Oyma ve içinde yön

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@vakko ustamin dedigi gibi.
İlk fotoda gozuken karot atilmis gibi.

Altindaki fotoda ise oyugun ici cekilmis.
Eger ayni oyuk ise karot vurulmamis demek gerekiyor. Bende muallakta kaldim.

Derinlik cok fazla sunak icin:15 cm.
Alandaki micirlar ve taslar ayri bir sey.

Bakilacak yer:
Oyugun oldugu buyuk kayalarin oldugu alanda bosluk ve metal tespiti yapilabilir.

Memolii

Aktif Üye
@vakko ustamin dedigi gibi.
İlk fotoda gozuken karot atilmis gibi.

Altindaki fotoda ise oyugun ici cekilmis.
Eger ayni oyuk ise karot vurulmamis demek gerekiyor. Bende muallakta kaldim.

Derinlik cok fazla sunak icin:15 cm.
Alandaki micirlar ve taslar ayri bir sey.

Bakilacak yer:
Oyugun oldugu buyuk kayalarin oldugu alanda bosluk ve metal tespiti yapilabilir.
@BulursamKader25 ustam karot olmadığına eminim çünkü karot olsa tabanı düz olması gerekir oval oymanin dibi ve karşılıklı ucgenler var tabana yakın yerlerde

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam karot olmadığına eminim çünkü karot olsa tabanı düz olması gerekir oval oymanin dibi ve karşılıklı ucgenler var tabana yakın yerlerde
Kardasim,
Sunakin mantalitesinde tabanda ucgen, kare, dikdortgen olmasi yoktur. Yuzlerce sunak gordum, ben rastlamadim farkli bircok sehirlerde koylerde, arazilerde. Goren varsa yazsin, bizde duymus oluruz.

Paylastigin resimlerdeki oyuk 1 tane mi?
Baska bir oyuk daha var mi..?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Sayın vakko ; konu sahibi arkadaşımız karot olmadığını belirtiyor.
Merhaba sayın @Esteban74

Arkadaşımızın paylaştığı görseldeki resim bir karot deliğidir %100 Sizinde üçgen olarak gözlemleme yaptığınız yerden veya taş üzerindeki kanal görüntüsünden şüphelenilmişki oraya karot vurulmuş.Acaba odası veya mezarı taşın altındamı diye.Hatta karot taşın kenarınıda kırmış..İlk vuruş kesin sektirme yapmışlar karot vuran kimse veya amatör karotçu.Açık ve nettir..Diğer büyük oyma için yorum yapmıyorum sadece alttaki görsel içindir yorumum..

Esteban74

Editör
Bu oymanın karotla yapılmadığına eminmisiniz. Burgu izleri var gibi duruyor.

Memolii

Aktif Üye
Merhaba sayın @Esteban74

Arkadaşımızın paylaştığı görseldeki resim bir karot deliğidir %100 Sizinde üçgen olarak gözlemleme yaptığınız yerden veya taş üzerindeki kanal görüntüsünden şüphelenilmişki oraya karot vurulmuş.Acaba odası veya mezarı taşın altındamı diye.Hatta karot taşın kenarınıda kırmış.Açık ve nettir..Diğer büyük oyma için yorum yapmıyorum sadece alttaki görsel içindir yorumum..

Taşın kenarını ben kırdım acaba üzerinde horasan vardida acildimi diye yan tarafida kırdım üçgen o tarafa gidiyor gorunumu diye

Memolii

Aktif Üye
Bu oymanın karotla yapılmadığına eminmisiniz. Burgu izleri var gibi duruyor.
Tabanı düz kesilse bende karot diyecem düz değil içi toprak dolu idi ve tabanı oval yanlardaki üçgen şekillerde ve duvarinda murc izi var