POWER PULSE!!

atasdibi

Bilgili Üye
Firmayı ben de tanıyorum. Bu firmanın bana göre artısı yazılımlar kendilerine ait ki buna sensor algılama yazılımları da dahil. Yani al sat yapan değil üreten bir firma. Bunun anlamı yarın bir sorun olursa çözüm bulmaları kolaydır.

ELEKTRONİK USTA

Moderatör
Moderatör
Selamlar arkadaşlar,
eser34 arkadaşımız bu cihazın çalışma mantığını sormuş,

Manyetik alan ölçümü ve tespiti, birçok endüstri ve uygulama için kritik öneme sahiptir. Bu alanda, manyetometre ve gradyometre gibi cihazlar, metal dedektörlerinden farklı bir işlevsellik sunarlar. Bu cihazlar, yeraltındaki metal ve manyetik nesneleri tespit etme yeteneğine sahiptirler ve bu alanda kullanılan sensörler sayesinde çeşitli hassasiyet seviyelerine ulaşabilirler.

Manyetometre ve gradyometre arasındaki farklar incelendiğinde, her iki cihazın da temelde manyetik alanın ölçümü ve analizi için tasarlandığı görülür. Ancak, gradyometre, manyetik alanın gradyanlarını (yükseklik veya eğim değişimleri) ölçme yeteneğine sahiptirken, manyetometre sadece manyetik alanın genel büyüklüğünü ölçer. Bu özellik, gradyometrenin define avcıları için özellikle değerli hale getirir, çünkü define avcıları genellikle yerin altındaki metalik nesneleri belirlemek için yüksek hassasiyet gerektiren işlemlerle uğraşırlar.

Manyetometre ve gradyometre cihazlarının kullanımı, çeşitli sensör tiplerinin kullanılmasını gerektirir. Bu sensörler arasında potasyum, permalloy ve sezyum sensörleri bulunur. Her bir sensör tipi, belirli bir hassasiyet seviyesine ve uygulama alanına sahiptir. Örneğin, potasyum sensörleri, manyetik alanın daha düşük seviyelerini tespit etmek için kullanılırken, permalloy sensörleri daha yüksek hassasiyet ve geniş ölçüm aralığı sunabilir.

Manyetometre ve gradyometre, metal dedektörlerinden farklı bir çalışma prensibine sahiptirler. Metal dedektörleri genellikle elektromanyetik alanı kullanarak metal nesneleri tespit ederken, manyetometre ve gradyometre doğrudan manyetik alanı ölçerler. Bu da onlara metal dedektörlerinin ulaşamayacağı derinliklerdeki metal ve manyetik nesneleri tespit etme yeteneği kazandırır.

power pulse magnetometer.jpg

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Kırmızılar boşluğumu gösteriyor yoksa banamı öyle geldi 🤔

BMW-45

Aktif Üye
Kardeşim ben zaten o soruları üretici kardeşimize yönelttim. Size bu konulardan bahş etmiyor siz bilirsiniz diye de burada paylaştım. Üretici arkadaşa iletin lütfen kendisi de sitemizde misafir olsun birebir muhattap olalım meslektaşımla, çok daha sağlıklı olur!
Bahsi geçen cihaIn videolarını izledim, saha da da aynı şekilde ise piyasayı sallar düşüncesindeyim. Çoğu insanın fikrini değiştirecektir.
Qardaş sahada da aynı, ben ne çektiysem bugüne kadar açtığımda aynısı oldu. Bundan önce nascosto kullanıyordum, görüntüleme yapıyordum mesala 1 metrede 50sm 50sm bir metal varsa bilgisayarda o metalı 1metrenin 1 metreye gözüküyordu, yani görüntü veriyordu ama boyutundan 2 defa büyük veriyordu, çok kezde oda diye açrığımız yerden küçücük mezar çıkmışdı. Bu yüzdende kaç defa yanıltıdı. Ama power pulse öyle diyil. Sağolsun Murat abi. Verdiyi cihaz iyi verdiyim parada hakk helal olsun.

Ömerfaruk

Member
Selamlar arkadaşlar,
eser34 arkadaşımız bu cihazın çalışma mantığını sormuş,

Manyetik alan ölçümü ve tespiti, birçok endüstri ve uygulama için kritik öneme sahiptir. Bu alanda, manyetometre ve gradyometre gibi cihazlar, metal dedektörlerinden farklı bir işlevsellik sunarlar. Bu cihazlar, yeraltındaki metal ve manyetik nesneleri tespit etme yeteneğine sahiptirler ve bu alanda kullanılan sensörler sayesinde çeşitli hassasiyet seviyelerine ulaşabilirler.

Manyetometre ve gradyometre arasındaki farklar incelendiğinde, her iki cihazın da temelde manyetik alanın ölçümü ve analizi için tasarlandığı görülür. Ancak, gradyometre, manyetik alanın gradyanlarını (yükseklik veya eğim değişimleri) ölçme yeteneğine sahiptirken, manyetometre sadece manyetik alanın genel büyüklüğünü ölçer. Bu özellik, gradyometrenin define avcıları için özellikle değerli hale getirir, çünkü define avcıları genellikle yerin altındaki metalik nesneleri belirlemek için yüksek hassasiyet gerektiren işlemlerle uğraşırlar.

Manyetometre ve gradyometre cihazlarının kullanımı, çeşitli sensör tiplerinin kullanılmasını gerektirir. Bu sensörler arasında potasyum, permalloy ve sezyum sensörleri bulunur. Her bir sensör tipi, belirli bir hassasiyet seviyesine ve uygulama alanına sahiptir. Örneğin, potasyum sensörleri, manyetik alanın daha düşük seviyelerini tespit etmek için kullanılırken, permalloy sensörleri daha yüksek hassasiyet ve geniş ölçüm aralığı sunabilir.

Manyetometre ve gradyometre, metal dedektörlerinden farklı bir çalışma prensibine sahiptirler. Metal dedektörleri genellikle elektromanyetik alanı kullanarak metal nesneleri tespit ederken, manyetometre ve gradyometre doğrudan manyetik alanı ölçerler. Bu da onlara metal dedektörlerinin ulaşamayacağı derinliklerdeki metal ve manyetik nesneleri tespit etme yeteneği kazandırır.

Ekli dosyayı görüntüle 310794

Eyvallah usta size şöyle bir soru sormak isterim,bu cihazı almadan test edilebiliyor mu? Klasik satıcıların söylediği şey test alanımız olmadığı için arazide test edemiyorsunuz veya yeni gömülmüş metal boşluğu bulamıyor deyip işin içinden sıyrılıyor,bu konu hakkında bilgi sahibiyseniz cevap bekliyorum.

ELEKTRONİK USTA

Moderatör
Moderatör
Selamlar arkadaşlar,
Ömerfaruk arkadaşımızın sorusuna cevap vermek isterim. Biz ürettiğimiz her bir cihazı kalite kontrol ve üretim hatalarına karşı test ediyoruz. Cihazlarımızda canlı çekim özelliği vardır. Bu cihazlar bilgisayar kontrollü çalışabildiği gibi, bilgisayar bağlantısı olmadan kendi ekranı üzerinden sesli uyarım şeklinde de çalışabilme özelliği vardır. İş yerimizde bu cihazları sesli uyarım modunda manyetik anomali tespiti yaparak test edebilmekteyiz.

Manyetometre ve gradometre cihazları yeni gömülmüş ya da eski gömü şeklinde yerleri ayırt etmeden tespit edebilmektedir. Manyetik bir nesne ne kadar yeni gömüldü ise manyetizması o kadar güçlü olmaktadır. ( bilinenin aksine)

Bir nesne üç şekilde manyetik özellik kazanır; 1- Başka bir manyetik nesneye dokunma ile.
2- Başka bir manyetik nesneye sürtünme ile. 3- Başka bir manyetik nesnenin çok yakınına fiziksel olarak yaklaşması sonucu manyetik etkisinden etkilenmesi yolu ile.

Manyetik özellik kazanan her hangi bir nesne, bu etkiyi uzun yıllar boyunca üzerinde taşır. Fakat bu etki zamanla yavaş yavaş azalmaktadır. ( bilinenin aksine) yani nesne ne kadar günümüz zamanına yakın gömüldü ise tespit edilmesi o kadar kolay olur.

power pulse gradiometer.jpg

ELEKTRONİK USTA

Moderatör
Moderatör
Gradyometre Manyetik Alan Tespiti ve Define Arayanların Tercih Sebebi

Define avcıları için, doğru ekipman seçimi arayışlarını kolaylaştırabilir ve sonuçları artırabilir. Bu noktada gradyometre manyetik alan tespiti, define avcılarının tercih ettiği bir araç olabilir. İşte neden:

1. Hassas Tespit Yeteneği: Gradyometre, manyetik alanın küçük değişikliklerini algılayabilen hassas bir cihazdır. Bu, define avcılarının yer altındaki metalik nesneleri belirleme sürecini kolaylaştırır. Hassas tespit, arkeolojik kalıntıların, gizli hazinelerin veya diğer değerli metal nesnelerin bulunmasını artırabilir.
  2. Çevresel Etkileri Azaltma: Gradyometre, manyetik alanı etkileyebilecek çevresel faktörleri azaltma yeteneğine sahiptir. Bu, elektromanyetik gürültü gibi dış etkenlerin tespit doğruluğunu etkilemesini engeller. Daha az çevresel etki, define avcılarının daha doğru sonuçlar elde etmelerini sağlar.
  3. Kullanım Kolaylığı: Gradyometre genellikle kullanımı kolay ve taşınabilir bir cihazdır. Define avcıları için, sahada pratiklik ve hareket kabiliyeti önemlidir. Taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı, arama sürecini daha verimli hale getirir ve kullanıcı dostu bir deneyim sunar.

Yüksek Kalite ve Güvenilirlik: RGB Elektronik ürünleri genellikle yüksek kalite standartlarına sahiptir ve güvenilir performans sunar. Define avcıları için, güvenilir ekipmanlar arama sürecini daha verimli hale getirir ve sonuçları artırır.
potasyum manyetometresi.jpg

BMW-45

Aktif Üye
Abim seni tanımıyorum hiç yüz yüze görüşmedik bile, cihazı kargoyla aldım senden, ama diye bilirim ki Türkiyede cihaz üreten ve dürüstce dostca cihazının arkasında olan, tek firmasınız. Sizden öncede çok cihazlar aldım kullandım deyerinden çok ucuza satdım, hatta paramı gönderdiyimden sonra cihazımı veremiyen firmada oldu, Assuva proton İzmit bayili Mehmet Akbaba yanında çalışan Şükrü Karaca adlı bir üç kağıtcı benim ne paramı verdi nede cihazımı gönderdi, Yani sözün kısası iyiki seni tanımışım cihazınız çok iyi sonuçlar verdi. Umarım bir gün İstanbula gelir seninle tanışırız, yada seni benim memleketime beklerim abim.

ELEKTRONİK USTA

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar selamlar, 3D görüntüleme programı power pulse yazılımından bahsetmek istiyorum. RGB Elektronik bünyesinde yaklaşık sekiz yıldır hatalarından arındırıldı, müşteri istek ve ergonomik kullanım için olgunlaştırıldı. Bu yazılım mesleğinde deneyimli, diğer farklı programlara aşina olan arkeoloji mühendislerinin görüş ve önerileri göz önüne alınarak iyileştirildi. İncelemek isteyen arkadaşlarımız linkten indirip inceleyebilirler.

windows program

android program

power pulse program.jpg

ELEKTRONİK USTA

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar selamlar power pulse gradyometre ile canlı çekim test videosu. Video çekmek ve ortam ayarlamak meşakkatli ve zor bir iş :). Yolumuz üzerinde karşımıza çıkan menfez üzerinde Canlı çekimde sesli uyarım konusunda size fikir verecek basit bir çekim oldu.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam video için çok teşekkür ederim. Allah nasip ederse pazartesi günü forumun Azeri gardasimizdan sonra ilk açılışını ben yapıp, sizden bu cihazı temin edicem. :)

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu arada şunu da mertçe söyliyeyim ki 6 metre derinde ki Daha önce açılmış bildiğim tünellerde test edip videosunu buraya Aticam. Ama olumlu olur tünelleri görür, ama olumsuz olur görmez buda benim sözüm olsun Allah için...