Pirinç Çubuk Bence Çalışmıyor Neden Acep

arahnikaya

Bilgili Üye
Sorun tutamaçlardaymış ustam çok sıkı yapmış hamlelerde tutuyor zaten çok hafif bi enerjiyle dönüyor 90 derece yapıncada tabi bayağı etkili oldu sinirden farketmemişim onu yalnız yön verirken sol dönüyor sağ sabit kalıyor dedim çubuklardan mı farklı oluyor çubuk değiştirdim yine ayn şekil sol dönüp sağ sabit kaldı tutamaçları dahada genişletip sonucu bildiricem fakat bakır kadar atik değil tutamaçları bayağı açıp altına bi tokmuç yapayım diyorum hem rahat dönsün hem boru ek yere düşüp takılmasın

odin

Editör
Sorun tutamaçlardaymış ustam çok sıkı yapmış hamlelerde tutuyor zaten çok hafif bi enerjiyle dönüyor 90 derece yapıncada tabi bayağı etkili oldu sinirden farketmemişim onu yalnız yön verirken sol dönüyor sağ sabit kalıyor dedim çubuklardan mı farklı oluyor çubuk değiştirdim yine ayn şekil sol dönüp sağ sabit kaldı tutamaçları dahada genişletip sonucu bildiricem fakat bakır kadar atik değil tutamaçları bayağı açıp altına bi tokmuç yapayım diyorum hem rahat dönsün hem boru ek yere düşüp takılmasın
bu sol donup sagin donmeme olayi bende de var. hatta arazide yapti bunu. sebebini anlamadim. cubuk pirinc el kundagi bakir.

kerti17

Aktif Üye
Kundağı değiştir bütün sorunların bitecek Allahın izniyle. Problem tamamen kundaklarda. Çok dar dediğin gibi. Bir de pirinç boru al onu kundak yap niye bakır yaptın ki ustam?

arahnikaya

Bilgili Üye
Evet kundaklar sıkıntılı baştan beri ondan olabileceğini düşünüyordum şuan dönmeye başladı ufak ufak yön veriyor birazdan araziyede çıkıcam deneyip yazarım

timur964

konularim
bu da benden gelsin arazide yanındaki kişiyi arkana al ellrini omuzuna koysun öyle çek çubuğu pilden iydir :)

arahnikaya

Bilgili Üye
Selamlar araziden geldik valla doğal şişedir lpg tankıdır su borusudur bunlara çok hassas değil toprakta arazide canavar kesildi çok beğendim valla uydu koordinatı atıcam bi bakalım odayı yakalamışmıyız çok fırsatım olmadı duvarları çizmeye koyunlar gelince geriye döndük ya nasip bende sol dönüyor yön verirken sağ sabit kalıyor arkadaşta sağ dönüyor sol sabit ondan bi kaç farklı harekette yaptı ilk bi yere kafayı taktı o 10 dönümde döndü dolaştı oraya geldi öğrenicek yavaş yavaş bu gece siteyede üye olucak keyfimiz daim olsun iyi akşamlar bol nasipler

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Çubuklar şuan tertemiz evde bi yarım metre çukur açtım tahtayla kapatıp gömdüm hadi onu geçtim evin ordasında 10 mt su borusu geçiyor ona yön ver bari yok el tutamaçları takılıyor o boruyu biraz sıkı yapmış gibi Ekli dosyayı görüntüle 161215ondanmı acaba bide onu genişleteyim @BulursamKader
Ucuna bisi surmusler
Boya var. Genelde tum kaynak tellerinde ozelligine gore boyarlar. Seninkine biraz fazla surmusler.
Sifir zimpara ile o boyayi temizle faydasi olur insallah.

Hangi cubuk olursa olsun, geriden ikisi birden yon vermesi lazim. Hedefe yaklastikca isaret vermeye baslamasi normal amma geriden yon vermesi lazim.
Bunu cozmek icin bol antiraman yapiniz. Yoksa arazide sizi cok yorar vakit kaybettirir.

Definemi

Engellendi
70 tl bu cubuga cok gibi pirinc cubuku alip bukmusler