Oyma Taşta Gümüş Halka

hayalsaati

Bilgili Üye
Hayırlı geceler. Bugün bir yere davet etti arkadaşlar. Bir bölgede tek tek tek ile para topluyorlarmış. Bol miktarda kurşun eskinin çivisi gibi malzemeler denk geliyormuş. Bir dağın yamacı. Gelelim asıl konuya. Tek tek yaparken toprak altında bir taş bulmuşlar. Taş yaklaşık 70 cm ye 70 cm düzgün bir taş. Taşın üst yüzeyinde yuvarlak tepsi gibi 50 cm çap iki cm derinliğinde bir oyma ama tepsi gibi. Tam ortasında 10 cm çapında yine yuvarlak çıkıntı yani tepsinin ortasında bir tepecik. Bununda ortasında baş parmakla işaret parmağımızı yuvarlak yaptığımız büyüklükte gümüş bir halka çakılmış. Arkadaşlara çok kızdım işareti bozmuşlar gümüş halkayı söküp almışlar. Bu işaretin anlamı nedir? Değerli yorumlarınız. Çubuk kontrolü yaptım yorumlarınızdan sonra onu da paylaşayım. Saygılar...

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Tavsiyem yedeklerinize öncelik verin. Çıkarılıp okutulan gümüş halkanın da fotoğrafını isteyin eğer gönderir iseler, ar- ge ye devam edin ama Halkalardan uzak durun.

hayalsaati

Bilgili Üye
Tavsiyem yedeklerinize öncelik verin. Çıkarılıp okutulan gümüş halkanın da fotoğrafını isteyin eğer gönderir iseler, ar- ge ye devam edin ama Halkalardan uzak durun.
Ustam ben öğretmenim bu arkadaşlar da öğretmen bilinçli değiller. Tesadüf ulaşmışlar. Beni taşın çıktığı yere götürdüler sadece bir karış toprak altından çıkmış. Ben çubuk tuttum taşın çıktığı yerde bir şey yok. Altı metre doğusunda çok kuvvetli sinyal var. Değerli işareti yapıyor. Oda yok. Boşluk yok.Kabaca derinliğine baktım dört metre. Yaklaşık yüz adım uzaklaştığımda hala oraya dönüyordu çubuklar

Keskingöz

Süper Moderatör
Ustam ben öğretmenim bu arkadaşlar da öğretmen bilinçli değiller. Tesadüf ulaşmışlar. Beni taşın çıktığı yere götürdüler sadece bir karış toprak altından çıkmış. Ben çubuk tuttum taşın çıktığı yerde bir şey yok. Altı metre doğusunda çok kuvvetli sinyal var. Değerli işareti yapıyor. Oda yok. Boşluk yok.Kabaca derinliğine baktım dört metre. Yaklaşık yüz adım uzaklaştığımda hala oraya dönüyordu çubuklar
tespiti yapamamışsınız.

ekseri tünelli Ya da kapılı bir girişi olur.
Patikanın geçtiği yer ilk tespite başlanacak alanınız olsun.

Çekinmeyin öğretmen camiasına mensup hobidaşlarımız da epey mevcut.

haftasonları fırsat bulursanız eğitiminize devam ediniz.

hayalsaati

Bilgili Üye
Halka okutulmamış evde dediler vakit yoktu ben dönmek zorundaydım. Halkayı gördüğümde foto çekerim.

hayalsaati

Bilgili Üye
tespiti yapamamışsınız.

ekseri tünelli Ya da kapılı bir girişi olur.
Patikanın geçtiği yer ilk tespite başlanacak alanınız olsun.

Çekinmeyin öğretmen camiasına mensup hobidaşlarımız da epey mevcut.

haftasonları fırsat bulursanız eğitiminize devam ediniz.
Yok ben yeni emekliyim hafta içi de müsait. Çekinmem zaten. Ama önerinize teşekkürler. Halka da hep giriş dediler ben çubukta yeniyim demekki tecrübem yetmedi daha bir şeyler eksi

Keskingöz

Süper Moderatör
Yok ben yeni emekliyim hafta içi de müsait. Çekinmem zaten. Ama önerinize teşekkürler. Halka da hep giriş dediler ben çubukta yeniyim demekki tecrübem yetmedi daha bir şeyler eksi
3600’ü beklemediniz mi? Şimdilerde bir çoğu onu bekliyor.