Rum olan birinin verdigi Mektup (Volcan Voyvoda) Hazinesi

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Arkadaslar, ben bu islerden pek anlamam.
1939 Yilinda istanbula giden bir tanidigim, eminönü vs cevrelerde simit satiyormus.
Yasim 12 - 13 diyordu, daha cocuk yastayim, Her Sabah Yanima bir Adam gelip Simit alip gidiyordu derken, bir Zaman sonra benim nereli oldugum sordu, bende Karadeniz Zonguldak dedim. 1 Hafta yanima gelmedi ve günlerden birgün karsimi cikti elime bir Kagit sikistirdi.
Baktim ve hicde tanimadigim bir yazi var, ben bunu okuyamiyorum dedim, bana, Oglum bu yazi Rumca dedi, yokmu tanidigin okusun dedi. Hayir Yok dedim, peki dedi, yandaki Kahveden Kalem defter aldi ve türkce birsey yazdi bana verdi. Bende Amca bu nedir dedim, Oku ve Bugün anlamasan ileride anlarsin dedi. Bu Kagidi hic Kaybette, senin nasibin yoksa, belki verecegin bir baskasinin nasibi vardir dedi ve gitti. O Günden Sonra O Ermeniyi Hic birdaha görmedim dedi. Bundan 8 Yil önce bu Kagidi Adam Bana verdi ve 1 Yil Sonra Rahmetli Oldu!

Arkadaslar, size soruyorum, Peki bu Mektupa yani Volcan Voyvoda hazinelerinin anlatildigi Mektuba itibar edilirmi???
Ben Zaman zarfinda, Mektup´daki yazilan bazi Satirlarin, Sitelerde Dolastigini gördüm. Hani tam metni olmasada, benzerlik vardi ve ordan bu Mektup´un Volcan Voyvoda hazinesi oldugunu anladim!

Umarim, icinizden Samimiyetime güvenerek, Dosthane bir sekilde cevap verirsiniz!!!

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Öncelikle merhaba
Bu tür konularda kimsenin ama hiç kimsenin samimiyetine GUVENME
Bütün dünya bahsettiginin peşinde
%85 si bahsi geçen wolcan hazinesinin karadeniz bölgesinde olduğuna hem fikir

Şimdi bu paylasimi nerde yaparsan yap
Özellikle eşkıya belgeleriyle uğraşanlar
Sana direkt ozel den ulaşmaya çalışacaktır

Sana bir nasihat yalan da olsa doğru ise şayet
Asli astarı olsun olmasın
O mektupta geçen HIC BIR AMA HİÇ BIR MEVKIYI KIMSEYLE PAYLASMA KIMSEYE SOYLEME ...

Yazılan yerleri bul kendin git keşfini yap
Zor is hemde çok zor ama bir ip ucu dahi bulsan ihya olursun sif bu sayede o kadar diyim sana

R00T

Profesyonel
Co Admin
Anlatımına bakmak lazım boş işmi yoksa doğru tarif mi?

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Kamhi Leonard
Arkadasim, öncelikle cevabin icin sagol var ol....
Bu Güzel bilgi ve temkinli davranmam icin verdigin tavsiyelerden ötürü ALLAH Razi Olsun!

Samimiyetimle yaziyorum, Gelen hicbir Özel Mesaja cevap vermeyecegim. Bilgileri Paylasmak ve konuyu aneliz etmek icin, burasi bize yeterde artar!
Varsa Nasibimizde, burda Kardesce Paylasalim. Hem bilgileri hemde yardimlasmayi...

Yazdigimin gercek olup olmadigina gelince?
Sizlere Serefim üzerine yemin ederim! Anlattigimda eksik var ama YALAN YOK!
Bahs ettigim sahis Zaten bizim Oralarda Meshurdur, ALTIN Aramakla alakali degil tabi.
Meslegi üstüne Meshurdur! Cocuk yasta istanbula gitmis ve orda simitlicik yapmis!

Mahlasi´da Simitcidir!

Adam yasaydi suanda 100 Yasina Yakindi zaten!
Elbette Rahmetli bana birkac Söz söyledi, yani Rum´un ona söyledigini, ben burda telafuz etmedim, belki uygun olmaz diye! iyiki etmemisim, senin bana böyle telkinlerinden sonra cokda dogru olmus!

HORA TEPESi Sizlerce birsey ifade ediyormu???

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Root

Anlatimina bakmak gerek demissin!
90 Yasindaki Adam Yalan Konustu ise, O Zaman BOS is Arkadasim, O Kesin....
Mektup´da YALAN DOLAN!

Lakin ben ALLAH ADINI ANARAK Yemin ediyorum, Adama Mektup Karsiliginda 1 Kurus Para vermedim.

Simitci bana aynen söyle dedi, ben Rumdan Mektubu neyle aldimsa, bende aynen sana veriyorum, Senin Bulacagindan azda olsa ümidim var! Senin imkanlarin var benim yok.

istanbuldan Köye geldigimde, yasimi basimi aldim ama birkac defa aramaya ciktim,ihtiyarlik Galip geldi ve bende O Gün bugündür hic gitmedim!

Bana Vermis oldugu Mektup Hattinden fazla yipranmis, sordum kendisine, Bu Mektup Rumun verdigimi yoksa sonradan senmi yazdin? Evet dedi, ben yazdim. Onun vermis oldugu Mektubu 40 YIL Üstümde tasidim, Naylona sarmistim ama zaman icinde baka baka yiprandi, bende tazeledim....

Arkadaslar, gercek yada Yalan, ben burda laf olsun torba dolsun Maksadiyla konu acmadim...
Ama Dogru Ama Yalan, Yardim edinde bu Konuyu burda derinlestirelim!
Bakarsiniz gercekten bir basari elde edeiz...

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaslar, ben bu islerden pek anlamam.
1939 Yilinda istanbula giden bir tanidigim, eminönü vs cevrelerde simit satiyormus.
Yasim 12 - 13 diyordu, daha cocuk yastayim, Her Sabah Yanima bir Adam gelip Simit alip gidiyordu derken, bir Zaman sonra benim nereli oldugum sordu, bende Karadeniz Zonguldak dedim. 1 Hafta yanima gelmedi ve günlerden birgün karsimi cikti elime bir Kagit sikistirdi.
Baktim ve hicde tanimadigim bir yazi var, ben bunu okuyamiyorum dedim, bana, Oglum bu yazi Rumca dedi, yokmu tanidigin okusun dedi. Hayir Yok dedim, peki dedi, yandaki Kahveden Kalem defter aldi ve türkce birsey yazdi bana verdi. Bende Amca bu nedir dedim, Oku ve Bugün anlamasan ileride anlarsin dedi. Bu Kagidi hic Kaybette, senin nasibin yoksa, belki verecegin bir baskasinin nasibi vardir dedi ve gitti. O Günden Sonra O Ermeniyi Hic birdaha görmedim dedi. Bundan 8 Yil önce bu Kagidi Adam Bana verdi ve 1 Yil Sonra Rahmetli Oldu!

Arkadaslar, size soruyorum, Peki bu Mektupa yani Volcan Voyvoda hazinelerinin anlatildigi Mektuba itibar edilirmi???
Ben Zaman zarfinda, Mektup´daki yazilan bazi Satirlarin, Sitelerde Dolastigini gördüm. Hani tam metni olmasada, benzerlik vardi ve ordan bu Mektup´un Volcan Voyvoda hazinesi oldugunu anladim!

Umarim, icinizden Samimiyetime güvenerek, Dosthane bir sekilde cevap verirsiniz!!!
Dogrulugunu merak ediyorsan, emin olmak icin yazilanlari yerinde gormen gerek ustam. icimden o kagidi veren yasliyada, size kagidi veren yasli adamada inanilmali diye geciyor.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yıl 39 diyorsun. Bu gün internette gezen Eşkiya belgeleri o gün belki daha detaylı şekilde bir kagıda koplanmış haliyle ve çok daha fazla önem arz eder halde geziyordu!

Bırak 39 ları 50 leri on yıl yirmi yıl önce bile bu böyleydi.

Kendi adıma konuşuyorum Eşkiya belgelerine dayanarak define arayan hayal peşinde koşar. Ülkenin her yeri her çografyasi her deresi her tepesi aynı bu belgelerde gecen isimler gibidir. Kimi Karadenizde bulur Bal kayayı ertesi gün biri Doguda aynı gün digeri iç anadoluda.

Demem o ki ben koştum yoruldum bu belgelerle 39 yer 40 mevki bin küsür define yeri cıkar karşına nerde olursan ol bir uyar yazılana. ister inan ister inanma yazana. Ama gidersen emin ol bir yer cıkar alırsın yada alamassın başka

Rum yer vermiş Ermeni şöyle demiş geçin bunları. Ben Ömrümü yabancılarla gecirdim. Sana Namus yada Can borçu yoksa bir şey vermezzzz. Vermişsede işine yaramazzz

Son düzenleme:

Metalicvoice

Operatör
Çalışmak da çalışmamak da senin elinde. Bu eşkiyanın gerçek haritasında olan yeri dahi bulsan sahte işaretler vs. İle çıkarmak tam yerini bulmak çok zordur. Onun yerine başka yerlerde çalışsan belki de daha verimli olur. O sebeple kararını ver başlayacaksan yalnız başla derim.

R00T

Profesyonel
Co Admin
@Root

Anlatimina bakmak gerek demissin!
90 Yasindaki Adam Yalan Konustu ise, O Zaman BOS is Arkadasim, O Kesin....
Mektup´da YALAN DOLAN!

Lakin ben ALLAH ADINI ANARAK Yemin ediyorum, Adama Mektup Karsiliginda 1 Kurus Para vermedim.

Simitci bana aynen söyle dedi, ben Rumdan Mektubu neyle aldimsa, bende aynen sana veriyorum, Senin Bulacagindan azda olsa ümidim var! Senin imkanlarin var benim yok.

istanbuldan Köye geldigimde, yasimi basimi aldim ama birkac defa aramaya ciktim,ihtiyarlik Galip geldi ve bende O Gün bugündür hic gitmedim!

Bana Vermis oldugu Mektup Hattinden fazla yipranmis, sordum kendisine, Bu Mektup Rumun verdigimi yoksa sonradan senmi yazdin? Evet dedi, ben yazdim. Onun vermis oldugu Mektubu 40 YIL Üstümde tasidim, Naylona sarmistim ama zaman icinde baka baka yiprandi, bende tazeledim....

Arkadaslar, gercek yada Yalan, ben burda laf olsun torba dolsun Maksadiyla konu acmadim...
Ama Dogru Ama Yalan, Yardim edinde bu Konuyu burda derinlestirelim!
Bakarsiniz gercekten bir basari elde edeiz...
Sevgili usta şunu demek istemiştim.O mektuptaki anlatıma bakmak gerek .İçindeki bilgiler Eşkiya volçan uzmanlarınca değerlendirilmeli hakikati mi anlatmış yoksa yalan mı? Elinde güzel belgelerde olanlar var sitede de belgeler var.Kıyaslama ve mütaala yapmak gerek .Sonuçta yazılanlar gerçek bilgi ise o zaman iş senin başına düşer çalışmak ve bulmak.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Maden-Mineral ustam konu güzel de mektupta bahsedilen yerleri biliyorsan oralara git orda çokça zaman geçir, öncelikle çubuk konusunu iyi öğren hakim ol, bu sitede çubukla ilgili ne ararsan bulursun, sonra araziye git bol bol resim çek fotoğraf makinan kaliteli olsun, çözünürlük 20 mp. üzeri olsun, bilgisayara koy resimleri incele, işaret ara, bu resimleri dere kavşakları, şelaleler (eşkiyalaraın en çok mal koyduğu yer şelalelerdir), akarsu vadilerinde yamaçlar, akarsuların özellikle kıvrım yaptığı veya daraldığı yerlerde dere yamaçları, bellitepe başları yamaçları, eski değirmen yerleri, kilise varsa ve mezarlıklar eskilerinden araştır bul, inşallah nasibinde varsa alırsın birşeyler, Karadeniz güzeldir,
özellikle mektupta bahsedilen yerleri biliyorsan oraalara git ve çektiğin resimleri burda paylaş ustalar gereken yardımı yapacaklardır, inşallah muvaffak olursun, kolay ve rast gelsin inşallah

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Eşkıya işinde gidenler gitti, alınanlar alındı.
Sağlam bir sermaye ve devletten izin alarak çıkarılacaklar kaldı.
ona da girmek için önce 100-200 bin civarında sermaye ve Ankaradan dayı bulman gerek.
Elime kazma küreği alayım balyozu murçu alayım gidip işlem yapayım tarzı yerler kalmadı.

Moneyman

Bilgili Üye
Eşkıya işinde gidenler gitti, alınanlar alındı.
Sağlam bir sermaye ve devletten izin alarak çıkarılacaklar kaldı.
ona da girmek için önce 100-200 bin civarında sermaye ve Ankaradan dayı bulman gerek.
Elime kazma küreği alayım balyozu murçu alayım gidip işlem yapayım tarzı yerler kalmadı.
bence en büyük sorun doğru yerin olmaması ne kadar eşkiya işi dedikleri yerlere işlem yapıldı hep boş hep boş