Pulse dedektör önerisi

D

deniz_efe

Misafir
Eyvallah ustam cok tesekkur ederim. Yuzde 90 ihtimalle nanoyu alcam gibi gorunuyor. Sonucu burdan bildirrim zaten kullanim asamasindada biraz badinizi agrita bilirim :)
Hayırlısı bakalım hocam,
başlangıç için gradyometreye ihtiyacın olmaz diye düşünüyorum.
Ben de almadım gradyometresini henüz,sahadaki çıkardığı işleri takip ediyorum sitesinden.
Başarılı işler çıkarırsa bu yaz listeye dahil etmeyi planlıyorum.
Kullanımı inan ki zor değil, o sebepten pek de başımın ağrıyacağını sanmıyorum.
Ama takıldığın yerde ben buradayım.
Ne de olsa sahada cihazı ilk olarak deneme şerefi bana ait.
:230:

errttann

Yeni Üye
Vallaha hocam bu cihazlardan almaya karar verdiyseniz ya da meyilliyseniz;
3S te yaşayabileceğiniz zorluğu Nano da da yaşarsınız, fark yok bence.
3S kendi orijinal başlıkları ile boşluk tespiti yapabiliyor.
Nano'da bu özellik yok.
Kendi başlıklarının haricinde extra, gradyometre almanız gerekiyor.
Gradyometrenin sensörünün üzerine Nano'yu soketle takıyorsunuz.
Üstte de dediğim gibi 3S veya Nano farketmez;
küçük başlıkla yüzeysel arama büyük başlıkla da derin arama yaparsınız.
Hayırlısı bakalım hocam,
başlangıç için gradyometreye ihtiyacın olmaz diye düşünüyorum.
Ben de almadım gradyometresini henüz,sahadaki çıkardığı işleri takip ediyorum sitesinden.
Başarılı işler çıkarırsa bu yaz listeye dahil etmeyi planlıyorum.
Kullanımı inan ki zor değil, o sebepten pek de başımın ağrıyacağını sanmıyorum.
Ama takıldığın yerde ben buradayım.
Ne de olsa sahada cihazı ilk olarak deneme şerefi bana ait.
:230:
Eyvallah cok tesekkur ederim.

zazoza

Yeni Üye
nette gezerken burasi gozume takildi bende yorum yapayim dedim .
pulse cihazsa kesinlikle z1 baska yok otesi yok neden derseniz yillarca delta pulse ve turevlerini kullandim 2.3 . 3s gibi demirden baska bisi bulamadim ayni yerlerde lorenz z1 harikalar yattiyor herkese tavsiyem. birde minelab gpx serileri 4500 5000 tek parada ve 1.5m reye kadar olan mesafelerde uzerine tanimam .arazi nekadar mineralli olursa olsun nekadar tuglali olursa olsun varsa kacirmaz.
delta pulsede parasina gore iy bir cihazdir ama o araziden lorenz minelab gecti ise naldan baska bisi toplamazsiniz .bird size tavsiyem deltada bobini yere koyup tunig yapin sonra arabaniza tutun nekadar mesafeden alacak

HİTİTLİ

Bilgili Üye
pulse cihazsa kesinlikle z1 baska yok otesi yok neden derseniz yillarca delta pulse ve turevlerini kullandim 2.3 . 3s gibi demirden baska bisi bulamadim ayni yerlerde lorenz z1 harikalar yattiyor herkese tavsiyem. birde minelab gpx serileri 4500 5000 tek parada ve 1.5m reye kadar olan mesafelerde uzerine tanimam .arazi nekadar mineralli olursa olsun nekadar tuglali olursa olsun varsa kacirmaz.
delta pulsede parasina gore iy bir cihazdir ama o araziden lorenz minelab gecti ise naldan baska bisi toplamazsiniz .bird size tavsiyem deltada bobini yere koyup tunig yapin sonra arabaniza tutun nekadar mesafeden alacak

Çok iddialı konusuyorsunuz.
Tam zıttını iddia eden tanıdıklarımızda oladu.
Lorenzin minerali sevdigi ve derinde ayrımda tırtladıgını herkes bilir.
Delta ile demir topluyorsanız cihazı hiç kullanamıyorsunuz demektir.

Delta ile minelabı alt etmişligim var hemde pırl pırıl pur kayalı toprakta.

Piyasada demir ve celigi en iyi eleyebilen cihaz deltadır.
Minelapla kola tenekesi ve paslı demire altın diye hucüm ettigimiz zamanlarda oldu.
Üstelik cihazı kullanan sahısta işin kurdu cihazın kurdu bi arkadastı.

Birgün unutmazsam 30 kgluk ceşitli celik ve demiri biraraya yıgıp delta ile üzerinden geceyim video cekeyim bi izleyin bakalım.
Keşke denk gelsede minelap ve lorenzlede o yıgının üzerinden gecsek aynı videoda.

zazoza

Yeni Üye
sayin hititli elbette deneye biliriz test edebiliriz gelirim sivasa sorun yok ve hatta derinlikte ve ayrimda elindeki dedektor z1 den iyse canli canli gozunun onunde kirarim z1 rimi . ayni seyi sende idda ediyorsan hemen geleyim

zazoza

Yeni Üye
ayrica demiri bosverin bronz ve gumusun ustunden bir gecin deltayla ne diyecek size DEMIR diyecektir simdi lorenz minelabmi tirladi elinizdeki deltami .herkese deltayi ove bilirsiniz ama bana degil herzaman soylemisimdir delta parasina gore guzel cihazdir

D

deniz_efe

Misafir
Hoşgeldiniz.
Konu başlığı Pulse Dedektör önerisi olması dolayısıyla z1 için yorum yapmış olmanız hoş bir durum.
Evet kendi kategorisinde kendisini ispatlamış kaliteli bir cihazdır.
Fakat fiyat performans olarak kendisinden kat kat daha makul fiyatlı olan Delta Pulseler ile kıyaslamanız
adil bir yöntem olmamış.
Ayrıca bir VLF olan Minelab serilerini bu kategoride anlatmanız da teknik olarak doğru değil.
Son olarak o dediğiniz yöntemin birebir aynısını yaptım,
ve küçük başlığı (38 cm.) Wolkwagen Transportera yaklaştırdığımda
abartısız 1 metre 30 santimetreden tıkırdadığını ve ekranda net sinyal verdiğini gördüm.
Nano da bir Pulse ve onda bu yöntemi denemedim,
fırsat bulursam deneyip sonucu bu konu altında paylaşırım.

zazoza

Yeni Üye
eyvallah deniz efe dedigim gibi delta parasina gore guzel cihazdir ve alinir kullanilir nihayetinde bende uzun bir sure kullandim .benimkisi sade tavsiyedir deltayi minelabi lorenzi kullanmis biri olarak

D

deniz_efe

Misafir
eyvallah deniz deniz efe dedigim gibi delta parasina gore guzel cihazdir ve alinir kullanilir nihayetinde bende uzun bir sure kullandim .benimkisi sade tavsiyedir deltayi minelabi lorenzi kullanmis biri olarak
4 mesaj yazıp kaçmak yok ama
sonra peşinden yapılacak dedikodulara üzülerek bakarım.
Hazır bir Lorenz/Minelab kullanıcısı yakalamışken ...

zazoza

Yeni Üye
her daim ya buralarda yada daglardayiz deniz efe tabiki dogrular konusulacaksa

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Bende Türk cihazlara asla güvenmem fakat Delta Pulse hakikaten cok başka bir olay.
Makronun jeosonor cihazını gördüm.
Belki inanmazsınız pur kaynayan mineral dolu koca tarlada cubukla tespit ettigim yeri gösterim mineral var dedim.Bu türk yapımı cihazla baktılar aynı derinlikte küp dolusu mal var dediler.KAzıldı ve blok taş cıktı full mineral .)))

Ha vlf cihazlardan noktanın veloxu guzel ama pulse cihazlardan jeosonor tarzı cihazlar mineral dostu ben güvenmiyorum.

Bugünde biryere gittim yine jeosonorla bakılmıs yüzde 90 filan altın demişler.Bomboş emaresiz bi arazi.Baktım bronz vs sikke donuktusu var.Bir yerde de demir dedik yanılmadık.

Delta da ise bizzat deneyimlerim oldugu icin tavsiye ediyorum.
Bircok cihazi kapattırdım yanımda.
Ayrım stabilite harika.
Benim rekorum ve deltanında rekoru sanırım 1.5 mt derinde azap şişi denilen parca benzeri birşey ermişti cogu kısmı.
1.5 mtden yakaladım 60 lık başlıkla.
Çelik nal civisini 40 cmden aldım mesela 38 lik başlıkla.
Cok ufak bir parcaydı ve pulse cihaz bu.
Hocam jeosonar mı yanılttı sizi? yani jeosonarın yanıldığı yerde delta yanılmadı diyorsunuz.bunu sormamın nedeni daha önce bizde jeosonar kullandık.sizin yaşadığınıza benzer şeyler yaşadık.pur topraktaki minerali değerli gösterdi yanılttı bizi.jeosonara mineral dostu denmesinin sebebi bu yüzden galiba :D

D

deniz_efe

Misafir
her daim ya buralarda yada daglardayiz deniz efe tabiki dogrular konusulacaksa
Bu foruma doğrularla, bilimsel verilerle,
kanıtlanabilir gerçeklerle gelen her kim olursa olsun yanında beni bulur.
Farklı amaçlarla ve gerçeğe dayanmayan kuyruklu yalanlarla gelen her bir yorumcuya da
önce bir hoş geldin deriz sonra da arkasına teneke bağlayıp göndeririz.
...
Minelab kullanımından muzdarip arkadaşlarımızın konularına bir destek sunarsan memnun olurum
Mesela mhmt0614 , sevaba girersin.