara sırtını dayarsan karşıda yüksek kayalık varmı ve calışma yaptıgınız yer oymaların neresinde kalıyor yada hangi resmin zemini

Moneyman

Bilgili Üye
Sevgili Moneyman, burada dış koruma dolgusu (drok) geçilip iç bloklara gelinmiş, burada net bir boşluk kontrolu yapmadan bir şey söylenemez, videonun başındaki yerden hava akımı geliyormu, yılan kamera salsan ne olur, son iki foto ile diğer fotolar aynı yermi, her ne saklamışsalar burada iyi korunuyor dikkatli olmada fayda var.
İlk çalışmada bildiğiniz hava patlaması oldu videodaki yerden..kamera salacak yer arıyoruz bakalım..evet bütün fotolar aynı yerden işleme maruz kalan yer o düz kayalığın 4-5 metre önü

Moneyman

Bilgili Üye
dört ve beşinçi resimde oymalar toplamda kac tane ve oymalara sırtını dayarsan karşıda yüksek kayalık varmı ve calışma yaptıgınız yer oymaların neresinde kalıyor yada hangi resmin zemini
12 tane ben saydım, kayalık sadece o resimde olan yer var gerisi ağaçlık alan yani o birinci resimdeki görülen kayalığın önünde çubuk 4 yerde boşluk verdi ağacın en az olduğu yerde işlem başladı kayalıkla olan yer arası 4-5 metredir.Bşrazdan çevre fotosu gönderirim kayalığı sırtıma alarak

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Üstadım hayırlı Ramazanlar. doğru yolda görünüyorsunuz... İlk resimlere bakınca blok kayalar ile yan duvar döşemesi yaptıkları düşüncesine kapıldıydım... Bu uygulamayı zeminde yapmışlar anlaşılan.. O oyukların zemindeki mesafeyi verdiğini düşünüyorum... Oymalar sayıca baya var sanırım... kaynak usta bunların sistemini bize anlatır diye ümid ediyorum...

Son düzenleme:

Moneyman

Bilgili Üye
Üstadım hayırlı Ramazanlar. doğru yolda görünüyorsunuz... İlk resimlere bakınca blok kayalar ile yan duvar döşemesi yaptıkları düşüncesine kapıldıydım... Bu uygulamayı zeminde yapmışlar anlaşılan.. O oyukların zemindeki mesafeyi verdiğini düşünüyorum...
Üstad daha önce de mahzen tarzı yerlere denk gelmişimdir ama böyle büyük Kalın ve kare taşların olduğu yer ilk defa karşıma çıktı

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Üstad daha önce de mahzen tarzı yerlere denk gelmişimdir ama böyle büyük Kalın ve kare taşların olduğu yer ilk defa karşıma çıktı
Buranın yakınında hristiyanlığa ait sembolik işaretlere denk gelmedinizmi ? Muhtemelen mahzenden daha büyük bi yer burası... Sağlam korunaklı görünüyor, noktayı özellikle seçmişler..