Pulse Cihaz Önerisi Lütfen

HİTİTLİ

Bilgili Üye

Bu değerli bilgiler için teşekkür ederim.
3d çok önemli değil, bizi golden gibi yolda bırakmasın yeter.
Kaya bloklu bir zeminde test etmeniz ve cihazın verdiği sonuçlarda gerçekten güzel.

Yok latife yaptım zaten akrabam demem :)
Cihaz ve kullanıcının koordinasyonu çok önemli, ayni fikirdeyiz.

Görünen o ki Deltayı kullanan arkadaşlar memnun.

Nasip olur ve cihazı alırsak
@deniz_efe abi ve sizlerin yardımıyla maceralara devam inşallah. :)
Cihazınız hayırlı olsun bu arada, umarım hayırlı ve bereketli bir yere girer sevinirsiniz.

Vakit ayırıp bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. ALLAH razı olsun.

Rica ederim.

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Adranalin pulse dedektör de teneke topoluyor demek ?? Kullanan arkadaştan adrenalin cihaz hakkında yorum alabilirmiyim mümkünse.yarın adranalin almak için yola çıkacaktım:) delta pulse 3s mi adranalin pulse mi üstadlar...bu iki cihazı kullanan arkadaşlar secimi mi hangisinde kullanmaliyim ,, ayrım konusunda hangisi iyi ,, Şimdiden Allah razı olsun
Adrenalin pulse digil vlf teneke topluyor.
Pulsesini görmedim.
Bizim eleemandaki vlf si.
Ekmegini yiyen cok ama onuda belirtelim.
Yüzeysel ve 30 cme kadar ekmek yediriyormus.
Fakat ayrımını begenmedim acıkcası.

D

deniz_efe

Misafir
Şimdi: karadağ bu cihazı yapan arkadaş, biliyorum,
seninde burda gördüğün gibi boşluk buluyor demiyor. Arazi'de mineral ayarı yaptıktan sonra, eğer makina topraktaki mineral oranı değişirse bunu boşluk olarak algıladığını söylüyor. şmdi bu ne demek: araziye çıktın makinayı ayarladın minerale göre. Başladın gezmeye sonra makina boşluk sinyali verdi, kazdın karşına bir kaya veya kütük çıktı. çünkü topraktaki mineral oranı değişti.
(zaten farmet'forumda uzun uzun anlatmış bunları,hatta patentini bile aldım demiş, ama tüm ısrarlara rağmen göstermemiş)
bunları cihazı kötülemek için söylemiyorum
Sayın KILIÇ;
Ben de elektrik/elektronikçiyim.
Elektrikte bakım/onarım, elektronikte de otomatik kumanda ve otomasyoncuyum.
Hüseyin bey de bildiğim kadarıyla elektronik mühendisi.
Elektronik devreler ve yazılım konusunda inanın eline su bile dökemem.
Çünkü o bu işlerin uzmanı.
Ama fabrikada mesela bir otomatik pres hattında bir arıza olsa,
benim bu problemi çözüp arızayı gidermem max. yarım saatimi alır.
Bu iş ona kalsa belki saatlerce uğraşır.
Yani bir işte uzman olmak başka bir şey...
Osiloskopta; metallerden başlığa gelen sinyallerin eğri grafiğinde,
hangi noktasından ne kadar süreyle ne kadar örnekler alınacağını
bunlarında ne ile nasıl kıyaslanacağını ben bilmem, o bilir.
Şimdi cihazla boşluk tespiti konusunda bi dünya emek vermiş,
kafa patlatmış ve finalde de patent almış, tebrik etmek lazım.
Bunun detayını istemek ya da sorgulamak etik olur mu ?
Adam azmetmiş çalışmış ve başarmış.
Ha eksikleri var mı,vardır elbette ,mükemmel diye bir şey var mı ki ?
inanmazsın ayrı konu
iddalaşırsın ayrı konu.
o zaman da aksini ispat etmek için test etmen lazım.
Bu durumda gider bir çayını içersin, sohbetini edersin kafan net olur.

Ordinaryüs

Member
Tam olarak tecrübe kazanınca sinyal aldığınız yerde;
ne tür metal olduğunu,
ne kadar kütleye sahip olduğunu,
değerli mi, değersiz mi olduğunu,
yaklaşık ne kadar derinlikte olduğunu,
rahatlıkla yorumlayabilirsiniz.
Eyvallah abi sağolasın.

Dedektorde derinlik tespitini yaklasIk olarak ekrandaki barlardan anlayabilirsiniz,o da tecrube istiyor.Objenin buyuklugude bir etken.
Daha ayrIntIlI bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

Yani deniz_efe

abinin dediği gibi. Eyvallah teşekkür ederim.

KILIÇ

Yeni Üye
Sayın deniz_efe
Bak benim demek istediğim farklı bir şey, şöyle anlatayım o zaman.
delta pulse 3s'in bu özelliği ayrıntılı ve bizim gibi siyah cahil insanların anlayacağı gibi anlatılması gerektiğidir.
bu yapılmadığı zaman. Bağzı uyanıklar dp3s'i GPR radar diye boşluk, mahsen, yapı. hepsini bulursunuz diye anlatıyorlar ve bunu direk cihazı üreten kişiyi referans göstererek yapıyorlar. doğal olarak yüksek fiyatlara satıyorlar. tabi bu durum firmaya, markaya çok ciddi zarar veriyor.

Ordinaryüs

Member
:D sen yazdığın dedektörlerle define bulamadıysan bu işi bırak :D okm rover c2 ve Golden king dpr kuyllanmış define bulamamış kusura bakmada gülmek zorundayım şimdi bunların üstü varda onumu arıyon?
Ben cihaz piyasasından anlamam, zaten anlamadığım kulvarda da yorum yapmam. Tecrübe eder kullanırım o zaman yorum yaparım.

Yazını okuyunca tekrar çektiğim sıkıntılar geldi aklıma, acaba bende mi bir sorun var dedim, keşke bende bir sorun olsa da bu cihazlarda olmasa.

Cihazların beni çok kolay yerde boş çevirmesinden ötürü, cihazdan şüphelendim :
Boşaltılmış olan Tek parça kaya mezarının, Üzerine çıkıp okm rover c2 ile yaptığım taramadan sonra elde ettiğim görüntüleri inceledim. Belki anlarsın kullandıysan cihazı, hani sarı renk kaya diyor ya...Sert zemin diyor. İçini göremiyor ne hikmetse kaya mezarın. Ayni yerde açılmamış mezarların içini göstermiyor ne yazık ki.
Aldığın görüntüyü ertesi gün alamıyorsun.
Arazide bir tarama yapıyorsun 7mt derinlikte tünel var diyor, kazıkları 5mt ileri taşıyorsun tünel dediğin yer kaybolmuş....

Geldik golden king dpr ye, o yok'mu oo 80cm de boşluk içinde değerli var diyor. 1.50 indik. Nemi çıktı? Karga kemiği. vb.

Sen gülme diye bu detaylara girdim, hani biz amatörüz ya..
:23:
Yoksa ne bu cihazları üretenlerle ilgili bir problemim var,
nede bu cihazlara bir kinim.

Bu cihazlarla birşeyler çıkartan tevakkup olarak birşeyler bulmuştur. Ötesi yok.
Sende bu cihazlar varsa ben seni bir yere götüreyim, 1. saatde hedefe ulaşalım. Sen ganimeti al git, bende bu işi bırakayım! :23:

:D bunların üstü varda onumu arıyon:)
Yok ben daha iyisi veya daha pahalısına bakmıyorum,amelelik yaptırmasın.Emeklerimizi çalmasın.
Delta pulse 3s kullanan değerli insanların fikirlerini almak istiyorum. Ayrıca bir iki alternatif varsa onlarıda öğrenelim.

Minelab Gpx 5000 al aslında diğerleriyle aynı ama madem para çok al sana kaliteli marka sakın ola şu lorenzmidir nedir ona girme ona iyi diyen 2 kişi duydum başkada yok :)
Fiyatı uygun olsun demiştim, ama yinede sağol. Vakit ayırdığın için sağol :23:

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Golden king i bizim yeni yetmeler şekli şimalı iyi diye 4 4lük diyip bi evin tabanı icin kullandılar.
Benim eski cubuklarıda aldılar.
Cubuklar golden kingten daha iyi iş yaptı 2 yerde .)))
Küp dolusu altın gösterdi benim cubuklarda aynı noktada cekim verdi.
3 mt kazıldı kocaman bir mineral kaya cıktı .))))
30 tllik cubugun yaptıgı işi yapan golden kingi selamlıyorum.

Ordinaryüs

Member
Golden king i bizim yeni yetmeler şekli şimalı iyi diye 4 4lük diyip bi evin tabanı icin kullandılar.
Benim eski cubuklarıda aldılar.
Cubuklar golden kingten daha iyi iş yaptı 2 yerde .)))
Küp dolusu altın gösterdi benim cubuklarda aynı noktada cekim verdi.
3 mt kazıldı kocaman bir mineral kaya cıktı .))))

Vallahi bende çubukları yazacaktım, pirinçler ondan iyi çalışıyor :)

Beğenmekten Vazgeç
Ordinaryüs (Şimdi) Bunu 2.Kere beğendi :)

karatoprak

Yeni Üye
Metal dedektörü ve boşluk tespiti. Dünya da eşi benzeri yoktur. Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı.

karatoprak

Yeni Üye
Yahu Bir Metal Dedektörü (Lorenz dahil) Nasıl Boşluk Bulur Bana bunun mantığını birisi açıklasın lütfen.
yani başlıktan gönderilen sinyal metale çarpıp geri döndüğünde, ancak cihazımız bunu algılayabiliyorken
boşluğu nereden görecek. yani sistemin gpr radar gibi bir şey olması gerek görmesi için.

Metal dedektörü ve boşluk bulma. Dünyada eşi benzeri olmayan bir teknelojik gelişme yine ülkemizde bulundu. Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı.

Kara lefter

Yeni Üye
tüm pulse dedektörlerde aynı sıkıntı var emin olun hepsi aynı ama tek tekçiler pulselere göre daha stabil çalışır adamı fıtık etmez. bakıyorum bu gün goldene takanlar yarın lorenze takıyor ertesi gün okm derken tüm derinciler bu dalgadan nasibini alıyor. en çok yerden yere vurulan dedektörün başını lorenz çekiyor onun lafını hiç etmemek lazım,,,, golden king konuları çok garip en çok satan dedektör satış ortalamasına göre en az eleştirilen dedektör bence alınabilir kullanmasını bilende iş çıkarıyor,,, minelablar ne kadar satar bilmem üzerine çok gitmiyolar tercihim bu yüzden minelabtır,,, okm leri pek kafam sarmaz ne kullandım nede kullanan birine şahit oldum bence en iyi cihaz tek tekçilerdir 3, 5 tane tek para buldunmu kendi parasını çıkarıyo siz ne istiyonuz deveyi amuduylamı götüreceniz vereceğiniz 10 milyar para ne kadar dehliz küp varsa çıkaracanız yapmayın yav :)

Kara lefter

Yeni Üye
Yok ben daha iyisi veya daha pahalısına bakmıyorum,amelelik yaptırmasın.Emeklerimizi çalmasın. Delta pulse 3s kullanan değerli insanların fikirlerini almak istiyorum. Ayrıca bir iki alternatif varsa onlarıda öğrenelim.
yukarııda yazdım en iyi dedektör valf dedektördür başın çok ağrımaz verdiğin para miktarı önemsizdir buna karşılık 3, 5 tane tek para buldunmu ohh hem cihazın parası çıktı hemde defineci olduğunu fark edersin :)