Pirinç Çubuk Bence Çalışmıyor Neden Acep

arahnikaya

Bilgili Üye
Arkadaşlar bir pirinç çubuk aldım fakat hiçbirşekilde tepki vermiyor böyle bakır gibi atik değil yön kesinlikle vermiyor satan adam fiyatı ucuz tabiki 60 70 tl açılmış yer fotoları atıyor sürekli bitek sende böyle oldu paranı iade al diyor ben parasında değilim 2 3 arkadaş denedik tık yok bi kaç yerde çarpı yaptı fakat yön gösterme 0 ya beyin dalgalarıyla bile çalıştıramadık nedendir bilen varmı tilt oldum çok fena

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Arkadaşlar bir pirinç çubuk aldım fakat hiçbirşekilde tepki vermiyor böyle bakır gibi atik değil yön kesinlikle vermiyor satan adam fiyatı ucuz tabiki 60 70 tl açılmış yer fotoları atıyor sürekli bitek sende böyle oldu paranı iade al diyor ben parasında değilim 2 3 arkadaş denedik tık yok bi kaç yerde çarpı yaptı fakat yön gösterme 0 ya beyin dalgalarıyla bile çalıştıramadık nedendir bilen varmı tilt oldum çok fena
Ustam bu nasıl bir sistem...?
+ ve - uçlar bir anahtarla bağlı, biraz garip olmuş.

Sıkıntı çubukta ise; çubuğu güzelce pamuklu bir bez ile sil, temizle, parlat.
Çalışması lazım.
Temizlediğin halde çalışmıyorsa; kablonun bir ucunu anahtardan sök.
Bu şekilde dene. Çalışırsa senin sistemde sorun var demektir.

Sonucu paylaş inşallah.

arahnikaya

Bilgili Üye
ustam elektriği daha vermedim de çubuklar çalışmıyor bende anlamadım bi dediklerini yapayım

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yav bu nasıl bir sistem :) baya bildiğin aç kapa anahtar var. Gülmeyeyim diyorum ama gördükçe bir gülme geliyor : ))

Çubuk ustası olan Bulursamkader üstad bile şaşırdı.

Şaka bir yana bende de kendi yaptığım pirinç çubuk var,bende çalışmıyor,ama başkasına verdiğimde çalışıyor.çözemedim hala.
Çubuğa elektriği nasıl vermeyi düşünüyorsun bu arada?

arahnikaya

Bilgili Üye
bi elektrikçi arkadaşı aradım o bişiler söyledi pile bağla aç kapa felan diye ilj defa duydum da bi deneyim dedim yine olmadı el tutamaç kısımlarımı bakır acaba dicem herkese böyle gönderiyorlar şaşkınız valla akşamda araziye çıkacaktık

arahnikaya

Bilgili Üye
Çubuklar şuan tertemiz evde bi yarım metre çukur açtım tahtayla kapatıp gömdüm hadi onu geçtim evin ordasında 10 mt su borusu geçiyor ona yön ver bari yok el tutamaçları takılıyor o boruyu biraz sıkı yapmış gibi Ekli dosyayı görüntüle 161215ondanmı acaba bide onu genişleteyim BulursamKader25

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bi elektrikçi arkadaşı aradım o bişiler söyledi pile bağla aç kapa felan diye ilj defa duydum da bi deneyim dedim yine olmadı el tutamaç kısımlarımı bakır acaba dicem herkese böyle gönderiyorlar şaşkınız valla akşamda araziye çıkacaktık
Pirinç alaşımdır.birçok versiyonu var.sarı pirinçte genelde bakır çinko kullanılır.her halükarda elindeki çubuğun ana metaryalinde bakır zaten olacak.ama çubuk işi hep deneme yanılma işi olmuştur.öyle olmaya da devam ediyor.bu işle ilgileniyorsanız bilinen veya bilinmeyen farklı yöntemleri hep denersiniz.birgün doğrusunu bulma umuduyla:)

arahnikaya

Bilgili Üye
Pirinç alaşımdır.birçok versiyonu var.sarı pirinçte genelde bakır çinko kullanılır.her halükarda elindeki çubuğun ana metaryalinde bakır zaten olacak.ama çubuk işi hep deneme yanılma işi olmuştur.öyle olmaya da devam ediyor.bu işle ilgileniyorsanız bilinen veya bilinmeyen farklı yöntemleri hep denersiniz.birgün doğrusunu bulma umuduyla:)
Bakır çubuk çok kullandım iyi sonuçlar veriyordu çok atik anında tepki veriyordu bu pirinçte zar zor nazlı nazlı çarpı yapıyor mezardan çıkıyorum çak çarpıyı açsın 20 metre daha gitmek gerekiyor yön zaten hiç vermiyor yeminli sanki :D

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Çubuklar şuan tertemiz evde bi yarım metre çukur açtım tahtayla kapatıp gömdüm hadi onu geçtim evin ordasında 10 mt su borusu geçiyor ona yön ver bari yok el tutamaçları takılıyor o boruyu biraz sıkı yapmış gibi Ekli dosyayı görüntüle 161215ondanmı acaba bide onu genişleteyim @BulursamKader25

Kardaşım,
İlk aklıma gelen tutamakların sıkı olması olasılığı idi. Fakat ustam bakmıştır dedim :))
Hiç gündeme getirmedim. Çok rahat dönmesi lazım. Dönmüyorsa biraz daha bük 90 derece olsun.
Senin ki biraz yukarı gösteriyor. Elinle zorla düzelir inşallah.

arahnikaya

Bilgili Üye
ilk ona baktım zaten de yine olacağını sanmıyorum ayarlayım bi