• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

s.a arkadasla 10 gün sonunda umarım bu fotoları yuklicem eski konu

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
eski konu yeni fotograflar özellikle yatsı kayalar a dikkat edin stil yakın cekim ve yanındakı sunak.jpg2 ayrı sunak horasandan oyma deyil.jpgarka büyük tepe ve yatay işaret tugla.jpgdere üstü.jpgbaska bir stil.jpgdüzlük mutemel mezarlık alanı.jpgiş bilmezlerin talanı.jpgmezar stili tutucu alt kısım.jpgmuhtemel anıt stil ve alt tutucu.jpgsag kısım ucurm dere yakını.jpg

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardaşım
Çubuk/cihaz varsa boşluk bulacaksın.
Tümülüs gibi olan yer ise muhteşem.
Mezarlık ve yaşam alanındasın.
Burasının aşağısında ve yukarısında, dere boyunca daha çok şeyler olduğunu tahmin ediyorum.
özellikle derenin çatal yapan yerlerini çok iyi kontrol et.
özellikle de kayalık ve futbol sahasının yarısı kadar düzlük olan yerlerini.

Kolay Gelsin.

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Çatal olan yer o yassı kayaların olduğu yer o yaslar sizce yan yana dizilmiş gibimi duruyor

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar yardim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Çatal olan yer o yassı kayaların olduğu yer o yaslar sizce yan yana dizilmiş gibimi duruyor
Olabilir. Emin olmak için tam karşıdan resmi varsa yükleyiniz, net konuşalım.

Burayı bırakma. Yanlız resimlemeyi çok iyi yapman lazım. Kare sunakı üstten net detaylı çekseydin; sana mezarın yerini işaretlemek mümkündü.

Lütfen bu resimleme konusunu iyi oku analiz et.
Herbir işaretin ve yerin resimlerini belli bir kompozisyonda çek.
Geri kalanını burada tüm kardaşlarımız elele verip çözeriz biiznillah.
Kolay Gelsin.

Fotoğraflama nasil olmali..!!! - çözüm için en önemli konu: | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
bol bol mezar var hayırlarsın artık

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Usta üs kısmında kazı yapılan resim oranın üst tarafı yorumalrin üstündeki 5 foto yani

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tatar usta burda baya sorun yaşadım arabanın önceki çatladı telefonun ekran kırıldı 3.5 geçe uyutmadilar 2 kişi her gece yatağının basında beni bekledi çarşaflı iki kişi bi hocayla gittik resimleri aldim

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Anlıcan baya kisvetli bir yer 3 km sonra ermenistanın bir koyu var sınırın dibi derenin karşısı ermenistan

HükümdariEskiya

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Olabilir. Emin olmak için tam karşıdan resmi varsa yükleyiniz, net konuşalım.

Burayı bırakma. Yanlız resimlemeyi çok iyi yapman lazım. Kare sunakı üstten net detaylı çekseydin; sana mezarın yerini işaretlemek mümkündü.

Lütfen bu resimleme konusunu iyi oku analiz et.
Herbir işaretin ve yerin resimlerini belli bir kompozisyonda çek.
Geri kalanını burada tüm kardaşlarımız elele verip çözeriz biiznillah.
Kolay Gelsin.

Fotoğraflama nasil olmali..!!! - çözüm için en önemli konu: | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü
Birkaç yer açılmış ve höyük var muhtemelen burası 1. Derece sit alanı dikkat etmek lazım .
Civarda kilise kalıntısı var mı ?
Bana işin içinde papaz var gibi geldi bölge çok garip ve enterasan hissediyorum .

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Resmî bi sit alanı deyil yakında ermeni topraklarında bi aktık kent olduğunu biliyorum fakat burdada muhtemel bi yaşanmışlık var bi abi o stilin resmini attım zamanın papasinin tasi o dedi ve ilk hrisyanlarin stillerine benziyor dedi

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Etraf tahrip edilmiş bilende kazmış bilmeyende ama 80 cm geçen olmamamış

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Etraf tahrip edilmiş bilende kazmış bilmeyende ama 80 cm geçen olmamamış
80 cm 'e kadar dahi yine iyi inebilmişler .Resimde de belli oluyor zemin altı full yapılı . Tüm medeniyet yerin altında ,uzmanlık gerektiren yer oturup birdaha düşünülecek kılı kırk yarıp da öyle karar verilecek yer . Önce basit olanlardan araştırmaya baslanıp olayın gizemi yapısı çözülmeye baslandıgında tüm şehiri ortaya çıkaracak bilgi birikime sahip olabilirsiniz. Basit işler kesinlikle değil 2 tırtıklayım malı buluyun gidiyim kafasını unutup gerçekten bir şantiye havası ile ilerlenmeli diye düşünüyorum .. Güzel yer fazla kurcalanmamış ugraşanda zaten net sonuclar alamamıs galiba .Sıralı kapatılmıs yer,zeminde kapatılmıs yer vs resimde ve gerçek te olası ihtimaller in aza indirilip hedefin neresi oldugunu anlamak arazide orda olan kişilere kalıyor , resimlerde ne kadar net görülsede gerçekte o kadar net olmadıgı aldatıcı oldugu aşikar.

Ekli dosyalar