Oyma ve içinde yön

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Aynı görsel ustam ben kendim çektim hatta fotoların alt köşelerine bakarsanız ismim yazıyor
Üstat ben 17 senemi verdim bu işe.Ufak olan oyma dediğiniz karot deliğidir.Diğer büyük oyma dediğiniz başka bir kayada göz var nizam var yapmayın paylaştığınız görseldeki iki kayanın zeminine bakın ikiside farklı.Ufakta sağda hemen kanal başlıyor büyükte boş.Büyük oymayı geriden resmini paylaşırmısın.Ufağı nasıl paylaşmışsın aynı onun gibi.

Memolii

Aktif Üye
Üstat ben 17 senemi verdim bu işe.Ufak olan oyma dediğiniz karot deliğidir.Diğer büyük oyma dediğiniz başka bir kayada göz var nizam var yapmayın paylaştığınız görseldeki iki kayanın zeminine bakın ikiside farklı.Ufakta sağda hemen kanal başlıyor büyükte boş.Büyük oymayı geriden resmini paylaşırmısın.Ufağı nasıl paylaşmışsın aynı onun gibi.
Resimleri ekranda yakınlaştırıp ekran görüntüsü çekilince farkı görün diye attım buyur ustam

Memolii

Aktif Üye
bu alanin aekeolojik calisma icin tum yonlerden fotosu gerek birde bolgenin gecmisinde hangi medeniyet ikame etmis
Ustam geçenlerde kervan yolu haritası paylasmistiniz ondan esinlenerek kervan yolunda gezinti yaptım bugün kervan yolu guzergahina yaklaşık 500 metre 1 kilometre arasında bu işarete rastgeldik

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam geçenlerde kervan yolu haritası paylasmistiniz ondan esinlenerek kervan yolunda gezinti yaptım bugün kervan yolu guzergahina yaklaşık 500 metre 1 kilometre arasında bu işarete rastgeldik
bir yapinin kalinti taslaridir ozaman..antik cagda kervan yolu uzeri tuccar ahir esnaf degirmen han vs vs yapilari vardi gunumuzdeki sehirleraradi yollarda oldugu gibi.
senin arge yapacagin mevki neresi

Phoenix00

Aktif Üye
Sanırım @vakko ustamız haklı ilk gordugumde bende karot deliği olabılecegını duşündüm çünkü öyle gorunuyor belliki sizden önce işlem görmüş zamanlada içine toprak dolmuş olabılır birde bu kadar derin bir sunakla hiç karşılaşmadım cevrede cubukla dolaşmanızı tavsıye ederim allah rast getirsin

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Yaklaşık 2 km civarı ilerisinde Hüyük var
genelde hoyuklerin ustu arabayi brandayla örtmus gibi bilinci bir sekilde toprakla molozla kapatilmistir.antik obje olarak el aletleri kap kacak tek tūk para nadirende ufak heykel cikar