Rulmanlı pirinç çubuk yapımı

Storm

Editör
Kardaşım,
Allahu Teala Adem AS. a kendi RUHUNDAN ruh ÜFLEMİŞTİR.
Bu "ruh ile ruhun üflenmesinin mahiyetinden insan bilgisizdir, teferruat verilmemiştir.
Rabbimizde Kuranı Kerim de Efendimize hitaben:
"Sana ruh hakkında soru sorarlar. De ki: "Ruhun ne olduğunu ancak rabbim bilir, size ise pek az bilgi verilmiştir." buyuruyor.

Benim görüşüm, sizdeki bu hal RUH ile alakalıdır.
Hedefe ulaşamamanız da kesinlikle RIZIKLA, rızkınızla alakalıdır.
20 senedir dolaşırım. Hiç zengin olmakla alakalı bir niyet bende oluşmadı.
Büyük hazinelere ulaşmak istiyor muyum? Evet istiyorum.
Amma henüz nasip olmadı. Olur mu? Rabbim nasib ederse olur ancak.
Hani demişler ya: " Siz neyi bilirsiniz? " Adam demiş: " Haddimi bilirim "
Kısaca, her müslüman RIZIK nedir? Meselesinin cevabını bilirse rahat eder.
Ben 50 yaşındayım.
Şu an 50 trilyonum olsa, ne yapmam gerekir?
1 saat arayla 2 kez kahvaltı bile yaptıramaz bu para bana.
Şeker hastası olana, 1 kilo baklava yedirtemez bu para.
Evi değitirirsin.
Arabanı değiştirirsin.
Hanımı değiştireyim desen, Allah cc razı olmaz.
Ne işime yarayacak bu para?
Dünyayı gezmeye çıksan, 1 sene sonra dünyada biter.
Evden çıkmayı canın istemez.
Çalışmam evde yatar dururum desem, vakit nasıl geçecek?
Kaç sabah saat 11.00 e kadar uyuyabilirim?
Misalleri çoğaltmak mümkün amma bu kadarı yeterlidir.

Hedefe ulaşamadım diye üzülme.
Niyetini Allah'ın cc rızasına tevdi eyle.
Dinimizde genel kaide şu şekildedir, bildiğin gibi:
Müslüman iyi niyetinden dahi amel defterine sevap yazılır.
Dese ki: " Yarabbi, bana mal mülk nasip edersen köyüme bir okul, bir cami, bir çeşme, bir sağlık ocağı yapacağım.
Fakir gençleri evereceğim, okuyamayanları okutacağım vs.vs. Bunları yapamamış olsa bile salih ve sahih
niyetinden dolayı, amel defterinde bu sevaplarını görecektir.

Rabbim hakkımızda hep hayırlısını İHSAN buyursun, amin.
Rabbim gönlümüzdekini ihsan etmesin, zira gönlümüzdekinin hayırlı mı şerli mi olacağını biz bilemeyiz rabbimiz bilir.

Bu sebeplerden dolayı üzülme ve kafanı takma inşallah.

OLDUĞU KADAR
OLMADIĞI KADER

olduğunu bilmeye devam.
Hayırlı Cumalar.
Bemi bi kontrol edebilir msiin abi :/

Storm

Editör
Kleyvenin azizligine ugramisin.
Anlayamadim. :)
Abi geriye dönük bende şeylerden var mu şmı diye onu soracaktım. 2-3 kişi söylüyorda bu tür durumları bilir misin diyecektimde. Yalancılar mu onu öğrenecektim. Ben bendeki mevzuyu öğrenmek istiyorum o yüzden.

odin

Editör
Abi geriye dönük bende şeylerden var mu şmı diye onu soracaktım. 2-3 kişi söylüyorda bu tür durumları bilir misin diyecektimde. Yalancılar mu onu öğrenecektim. Ben bendeki mevzuyu öğrenmek istiyorum o yüzden.
vallahi ben anlamadim. geriye donuk gunahinmi var neyin var? bu 2 3 kisi kim? ne soylemisler biraz aciklayabilir misin?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sende, o sorduklarından yok.

Olabileceği RUH ile açıklamaya çalıştım.
Allah cc sana bizde olmayan ilave özellikler vermiş.
Bu özelliği kullan inşallah.
Hatta bu özelliğini geliştir.
Bu özellik sana verildi diye illa hedefe ulaşacaksın diye de bir garanti yok.
Bu durumu da RIZIK meselesi ile açıklamaya çalıştım.

Toraman

Member
Eyvallah @Barakuda ustam. @antidepresan ustam çubukla öncelikle değerli testinden önce boşluğa yönelirim..yerin altındaki yapının geometrik olarak şeklini bi toprağın üstüne çıkarırım..anlamlı bir şekil ise(kare,dikdörtgen yuvarlak vs vs) diğer adıma geçerim.o da kemik,diş daha sonra değerli tespiti..hepsini yaptıktan sonra pozitif sonuç alsam veya almasam dahi yine de mineral testi yaparım..minerali ayırt etmek için ne kullanıyorsun diye soracak olursan eğer mix bir karışımım var..veterinerden aldığım bir solüsyon(normalde yem katkı maddesi diye gecer ama firma ismi olmasın diye yazmıyorum) ile kedi kumunu sağ elimde biraz ıslarım..daha sonra ayrı bir poşette bulunan alüvyon toprak ile lav külünü de birkaç tutam olmak kaydıyla sağ elime ekler hafif yumuşatır ona göre inceleme yaparım.
sa ustam sormak istediğim bir kaç birşey var

şimdi bu kedi kumunu yani bentoniti bende kulanıyorum yanlız kafama takılan şu eğer biz elimize değerli tesbiti yaparken o madeni alıyorsak o madene çubukların tepkimesini görebiliyorsak,
ozaman bizim elimize sürdüğümüz karışımlar yinede minarele gitmiş olmuyormu?
veya daha farklı birşey daha sorayım biz tesbitleri yaptık oda malzeme dedikki minarelide eleyelim dediğiniz gibi sağ elimiz sürdük bakıyoruz burada cubukların nasıl bir tepki vermesi gerekiyor,daha önce oda malzeme seklını çıkardık minarel testinde eğer ki minarellıyse alan bunun çubuk ile tepkisi ne olur.