Oyma Taşta Gümüş Halka

hayalsaati

Bilgili Üye
Benim özel bir durum var. Çalışmadım. Üç ay önce ayrıldım. Halkalardan uzak dur dediniz buna takıldım?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Benim özel bir durum var. Çalışmadım. Üç ay önce ayrıldım. Halkalardan uzak dur dediniz buna takıldım?
çay eşliğinde konuları tarayınız. epey yazıp çizdik, keza bizden önce de yazılıp çizildi. daha net bir tablo çıkar karşınıza.

Keskingöz

Süper Moderatör
Resimleri ekledim ustam bir bakar mısın
taşın olduğu alanın fotoğrafı var mı ? Bulduğunuz alan Ermeni yerleşimi mi ?
Güneyinde kilise ibadethane var mı ?
kaynak ustam hele şunun ritüeline bir bakar mısın?

:))

hayalsaati

Bilgili Üye
kaynak ustam hele şunun ritüeline bir bakar mısın?

Evet eski ermeni yerleşimi var yakınında. Bu bölgeye kale diyorlar. Taşın çıktığı yeri gördüm bir karı ya var ya yok toprak altında. Dikçe bir yamaç burası. Yamacın alt düzlükle tepe noktası ortalarında. Tepe üstünde düz bir yer var iki dönüm tarla kadar. Arkadaşlar tek tek yapıyorlar. Para buluyorlar ama para karışık. Roma ermeni hatta osmanlı. Sadece iki sarı bulmuşlar gerisi bronz gümüş. Sayı 200 ü geçti diyorlar. Ancak tek tek ve bölge halkından 20- 30 kişi ben de bu kale dedikleri tarlada bir çubuk deneyeyim dedim 50 cm de bir eski dövme mıh deriz başı köşeli çivi çıkardım. Onun gibi çok çıkıyormuş. Ermeni bölgesi bir km uzaklıkta ama kilise varsa da bilgim yok. Bana 100 km uzaklıkta ha deyince gidemiyorum. Haftaya gidersem her yanı fotolarım.

Keskingöz

Süper Moderatör
Evet eski ermeni yerleşimi var yakınında. Bu bölgeye kale diyorlar. Taşın çıktığı yeri gördüm bir karı ya var ya yok toprak altında. Dikçe bir yamaç burası. Yamacın alt düzlükle tepe noktası ortalarında. Tepe üstünde düz bir yer var iki dönüm tarla kadar. Arkadaşlar tek tek yapıyorlar. Para buluyorlar ama para karışık. Roma ermeni hatta osmanlı. Sadece iki sarı bulmuşlar gerisi bronz gümüş. Sayı 200 ü geçti diyorlar. Ancak tek tek ve bölge halkından 20- 30 kişi ben de bu kale dedikleri tarlada bir çubuk deneyeyim dedim 50 cm de bir eski dövme mıh deriz başı köşeli çivi çıkardım. Onun gibi çok çıkıyormuş. Ermeni bölgesi bir km uzaklıkta ama kilise varsa da bilgim yok. Bana 100 km uzaklıkta ha deyince gidemiyorum. Haftaya gidersem her yanı fotolarım.
açıkçası halkanın uçları böyle ayrık olmaz.
Nal diye şüphe ettim ama Nal’ın ucu da bu denli kapalı olmaz.
her türlü bir kapalı mağara var.
bu toprak altında mı, yüzeyde mi onun tespitini iyi yapmak gerek.

güzel bir fotoğraf sunumu ile az çok Ne olduğu ortaya çıkar.

Kalenin kalıntıları da var ise onu da fotoğraflayınız.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@kaynak ustam hele şunun ritüeline bir bakar mısın?

omicron
sayısalı 70 dir
g.doğu

:)

Göz anlamına gelen bahar demektir."Kaynak başvurduğu bir dağ çıkar" ,yaşam,depo,çeşme

Son düzenleme:

Keskingöz

Süper Moderatör

hayalsaati

Bilgili Üye
Birileri nick olayına takmış durumda. Birincisi yıllardır bir çok sitede bu nicki kullanırım. Uzun bir dönem radyo programcılığı yaptım bu nicki kullandım programın adı da aynısıydı. Nick aslında internette bir gerçeğin perdelenmesidir. Googleye yazarsanız face sayfalarına radyo sayfalarına ulaşır perdenin ardındaki gerçek ismi de görebilirsiniz. Yok göremezseniz burdan sorun açıktan da yazarım.
İkincisi siteye kaydolurken bir nick düşünmedim zaten vardı ve ben dahil burdaki özel görevli olanlar kişilerin peşinde olanlar hariç diğer tüm kalbi temiz insanlar bir hayalinin peşindedir. Ve nick bu site için oldukça anlamlı. Saygılarımla...