Rulmanlı pirinç çubuk yapımı

odin

Editör
BulursamKader25 ustam birisinin nakitine bakma sansimiz varmi. Hani alip verecegim yok ama Ne zaman gorussek param yok diyip deli ediyor beni :D

odin

Editör
Bakmaya gerek yok.
Kesin parasi var. :)))
Biliyorum oldugunu ama onlara gore yok :D hani calismazlar tek maas girer vs ona inanirimda oyle degil durumlari. Hal boyle olunca geriyorlar beni, bir gun sozumu esirgemeyecegim de dur bakalim ne kadar sabir edecegim. :D

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Biliyorum oldugunu ama onlara gore yok :D hani calismazlar tek maas girer vs ona inanirimda oyle degil durumlari. Hal boyle olunca geriyorlar beni, bir gun sozumu esirgemeyecegim de dur bakalim ne kadar sabir edecegim. :D
İnkar ederse; yok derse benden bahset :))
Bak simdi telefon ederim, kurusu kurusuna soyler yarim saatte de :)))
Soyelyecegi rakam mevcudunun yarisidir. :))

Libharel

Yeni Üye
Selamun aleyküm ustalarım..hazırlamış olduğum çubukla bir oda mezar daha keşfettim hayırlısıyla..3,5-4 metre derinlik,kemik ve diş testi pozitif,5 e 4 genişlik,biraz da değerli alındı..tek çeşit değerli var..mineral testi negatif..yağmurlar düşmeye başladığı zaman bizim işlerde başlar inşallah.Allah'ın bereketi üzerimize olsun..

definecik

Member
Kiymetli ustam,
Tesbih isi genelde hocalarda var.
Lakin calisma prensibi ayni.
İsin ucu yine RADYESTEZİ ye dayaniyor.
Once soruyu soruyor:
Misal: Filancanin tarlasinda-bahcesinde veya su arazide define var mi? Varsa ileri yoksa geri veya varsa saga yoksa sola..Sonra tespihi goz hizasina kaldirip tehpihe yöneliyor. Tespih kisa bir zaman sonra hareket ediyor. Harekrt ettigi yone gorede sonucu soyluyor. Olayin ozeti bi.

Gecerli bir yontem midir???
Evet gecerlidir.
Lakin kisiden kisiye degisir.
Herkes ayni tepkiyi alamaz.

Ayni isi bende sakule yakin bir mantik ve malzeme ile bende yaparim ara sira. :)))

Misal sana ait yani adina acilmis banka hesaplarunda kac liran var, kac dolarin var, kac gr. Altinin var hesabinda 15-20 dakika da hepsini soyleyebilirim. :))))

Bir yere gittim. Sevdigim bir kardesimi kiramadum.
Cubuklarla baktum, isaretlere baktim. Dedum bu isaretler dogal burada da birsey yok. Tarla sahibi hic hosnut olmadi soylediklerimden . Bakisi jest ve mimikleri degisti. Canim sıkıldı. Dedum ki:
Kardesim burada keske birseyler olsaydi amma yok. Sanmaki ben yok deyip 3 gun sonra gelip senin burada oldugunu dusundugun seyleri alip gidecegim.
Ben bu kardesimizi kiramayip geldim. Sen cagirsan zaten gelmezdim. Sen benim soylediklerime inan dedim. Abi ben buranin dolu olduguna inaniyorum, senden once 2 cubukcu daha geldi onlarda aynisini soyledi dedi. Bende, o zaman neden bulamadiniz diye sordum. Girisi bulamiyoruz, girisi bulsak mali da bulacagiz dedi. Dedim kardasim sana umut verip gitmisler yanlis yapmislar. Biraz bekle baska bir yontemle de teyit edeyim kalbin mutmain olsun dedim. Dedigum yontemle sorguladum, burada birsey yok dedim. Alayci bir sekilde tebessum etti. Benim de salter atti. Bak kardasim sen bu usule gulup dalga geciyon amma ben senun bankada kac liran var kurusu kurusuna soylerim. Amma vaktim yok, 500 tl. Fark ile soyleyecegim dedim. Sorgulamaya basladum. Dedum 4000-4500 arasinda paran var dedim. Dedi yanlis. Benim 6000 lira param var. Attin amma tutmadi dedi. Dedim yanlus olmaz sen iyi dusun en son kac lira cektin, cektiginde kac liran vardi? Biraz dusundu dedi haklisin enson 1500 lira cekip marangoza vermistim.

İnandi mi inanmadi mi bilmem, amma sasirdigi kesin. :)))

Evde kaybolan esyayi,
Arkadasimin annesinin gozlugunu ve telefonunu,
Bacanagimin oglunun cuzdanini memlekette degil istanbulda kaldigi otelde unuttugunu tespitte basarili oldum da Kurban Bayraminda kaybettigim gumus yuzugumu hala bulamadum. :)))

Slm kıymetli ustam kolay gelsin,

Dedemin dedesinin bana bıraktıgı ama yerini bir türlü hatırlayamadıgımız bir teneke altının yerini bana buluver, senin gümüş yüzükten yapımış kolleksiyon bulurum ben sana :))))))

definecik

Member
Ayrıca işin şakası konu nereden nereye gelmiş. Fakat Yeni başlayan ve cubuk yapmak isteyenlere cok güzel bir bilgi olmuş @Libharelustam eline saglık. Cok merak ediyordum Prinç boru kac mm olacak rulmanlar kac mm olacak, olcüleri bilipte gidip ona göre sorsam diye. Ama hiçbir yerde bulamamıştım. Kıymetli bir paylaşım olmuş. Sizin konunuzu okuyup kendine cubuk yapan arkadaşların, Bulursamkader25 ustanın "cubukla-bosluk-bulmak-ve-cubukla-degerli-maden-tespiti-yapmak" konusundaki cubuk bilgilerini de okursalar cok güzel olur.​

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Slm kıymetli ustam kolay gelsin,

Dedemin dedesinin bana bıraktıgı ama yerini bir türlü hatırlayamadıgımız bir teneke altının yerini bana buluver, senin gümüş yüzükten yapımış kolleksiyon bulurum ben sana :))))))
Yerini bulmam için bana kuşkulandığın yerlerin fotografını atman lazım.
Lakin önce büyük baban senin için böyle bir şey yapmış mı? Onu öğrenelim. Bunu öğrenmek için de resime gerek yok. Hallederiz bir ara inşallah.
Bırakmadıysa resme de gerek kalmayacak. :))

Libharel

Yeni Üye
definecik Allah razı olsun ustam..Bulduklarının bereketi bol olur inşallah.yeni bir tane daha yapıyorum krom nikelden..Allah nasip ederse bunu da bu başlık altında nasıl yapıldığını ve nasıl tedarik ettiğimi detaylı bir şekilde paylaşırım..