para şeklinde kiremitler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
duruma göre hala yarım . bilgin için tşk ama senin bahsettiğin tümülüsün 4/1 kadar büyüklükte olanlarda var. iç anadoluda örneği çoktur. höyükte olabilir tabi :D 3 m aldilarsa geride bi 3- 4 metresi daha vardir yada onlarin söylediğinden fazlasi vardir görmeden birşey diyemiyorum kesin olarak. biz konuyu dağıtmadan resme odaklansak
😊 pekala. Özür diliyorum. Yanlış bilgilendirmişim ben seni. Demek ki yanlış öğretmişler bize okulda. Kurganlar, megalit anıtlar, dormenler, vs. vs. Neyse. Biz resmimize odaklanalım!
Resimde ki şişe kapağı benzeri kapaklar, tümülüs yapımında çalışan işçilerin su içtiği testileri kapatmak için kullanılan araçlardır.
Sanırım oldu...!

Ledun

Bilgili Üye
😊 pekala. Özür diliyorum. Yanlış bilgilendirmişim ben seni. Demek ki yanlış öğretmişler bize okulda. Kurganlar, megalit anıtlar, dormenler, vs. vs. Neyse. Biz resmimize odaklanalım!
Resimde ki şişe kapağı benzeri kapaklar, tümülüs yapımında çalışan işçilerin su içtiği testileri kapatmak için kullanılan araçlardır.
Sanırım oldu...!
Guzel oldu
Iyi oldu.
Kapaklarda siseye tam oturdu
Mesele anlasildi.
Olan kapaga oldu.
Kapak kapak oldu.
Sağolasin kardaşim 😁

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Guzel oldu
Iyi oldu.
Kapaklarda siseye tam oturdu
Mesele anlasildi.
Olan kapaga oldu.
Kapak kapak oldu.
Sağolasin kardaşim 😁
Abi, boşuna çalışılmasın, emek harcanmasın, ümitleri kırılmasın istedim; ama anlatamadım.

faraza

Yeni Üye
Onlar çömlek taşıdır. Sana kazmaya devam etmeni söylüyor. Ben acemiyim tabi üstatlar daha iyi bilir

bengeldim

Yeni Üye
Sanırım oldu...!
resim olmadan olmuyor bazı cevaplar . ben sonuç aldım zaten oda su şişesi değil . konuya gelince senin dediğin olsun ben emeğin karşılığına bakiyorum okulunda onu sana öğrettilermi bilmem . bu site eskiden hakkikaten güzeldi yani insanlara böyle kibirli bir hava yerine anlayışla karşılık verilirdi. çalışmalarımdan birini bu sitede çözmüştüm ben saolsunlar .gel sana ne açıldığını ne çıktığını göstereyim diyecem ama olmaz şimdi . ama sen adres yollarsan bir iylik yaparım . 2 tane su şişeside yollarım bir büyük bir küçük . 2 büyük 1 küçükte kapak yollarım artan kapağı yanından ayırma :D her kitap okuyan yazar olmaz . okur olur

Moderatör tarafında düzenlendi:

bengeldim

Yeni Üye
bu site ölmüş zaten . eskilere selam olsun

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
resim olmadan olmuyor bazı cevaplar . ben sonuç aldım zaten oda su şişesi değil . konuya gelince senin dediğin olsun ben emeğin karşılığına bakiyorum okulunda onu sana öğrettilermi bilmem . bu site eskiden hakkikaten güzeldi yani insanlara böyle kibirli bir hava yerine anlayışla karşılık verilirdi. çalışmalarımdan birini bu sitede çözmüştüm ben saolsunlar .gel sana ne açıldığını ne çıktığını göstereyim diyecem ama olmaz şimdi . ama sen adres yollarsan bir iylik yaparım . 2 tane su şişeside yollarım bir büyük bir küçük . 2 büyük 1 küçükte kapak yollarım artan kapağı yanından ayırma varsa delilki bir şey ona tak :D baktıkça bu siteyi hatırlarsın. her kitap okuyan yazar olmaz . okur olur
1- Ben sana boşuna uğraşılmasın diye bir kaç kelam ettim sadece, ama sen bildiğini okumaya devam ettin.
2- Benim sana yazdığım bilginin okulla falan bir alakası yok, çocukken öğrenip, yıllar sonra defalarca tecrübe ettiğim bilgidir.
3- Ben sana karşı uslübumu bozmadım, ama görüyorum ki sen tanımadığın birine karşı çat-çut konuşabilen bir karaktersin.
4- Bu site yıllar önce ne idiyse halen de öyle. Kibirmiş falanmış filanmış bırak bunları. Beni bilen bilir, kibirden, şımarıklıktan Allah’ a sığınırım.
Konuna gelince sonuca kavuşturmuş olmandan gerçekten mutluluk duydum. Başarılarının devamını dilerim; ama TEKRAR söylüyorum: sen sen ol, tanımadığın biri hakkında bu şekilde kelamlar yapma.
Haydi selametle...

Ledun

Bilgili Üye
bu site ölmüş zaten . eskilere selam olsun
Madem ölu bir site, sizin gibi dirilerin işi ne sitede.?

Ustalara kibirli diyorsunuz, sizin bu yazdiginiza da had bilmezlik denir. Ayip diye bir sey var. Boyle seyler boyle kelimelerle mi ifade edilmeli.

Bir had bilmezlik de ben yapayim bende;
Benim yonetimde oldugum donemde olacaktiniz sizi siteden sonsuza kadar uzaklaştirirdim, siteye ölü bir site demenizi hakaret kabul edecegimden dolayi.

Atalarimiz bosuna dememiş:
Edeb Yâ Hû.

Edebsizi hoş gormek, edepsizliği arttiriyor.
Bu da benim tecrubem.

Bunlari yazarken bile içim daraldi.
Iyi ki reelde sizin gibi bir arkadasim yok.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
bengeldim

Şimdi kişilerin kendi fikirlerini ve nasıl biliyor ise öyle yorum yapması bu sitenin ölmesi demekmi oluyor. Eser34 kardeşimizin yorumunu beğenmeyebilir yada fikrine katılmayabilirsiniz. Lakin bu sebepden dolayı böyle kelamlar etmek size hiç yakışmamış. Bence burada kimisi küp kapağı der kimisi şişe kapağı yada şu bu. burası bir bilgi alış verişinin yapıldığı sitedir. Herkezin fikrini beğenmek zorunda değilsiniz. AMMA site hakkında böyle konuşmaya hiç hakkınız yok.
Sevgili Bayram usta gibi naif bir insanı bile bu denli celallendirdiğinize göre gerisini siz düşünün.
Şimdi sizden özür dileyerek başlamış eser kardeşimiz.. Fakat siz asıl kibirli olansınız ki o özürü bile dikkate almadan söyleniş de bulunmuşsunuz. Şimdi asıl özür dilemesi gereken sizsiniz. Bu özür bizlerden değil siteden dilenmelidir. Lütfen biraz daha dikkali kelimeler kullanalım

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Konuyu baştan sona okudum. Cumartesi konu açılmış ve ustalar yorumlamışlar. Tam gün çalışılmayan bir tümülüste nasıl oluyorsa artık kepçe mi geliyor vinç mi çağırıyorlar bilmem ama salı günü bu vatandaş çalışma alanına dahil olmuş ve emeğinin karşılığı olan payını bile almış oluyor. Hatta ve hatta mod arkadaşımıza yardım etmek için iban bile istiyor. Her yorumunda ve konunun başından itibaren bu tersliği fark eden @eser34 ustamız çok güzel köşeye sıkıştırmış ve kişi sonunda hem kendi patlıyor hem de tümülüsü patlatıyor. Haliyle elindeki pulluklarda uçuyor. Neyse çok uzadı ustalar her şey ortada konu kapanmıştır :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...