Resmi kazı

hamidiye

Yeni Üye
Kendi tapulu arazinde bağında bahçende evinde resmi kazı sonucu çıkan eski altın vs sikkelere devlet ödeme yapıyor mu yoksa eski sikle diyip lahitte vs oldugu gibi el mi koyuyor kanunda yüzde 50 diyor ama

timur964

konularim
ödeme yaparda çıkan miktar çıkan sikkenin kanunda yazan tariler arasında olması şartı ilekuçuk bir sutun parçası çıksa kazıda arazin sit alanı ilan edilir% 40 dır arazi sahibi de %10 yani toplam %50 oluyor olmasınada vsvs sıkıntılı iş millet niyekaçak açıyor sanıyorsun

Son düzenleme:

acemigenc

Yeni Üye
Kaçak kazı tabiki yanlış ama devlet milleti zorluyo

karakartal88

Aktif Üye
Kültür tabiat kurulu uluslararası KÜLTÜREL ANLASMAGA BAĞLIDIR.BULUNAN EMARENİN UZERİNDE SON OSMANLİ PADİSAHLARİNDAN 3 UNE AİT SİMGE MÜHÜR VARSA %40 İNİ KESİNTİLERLE YAKLAŞIK 32 YE DUSER O HAZİNEYİDE HURDA FİYATİNA ALİR parasını da CEKLE ODERLER UZUN Bİ ZAMAN İCİNDE..... NAPSİN VATANDAŞ .??

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
son 5 yilda 168 izinli resmi kazida.kurum aciklamasinda.hicbirsey bulunamamistir diyiii..ben demiim.resmi makam diyyii...sen genede bi sansini dene....empati yapmayi unutma

Resmi kazı herzaman daha iyi... Riskleri de var çokkkk...bulunan altına değer veriliyor %40....diğer aklına gelebilecek obje ve nesnelere ödeme çıkmıyor.. Keşke bu konularda devlet biraz vatandaşın yanında olsa... Çoğu zaman araziler de resmi kazı esnasında sit alanı damgasını vuruyor o ayrı bir dert... Dünya malı dünyada kalır... Acele etme herşeyi bir zamanı var iyi araştır

avcıkartal1

Aktif Üye
izinli de daha para alan duymadım. bulduğunuzu da gidip müzeye vermek hangi akla hizmet onu da anlamadım. siz dürüst bir şekilde götürür müzeye verirsiniz. müzede size değeri ölçülüp yüzde bilmem ne vericez der. Sonuç pişmanlık olur. müzedekiler de gider satar yer. olay bu kadar :) Kanunların değişmesi lazım..