Rica etsem herkes gördüğünü yazabilir mi ?

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Selamun Aleykum üstadlarım. Burası mezopotamya bölgesi eski ermeni yerleşkesi. Geçen sene ermeni yaşlı bir kadın bu köye gelmiş ve bu kayalıklarda üç teneke malzeme olduğunu lakin bunu bulmanın herkesin haddi olmadığını söylemiş. Bu yüzden buranın resmini çekmiştim. Siz değerli üstadlarımı takip ettikten sonra gerçekten nelere dikkat etmem gerektiğini öğrendim. Lakin hala çok eksiğim var işaretleri az çok görebiliyorum ama ne işe yaradıklarını hala çözmüş değilim. Bunun nihayetinde eski resim dosyasını açıp inceledim ve çektikllerim içinde bu kayalıklarda bir kaç şey görebiliyorum ama bunu sizlerin de görüşlerine sunmak istedim. Lütfen ustalarım görebildiklerinizi yani bir dahaki gidişimde nerelere bakmamı nelere dikkat etmemi tavsiye edersiniz bilmek isterim.
Bakmakla görmek arasında fark var. Herkes yorum yapabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 129537

Ekli dosyayı görüntüle 129538

Ekli dosyayı görüntüle 129539

toyalp

Süper Moderatör
Eyvallah ustam

sepetkaya

Editör
timur ustama katilmakla beraber kesve gittiginde bircok emareyle karsilasabilecegin kanisindayim.. yerin musait tedbirli gitmeni hatirlatirim.. umarim bol bol foto ceker aydinlatirsin bizleri.. Ermeni kadinin soyledigi 3 teneke malzemeden dahasi farkli gomulerde olabilir.. allah yardimcin olsun.rast gele.

mayhem

Co Admin
Co Admin
toyalp hakkında hayırlısı neyse o olsun biraz fazla karaladım timur arkadaşın işaretlediği yer ve en sol taraftaki yuvarlak içine aldığım kare yer güzel Ekli dosyayı görüntüle 129541​

toyalp

Süper Moderatör
Eyvallah mayhem ustam köyde amcamın oğlu oturmakta işaretlediğiniz bütün yerlerin resimlerini en kısa zamanda isteyeceğim inşallah sizlerinde yardımı ile bir neticeye ulaşırız Allah'ın izni ile.

timur964

konularim
@toyalpAcayip bir şey yakaladım geliyor birazdan .akrabana tembihle gözünün gördüğü her yeri resimlein

timur964

konularim
bir şey aramana gerek yok yeri ver gitsin :) sana yeter .bunun işi uzun:20:kahkaha

toyalp

Süper Moderatör
@timur964 ustam la havle vela bula bula onu mu buldun :) vazgeçtim üstadlar 50 ton malzeme de olsa yanaşmam. ona hiç dikkat etmedim yahu :)

toyalp

Süper Moderatör
Eyvallah Allah razı olsun üstadım. :)